Мога ли да спя по гръб?

  • 1 781
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, наскоро една приятелка ми каза, че не трябва да спя по гръб, защото се затруднява дишането на плода!
Аз съм в края на третия месец и се притеснявам когато си легна дали съм заела правилната поза. Ако знаете нещо по въпроса пишете ми?
Благодаря ви предварително!

# 1
не мисля че има такова нещо -още повече в третия месец. Спиш си както ти е удобно. После и без това няма да можеш да спиш погръб защото на теб ще ти тежи:)

# 2
  • Мнения: 3 926
Все още можеш да спиш спокойно по гръб Grinning Към 5-6 тия месец обаче плодът започва да натежава и е възможно сам да притисне някой от кръвоносните съдове, които го кръвоснабдяват и доколкото знам се изместват отзад. Така самото бебе може да си спре потока от кислород и хранителни вещества - това е на теория. Ако се раровиш тук в сайта ще намериш статиии по повода Grinning Спи се на една страна, като се препоръчва лявата, защото от дясно е черният дроб и не е добре и той да се притиска. Но за последното не съм много съгласна, защото на разни картинки на вътрешностите на бременна жена съм виждала, че дробът, както и червата се избутват нагоре към диафрагмата.

# 3
  • Мнения: X
За сега можеш, но както са ти писали по-натам си е опасничко, а и самата ти едва ли ще можеш, поне аз неможех, защото ми спираше дишането. Когато бебка стана около 1кг. лекарят ми каза вече да не спя по гръб.

# 4
Не мисля, че има някакъв проблем. Много често нощем се
събуждам и съм легнала по гръб. Бебето не ми позволява
да спя на лявата страна (много ме рита), така, че нямам
кой знае какъв избор. Освен това ,когато човек спи едва
ли може да контролира всичките си движения!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 768
а знае ли някой ако плацентата е прикрепена на предната стена дали в такъв случай може да се спи по гръб?
предполагам че това което сте описали важи за задноприкрепена плацента-най-често срещания случай.
мен пък да си призная ме е страх да спя настрани, имам чувството че ако без да искам загубя равновесие и се катурна върху корема ще смажа бебо Sad  направо умирам от страх, колкото повече наближава термина Sad

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Спането по гръб не се препоръчва в късните месеци, заради "vena cava". Ако искаш разрови из интернет за повече, аз мога само грубо да обясня, че натежалата матка може да притисне артерията и от там се спира притока на кръв към сърцето ти.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Цитат на: звездица
а знае ли някой ако плацентата е прикрепена на предната стена дали в такъв случай може да се спи по гръб?
предполагам че това което сте описали важи за задноприкрепена плацента-най-често срещания случай.
мен пък да си призная ме е страх да спя настрани, имам чувството че ако без да искам загубя равновесие и се катурна върху корема ще смажа бебо Sad  направо умирам от страх, колкото повече наближава термина Sad

И моята е предна, но това няма връзка с начина на спане. А и не се безпокой от прекатурване, ако спиш с леко свито коляно като опора, или подложиш възглавничка - ще ти бъде по-удобно и спокойно предполагам.Но на бебо нищо не може да му стане, то е достатъчно защитено вътре Flutter

# 8
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: pepelyashka

И моята е предна, но това няма връзка с начина на спане. А и не се безпокой от прекатурване, ако спиш с леко свито коляно като опора, или подложиш възглавничка - ще ти бъде по-удобно и спокойно предполагам.Но на бебо нищо не може да му стане, то е достатъчно защитено вътре Flutter

мерси за отговора. а пък аз си мислех че притиска вена от пъпната връв и ако тя е отпред тогава няма опасност. а то доколкото разбирам притиста твоя вена и опастността е предимно за теб, нали?

# 9
  • Мнения: 3 926
Когато си бремена опасността никога не е само за теб Wink Точно затова ние сме майки от момента на зачатието, а татковците се осъзнават по-късно Grinning

# 10
  • Мнения: 3 818
Ох, това със спането е болна тема, особено сега, когато съм в средата на седмия месец и бебо тежи:).

Чувала съм, че много лекари не дават да се спи по гръб, обаче ако проблемът е във вената, която притискаш, то аз не виждам проблем Wink  В крайна сметка като започне да ти притиска притока на кръв, ще ти стане некомфортно и ще се обърнеш на една страна.
Аз лично никога не съм могла да спя по гръб, но сега ми е вече съвсем невъзможно, защото започва моментално да ми тежи и да ми създава усещането, че се задушавам.
Лошото е, че като спя на лявата страна ме болят много ребрата, а като спя на дясната- бебокът рита неконтролируемо и аз се страхувам, че не му е добре.
Изобщо решението е- никакво лежане и спане! Laughing

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Гледай да спиш по корем, че по- нататъка ще искаш, ама нямаааа Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз лично те съветвам ако имаш навик да спиш по гръб да започваш да се отучваш отсега. Лягай си на една страна, за да свикнеш за по-късно. Аз не можех да спя по гръб, въпреки, че обичам. Беше ми адски тежко и не можех да дишам. Спях само на една страна. Даже като родих и известно време след това ми се струваше чак неестествено да легна по гръб Simple Smile

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Цитат на: Fairy
...
Изобщо решението е- никакво лежане и спане! Laughing

Хихих, аз преди няколко дне мрънках и питах няма ли нещо на което да вися и да спя #Puppy dog , но не заради тежестта на корема, а заради капризната ми кожа.

# 14
  • Мнения: 1 541
На мен понякога ми е удобно по гръб, но има моменти в които като 4е ли ми е по - трудно дишането - не знам дали не си въобразявам - и аз съм 4увала 4е не е хубво по гръб

Общи условия

Активация на акаунт