Как да опазя дивана от котката

  • 4 445
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Не съм забелязала да харесва мириса на маслините,ама за яйце е луда.Само като го чукна да го счупя и започва хоровото пеене. LaughingЩе правим банкет на Великден. Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 685
Моята яде всичко, ако падне по случайност на земята.
Дори харесва кисело зеле #Crazy

# 17
  • Мнения: 4 700
Моите и те май по всичко си падат. Само чакат да оставим някоя чиния беz надzор и елате да видите  Whistling Коте6ка му работа.  hahaha

# 18
  • Мнения: 732
Оф, моя котак яде единствено консерви и то определена марка. Как ли не се опитвах да го науча да яде това, което и ние ядем, но не иска и това е. Филета, кремвирши, салами - изобщо не ги поглежда  #Cussing out
От "човешката" храна само маслини яде и то защото те стават и за игра. Така че първо ги търкаля докато съвсем му свършат силите и след това си ги хапва  Joy
От друга страна пък съм доволна, че никога досега не е маркирал, въпреки че не е кастриран  Grinning

# 19
  • Мнения: 463
В съветите на Маги  бях чела да се маже дивана с нещо-немога да сетя точно какво беше и ще престане защото не обича миризмата .Потърсете и успех!

# 20
  • Мнения: 349
Момичета,
Благодаря много   bouquet
Знам, че кастрирането е решение, но не исках да му причинявам това.
Явно трябва да избера...

# 21
  • Мнения: 4 700
Повярвай ми. Кастрирането е най доброто ре6ение zа него. Така и той 6те спре да се мъчи.   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 700
На моята котка й бях взела голям пън, който имаше и декоративна функция (върху него седеше една саксия). Хареса го и там си точеше ноктите, защото беше стабилен и можеше да дърпа колкото си иска.

# 23
  • Мнения: 317
Vickey, това за храната все едно аз съм го писала за моя котарак Joy

За точенето на ноктите мога да кажа, че сме опитвали абсолютно всичко - дънери, намотани въжета, спрейове... Нищо не помага - дивана е любим!!!

За маркирането само кастрацията ще оправи нещата.

# 24
  • Мнения: 732
Момичета, послушах съветите ви и първо намотах едно въже около крака на един стол. Натърках го с маслинка и котарака от два дни само там се върти, отърква се, подушва го, голям кеф, НО ноктите не си точи там. Дотътрих и един дънер на терасата - никакво внимание  Twisted Evil Само спрея още не съм опитвала, но като чета, май изобщо не си струва да го купувам.

Май вече започнах да се примирявам, че ще си дращи по дивана и това си е #2gunfire  #Crazy

# 25
  • Мнения: 2 242
За точенето на нокти - на най-обикновена пръчка и едно дънерче навихме дебела конопена връв.

vickey - да не би да не му е удобно мястото? Ние в началото пробвахме на крак на стола, но нямаше пространство да се разтегне подобаващо Mr. Green и само го ‘галеше’. Пробвай и да смениш въжето или пък направи топка от него Peace

# 26
  • Мнения: 2 467
Аз котка нямам, но родителите ми имат. Та спасяването на господин Диван става с едно чудо като много широко тиксо  (около 30на см), което се лепи на "любимите " места. Точно като прозрачно тиксо си е. Родителите ми живеят в чужбина, та нямам идея в БГ има ли такова. Но пък може да се пригоди нещо.

# 27
  • Мнения: 4 916
Моята котка така ликвидира един килим. Сега ще и купуваме дъска с намотано конопено въже, силно се надявам да помогне.

# 28
  • Мнения: 732
За точенето на нокти - на най-обикновена пръчка и едно дънерче навихме дебела конопена връв.

vickey - да не би да не му е удобно мястото? Ние в началото пробвахме на крак на стола, но нямаше пространство да се разтегне подобаващо Mr. Green и само го ‘галеше’. Пробвай и да смениш въжето или пък направи топка от него Peace


Не че не му е удобно, просто имам най-своенравната котка на света и си прави каквото пожелае, където си пожелае  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 4 916
Сега се сетих нещо - котките мразят силните миризми на цитрусовите плодове, ако напръскаш дивана със сок или разхвърляш малко свежи кори, тя ще бяга от там.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт