Как да опазя дивана от котката

  • 4 441
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 732
Ами това ми е въпросът.
Дивана е само на 3 месеца и вече личат набезите на котето върху него. Какво да направя, че да не си точи ноктите там newsm78

# 1
  • Мнения: 822
Вземи му някаква дъсчица или му преотстъпи някое старо чердже, за да си ги точи там.
Ама трудно се отучват, моята котка все още посяга на столовете и аз все викам по нея ( от тона ми усеща и спира)  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 700
Ами много трудно и почти невъzможно. Аz и от теzи не6та имам където да си точат ноктите и един спрей купих, който уж като се напръска мястото отблъсква котката ама ни6то не помага. Вече съм се примирила и ги оставям да правят каквото си искат. Забеляzала съм, че моите си точат никтите на едно и съ6то място.   bouquet

# 3
  • Мнения: 732
Да ама той не иска да се учи на дъсчицата, изобщо не я харесва  Grinning
Харесал си е дивана.
И аз като го видя да си точи ноктите там му се карам и от тона веднага спира, но по цял ден съм на работа и тогава вече няма кой да му се кара  ooooh!

Бях чувала за някакви спрейчета, чиято миризма отблюсвала котките и те не ходели да дращят там. Някой знае ли нещо по-конкретно?

# 4
  • Мнения: 732
Ами много трудно и почти невъzможно. Аz и от теzи не6та имам където да си точат ноктите и един спрей купих, който уж като се напръска мястото отблъсква котката ама ни6то не помага. Вече съм се примирила и ги оставям да правят каквото си искат. Забеляzала съм, че моите си точат никтите на едно и съ6то място.   bouquet

Значи и спрейчетата не помагат  #Crazy
Направо ужас  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 700
Ами ако иска6 ми пи6и на лични и си даи адреса. 6те ти пратя моето спрейче да пробва6. Ама при мен не помогна.

# 6
  • Мнения: 685
Здравейте,

Относно котешките бели мога да споделя от опит, че няма спасение щом си е харесал(а)място за "точене" на ноктите. Диваните приличат на нищо, но пък една позната ме осветли скоро, че котките харесват миризмата на маслини. Аз съм й купила на моята едно канапено пънче за ноктите и го натърках с аромата на маслини и тя сега почна да го наобикаля, да опознава новия терен и да си остри ноктите там.

Опитайте дано помогне.  bouquet

# 7
  • Мнения: 732
Здравейте,

Относно котешките бели мога да споделя от опит, че няма спасение щом си е харесал(а)място за "точене" на ноктите. Диваните приличат на нищо, но пък една позната ме осветли скоро, че котките харесват миризмата на маслини. Аз съм й купила на моята едно канапено пънче за ноктите и го натърках с аромата на маслини и тя сега почна да го наобикаля, да опознава новия терен и да си остри ноктите там.

Опитайте дано помогне.  bouquet

Благодаря много за страхотната идея. Не се бях сетила за маслините. Моя котак е луд по тях, само да му замирише и полудява направо  Mr. Green
Веднага се захващам с експеримента, дано помогне. Благодаря ти  bouquet

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бях намотала въже на единия крак на масата - голямата маца го ползаше, а малките бяха направо луди по него - голямо дърпане, чесане, висене и тн...

# 9
  • Мнения: 349
А с "маркирането" на територия как се справяте?
Моля, споделете newsm78

# 10
  • Мнения: 4 700
ddoychinova като ги кастрирахме спряха да маркират.   bouquet

# 11
  • Мнения: 685
ddoychinova като ги кастрирахме спряха да маркират.   bouquet

Абсолютно!! С маркирането на територията няма спасение ако не се кастрира.
При мъжките кастрацията е по лекия вариант, защото е външна операция, но все пак си е интервенция.  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 700
Ами много ми бе6е кофти като ги кастрирахме (и двете ни котки са женски), ама като ги гледах всеки месец как се мъчеха, а и нас мъчеха и това маркиране... А пък да не говорим, че на6ият доки каzа, че женските хва6тали рак на гърдите, ако не се кастрирали. Това е най доброто ре6ение и zа котката(котарака) и zа стопаните.  Peace 

# 13
  • Мнения: 685
Съгласна съм.
Аз преди сегашното ми коте имах две. Женската преживя какви ли не болести, то не беше миома, тумори на млечните жлези - измъчи се милата, но доживя до 17г. Аз затова я и кастрирах заради туморите.

Сегашната също я кастрирах! Жално ми беше, защото ми се искаше да има бебета, но докторите казаха, че ако се кастрира преди първото разгонване вероятността да се разболее или развие злокачествени образувания е под 1%.

# 14
  • Мнения: 10
А някоя от вашите котета да обича варени яйца и таратор Shocked

Общи условия

Активация на акаунт