3-годишни кърмачета

  • 9 266
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
незнам, но това не го разбирам-не само ,че небцето се деформира, но ми и изглежда извратено,
те на 5 години вече за секс говорят в градината .

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Банда извратенячки!  Laughing
Аз друго да ви питам - не ви ли мрънка родата? Колкото повече расте Ния, толкова повече роднини и комшийки се "възмущават", че още сучела.  Rolling Eyes  И аз не забелязвам признаци на отбиване, но с ходенето на ясла взе да яде повече твърда храна и по-рядко да суче.



# 17
  • Мнения: 1 691
Ами извратено е, разбира се! Отврат! Дете да суче мляко - бляк Sick И то от майка си!

По повод на това, че на 5 години говорят за секс - говорят за това, което чуват от възрастните. По същия начин биха говорили за тектоничните плочи, ако го чуят по телевизията.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Госте, небцето се деформира от твърди предмети като биберон на шише или залъгалка. Гърдата е мека и се напасва по формата на устата, а не обратното - и според всички зъболекарски изследвания продължителното сучене не само не деформира, а добре оформя челюстта и захапката.
mari_anka, на тази възраст вече добре се ориентират и не търсят гърда, като я няма - нито от бабите, нито в яслите. Там си спят спокойно без нея, но когато са вкъщи и мама е на разположение, се възползват Laughing
Деси, при нас храненето закуска-обяд-вечеря дойде някъде след година и половина Thinking А за събличането - ако я оставя, и сега ще ме съблича - но към втората годинка вече са много по-склонни да изчакват и да се залъжат я с вода, я със сок, я с нещо друго. За яслите не знам - тук почти не са виждали живо 2-годишно кърмаче и даже да им го навреш в очите, предпочитат да не вярват, че е възможно Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 243
Родата приема почти тригодишното кърмаче като даденост. Дори и да имат нещо против, не коментират. Отдавна сме си поделили териториите и не смеят да дават оценки пред мен, що се отнася до отглеждането на децата. Подозирам, че родителите на съпруга ми не го намират за особено комфортно, но аз периодично им напомням, че детето още не е боледувало, което им напомня какво трябва да е отношението им към тригодишното кърмаче.

Нормално почна да се храни горе долу към година и половина - както е писала Хедра. А навън не помня откога не иска да суче, може би около две годишна. Ние сме на режим кърмене при събуждане от доста време, така че по друго време никой не се сеща за циците.

За външния вид - не съм забелязала да имат нещо особено. Дъщеря ми е по-скоро дребна, не мирише на мляко... Засега не ходи на детско заведение, живот и здраве наесен ще видим как ще се отрази детската градина на честотата на сученето, ако още суче дотогава. Но не ми се вярва някой изобщо да разбере, че я кърмя на тая възраст - тя ще е на 3 и половина, а в Стара Загора такова животно като кърмаче на 3 г. няма.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Никой не ме е питал в ДГ кърмя ли или какво... разбира се, че няма такова животно като кърмаче на три години!
Мая някой път обяснява на чужди хора за моля, ам, но хората я гледат неразбиращо и й кимат учтиво, аз не си давам зор да обяснявам какво им говори... Родата общо взето не мърка вече - майка ми се опита да ми обяснява доста дълго време как няма да успея да я отбия (никога Mr. Green), че колкото по-голяма става, толкова ще е по-трудно... Аз от своя страна бавно и отчетливо повтарях, че няма да я отбивам аз, когато сама се отбие - тогава... Тя цъкаше досадЕно, но с времето видя с очите си как детето самО намаля броя сукания - в момента прави паузи от по 3-4 дена, преди да се сети, че още иска моля, ам и пак да почне да си иска вечер преди заспиване. Интересно, че въпреки, че спи (от над месец) в моето легло, изглежда не всяка вечер се сеща за сукането. Израства си нуждите. Някои от вечерите, когато иска моля, ам е за секунди - посуче и още преди да е потекло каквото и да е мляко, сменя гърдата и после ляга. Онзи ден и на двете ми заяви с хилене, че нямало мляко и лека нощ. Не правя количества отдавна, съмнявам се да прозвеждам повече от 20-30 мл и по 3-4 дена не чувствам никакво напрежение в гърдите. От друга страна този модел на сукане по малко продължава доста време Rolling Eyes все така нямам представа скоро ли ще се отбие, макар че подозирам, че по-скоро да.
За припадащите гости да повторя, че детето ми е на 3г 9м Grinning

# 21
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
 И ние да се присъединим към списъка! Simple Smile
Къде на шега , къде наистина бях се зарекла да кърмя поне до две години, а така като върви  и три ще подмина. На юнака му се услажда и си ги търси като лична собственост. Особено ми е мил когато положи главичка или бузка върху цица преди да заспи.
 А относно родата - те всичко хубаво или лошо у детето обясняват с кърменето - бил буен щото сучел , бил ревнив щото сучел , бил тежък щото сучел и т.н./18кг - 104см - 2год и 7 мес/
 На нас двамата не ни пука. Само ми дотежава, макар и не винаги,че  когато много се е затъжил за мен през деня и ме буди поне 2-3 пъти нощем.Но мисля,че така постъпват и некърмените newsm78...
А в яслата никой не знае , че суче . Не са ме питали, точно щото никой не очаква това да е истина. hahahaА може би е по-добре да не знаят. Wink

