Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
   Здравейте,
Бебка е на 6 месеца и половина -  от месец насам започнах да захранвам със зеленчукови пюрета и вече изяжда сравнително големи количества. Та се чуда какво количество чисто зеленчуково пюре може да замести хранене на нейната възраст  newsm78 130 гр достатъчни ли са ( защото по толкова са бурканчетата) или по повече??
Цитирай

Варна

Според мен е достатъчно. Моята яде такова количество. След пюрето може да пробваш да й дадеш да суче, ако е гладна ще яде.
Цитирай

София

За възраста количеството трябва да е 160гр (100+месеца по 10),но всяко дете си е индивидуално,моя например изяжда 200гр,препълнено голямо бурканче и за още отваря уста 35
Цитирай

София

Малкия хапва от пюрето по около 150гр,но аз добавям и кърма вътре и така количеството става около 200гр.
Цитирай

София

Моят яде по 130г и отваря уста и за още.
Давам му кърма след около 30 мин.
Случва се да повърне по малко.

Прехранвам ли го? Кое да намаля пюрето или кърмата?
Цитирай

Хех.. Тони е на 10м. и повече от 100-120 гр. мааааааааксимум пюре не яде.. На 6-7м. хапваше по 20-40 гр.  Crazy
Цитирай

Достатъчно е, но по добре й давай след хранене да суче.
Цитирай

В. Търново

Май и ние сме от партията на ящните - почти на 6 месеца сме и ядем близо 200 гр. пюре  Wink, ама нали мъж ще става все пак...  35, а иначе и аз знам, че 100 гр. + месеца, умножено по 10, т.е. 160 гр. в случая Smile... Но то си е до детето - наблюдавай него, то ще ти покаже  Hug
Цитирай

Мисля ,че е доста индивидуално количеството храна,което приемат бебетата.Знам,че не трябва да превишава 200гр.
  На моя бебо давам толкова ,колкото му се яде.Не го насилвам,някой път яде 50гр, друг път 200гр.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.