как да се сметне кога е станало зачеването ?

  • 1 309
  • 13
  •   1
Отговори
 Лекарката днес ми каза, че съм в 8-ма геостационна седмица. Кога би трябвало да е станало зачеването ?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 108
Ами обикновено се изчислява от първи ден на последна менструация, а ако не греша овулацията се счита, че е 14 дни след края на менструацията, дано не те подведа. Можеш да си сложиш лентичка в профила. Там се задава първи ден на последна менструация и то ще ти сметне в коя седмица си Simple Smile

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
дата на посл. М + 14 дни  Peace

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 901
Овулацията се счита, че е 14 дни от началото на менструацията, а г.с. се смятат също от първия ден на последния цикъл / ако не се лъжа/ и от тук следва, че ако си в 8г.с. значи зачеването е станало преди 6 седмици.
Имай предвид, че всичко е ориентировъчно и какво значение има кога е станало, важното е кога ще се роди  Grinning.

# 4
  • Мнения: 1 273
Лекарката днес ми каза, че съм в 8-ма геостационна седмица. Кога би трябвало да е станало зачеването ?

Щом си в 8-ата г.с., значи си заченала преди 6 седмици.
Това с последната менструация и 14-те дни не винаги е вярно (да не кажа, че почти винаги не е вярно).Просто е ориентировъчно Peace

# 5
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Изчислява се от първия ден на последната менструация.Щом си в 8г.с значи си заченала преди 6 седмици.Ако обаче цикъла ти е редовен.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 709
И аз не ги знам много тези неща и и се извинявам но искам да попитам възможно ли е като 09.11.2006 първи ден от последния цикъл да съм збременяла чак през декември? newsm78 Аз мисля,че не но все пак да попитам!

# 7
  • Мнения: 1 273
И аз не ги знам много тези неща и и се извинявам но искам да попитам възможно ли е като 09.11.2006 първи ден от последния цикъл да съм збременяла чак през декември? newsm78 Аз мисля,че не но все пак да попитам!

Ами възможно е, поне според лекарката ми. На мен последната ми менструация беше на 12.03.06г, а според видеозона (по който ми определиха и термина) съм забременяла на 15.04.06г.--това прави повече от месец, но моя цикъл е 40 дена, така че...

# 8
  • Мнения: 573
Това с 14 ден от началото на м., при 28 дневен цикъл е само на теория.  При мен например овулация има между 13 и 18 ден, при 30-33 дневен цикъл, според статистиката.
Ако имаш нередовен или дълъг цикъл е възможно да е станало през декември, или просто този месец си случила на по-късна овулация. Ако не си следяла  базалната температура, едва ли ще разбереш кога е станало.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 709
Ясно! Благодаря ви! Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Обикновено е около средата на цикъла. Това с 14-те дена не е нито точно, нито сигурно - то е само средно статистически, изчислено от 28 дневен цикъл. Което също невинаги е така.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 709
Е да но не мисля,че може да съм забременяла чак декември newsm78 идват ми много дни примерно от 09.11. до 05.12. док каза,че на 100% е между 15.11.- 31.11. но знам ли!

# 12
  • София
  • Мнения: 9 108
Ами възможно е. На мен 11.07 ми беше начало на последна менструация, а съм забременяла на 30-31.07. Просто цикълът ми не е 28, а 33 дни.

# 13
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами аз сама си изчислих кога съм забременяла.За мое щастие съм точна като часовник - точно на 28 дни съм неразположена, а по време на овулацията обикновенно имам леки болки цял ден или в левият яйчник или в десният.Така лекарите ми изчислиха термина като добавиха 7 дни към датата на цикъла ми,ама не познаха:о)Аз сама си изчислих и познах:о)
Та много вяра на лекари....ами кой по добре от мен да знае кога е правено моето дете;о)

Общи условия

Активация на акаунт