Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Момичета каква е разликата от живата и не живата ваксина сега на 23 април сме на ДТК 3-ти прием,изобщо не съм в час с тея ваксини .Много ще се радвам ако ми отговорите Love
Цитирай

По света и У нас

До колкото знам ако вече сте на 3ти прием слагаш същата ваксина като предишните 2  Peace

Иначе при ДТК ваксините - проблем прави коклюшната компонента, която бива клетъчна и безклетъчна.
Цитирам ти инфо на достъпен език /надявам се  Peace/ от 1 брошура:
"Инактивираната клетъчна ваксина, включена в нашия имунизационен календар е с висок епидемиологичен ефект и се ползва повече от 40 години. Този вид ваксина при приложението си дават т.нар."странична реакция": повишаване на температурата, общо неразположение, лека хрема, отказ от храна, локално зачервяване, отоп и болезненост на мястото на поставянето на ваксината.Това наложи въвеждането на т.нар.безклетъчни ваксини, които дават по-слаба странична реакция и имат по-добра поносимост от страна на кърмачетата."

А за жива ваксина по-скоро говорим при полиомелита, там доскоро ваксината която поставяха при ЗК беше жива, но ако не бъркам вече и там поставят инактивирана /или умъртвена/ ... Пак цитирам "проблем при приложението на живака ваксина е развитието на парези  и парализи при изунизираните, особено при 1ви прием"

Дано съм била полезна  Peace

Цитирай

А за жива ваксина по-скоро говорим при полиомелита, там доскоро ваксината която поставяха при ЗК беше жива, но ако не бъркам вече и там поставят инактивирана /или умъртвена/ ... Пак цитирам "проблем при приложението на живака ваксина е развитието на парези  и парализи при изунизираните, особено при 1ви прием"

Доколкото знам,Министерството на здравеопазването е забранило живото полио.В момента се използва до изчерпване на количеството
Цитирай
Ваксините,които са разрешени за бременни жени са направени от мъртви микроби.Става дума за ваксина против детски паралич(под форма на инфекция),против холера,тетанус или грип.Антигрипната ваксина е важна,тъи като създадените антитела преминават през плацентата и предпазват бебето през първата му година.
Забранените ваксини са получени от живи микроби.Това са ваксините против детски паралич(през устата,под форма на течност),против вариола,рубеола,бяс,тиф,жълта треска.
Цитирай

Бургас

Ако се притесняваш, можеш да си купиш Инфанрикс и да сложиш нея.Не знам в момента каква е по ЗК.
Цитирай

Няма да обяснявам разликата, а само ще кажа, че при първи два приема на обикновената ваксина е излишно да се купува друга. Нашата лекарка след време сподели (след като попитах разбира се), че ако Али е приела зле ваксината по здравно каса, сама е щяла да ми каже да купя ат другата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.