# 22
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Вики е на 2год8мес. Ще стигнем 3год това е ясно. От както се роди братчето й, броят на кърменията определо нарастна. Възвърнаха се и нощните кърмения по няколко на брой, абе въобще се върнахме няколко месеца назад  Laughing И нощният памперс върнахме.... В началото, като ме видеше нощем, че кърмя малкия и надаваше истеричен вой, че и тя иска.... постепено сега като ме види, само се обръща и заспива, но пък не пропуска да си иска като не съм заета Laughing Гледката и двамата на циците ми е доста честа, когато Вики не е на детска. В детската градина никога не е търсила цици, хем тръгна сравнително малка, на година и половина. Никога не е имала и проблеми със заспиването там, нито с яденето, а в нас на обяд все още винаги заспива на цицата, вечер суче и после заспива сама, но на обяд е нещо по-специално явно. Родата, както се казва, са вдигнали ръце вече Laughing, нали кърмих и бременна и сега и двете и въобще... само гледат, без коментари вече Laughing И при нас също за всичко е виновно кърменето и "обърканото захранване". Вики има бузки, заради млякото, злояда е, защото й е объркано захранването и т.н.

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 21:34 от dalala

# 23
  • Мнения: 2 959
Да се запишем и ние с Дана в отбора гонещ 3- тата годинка/ на 2г и 6мес е/ и засега няма изгледи за отбиване. Храненето като понятие/ закуска, обяд, вечеря/, започна да се толерира няколко месеца преди 2г. За храненето навън само в извънредни ситуации които са непривични за нея и по- скоро стряскащи. За близките и отн- ето им към кърменето на дъщеря ми- със сигурност не го приемат но съм прекалено далеч за да ми го кажат, а и аз обикновено парирам всякакви опити за "намеси" в живота. За вида на голямо кърмаче- ами по- скоро слаба отколкото пухкава и по- скоро височка отколко дребна, но Дана никога не е била пухкаво детенце, и си мирише си на моето детенце.

# 24
  • Мнения: 4 242
Докато бях далече само цъкаха и охкаха как е възможно и всеки път питаха суче ли още наистина.Сега като съм им подноса много мрънкат, колко съм била отслабнала, как ще се разболея, колко било неестествено да суче детето на тази възраст, опитват да настройват и Ива. Онзи ден вуйна ми й казва "стига сука бе това тити е мръсно, ела да ти дам курабийка" а Ива ме погледна небрежно, забърса с ръчичка зърното с думите "не мъсно" и засука сладко.
Иначе е доста пухкава и пълничка дори бих казала, при положение че е злояда. И да-мирише на мляко, винаги съм усещала кърмачетата ако ги гушна, имат странен невероятно сладък аромат Heart Eyes
Навън рядко ме търси, ако се опитам да я заблудя с нещо пита "мамо ти що не даваш на Ива млекце?" и на мен ми става гузно и си и давам.

# 25
Хей момичета, така ме зарадвахте и обнадеждихте и най-важното ми дадохте кураж. Ние сме далеч зад вас, моята палавница е само на 1,9 год., но суче по всяко време на денонощието, постоянно и особено когато мама е под ръка. Толкова често сучи когато сме заедно, че чак се изнервям. Зная че не съм права, но наистина понякога нервите ми не издържат, защото като се започне едно сукане "ето го тук" първо едното, после "а ето го тук" от другото, после пак се връщаме на първото няма спиране.  #Crazy Да ми е жива и здрава.

Искам да ви пожелая да продължавате все така. Да са здрави и весели дечицата ви, да даряват с щастие майчетата и татковците си и да пускате от време на време по някоя такава темичка, че да ни давате кураж. Благодаря ви. lovekiss

# 26
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
а мен пък ме скапахте. моята е на 9 месеца и вече почти не суче... Sad

# 27
  • Мнения: 3 591
а мен пък ме скапахте. моята е на 9 месеца и вече почти не суче... Sad

Това може да се промени лесно на тая възраст - трябва ти само реорганизация на кърменето.
като не суче, какво мляко пие  и от какво newsm78

# 28
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
от магазина - Фризолак/Фризовом...
суче само вечер в полузаспало състояние.

# 29
  • Мнения: 3 591
Като суче полузаспал увеличи нощните кърмения /не е необходимо дори да го будиш/ на 4-5 и спри да му даваш съвсем формула. През деня предлагай гърдата често, ако иска. Спри да му даваш сок и вода - и ще засуче - няма да седи жаден я  Mr. Green Ако даваш повече от веднъж на ден твърда храна ще трябва да я намалиш на веднъж на ден, за да може да вкараш отново няколко дневни кърмения и постепенно всичко ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт