Майчинство и работа в нова фирма

  • 658
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте мами,
искам да попитам по-запознатите...може ли по време на майчинство да ме назначат в друга фирма, но да продължа да бъда в майчинство?

# 1
  • Мнения: 24 467
Ами стига в другата фирма да не работите по трудов договор...
Една мама започна да работи именно поради тази причина по граждански договор. Аз през времето, през което ползвах отпуск за гледане на малко дете също поработвах на граждански договор.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ами стига в другата фирма да не работите по трудов договор...
Една мама започна да работи именно поради тази причина по граждански договор. Аз през времето, през което ползвах отпуск за гледане на малко дете също поработвах на граждански договор.

Точно така  Peace

# 3
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ако със старата фирма няма да прекратявате трудовия договор, докато сте в отуск за отглеждане на дете до 2 г. /майчинството/, то в новата може да работите само на граждански договор. Ако обаче проблемът е точно това - че искат да прекратят трудовия ви договор, няма проблем да го направите по взаимно съгласие и още на следващия ден да ви назначат на трудов договор в новата фирма. Не губите правото на отпуск, просто трябва да сте на трудов договор, подавате молба за този вид отпуск, пускат ви заповед и излизате пак в майчинство. Този вид отуск не се губи до навършване на 2 год. възраст от детето. В случай, че към 01.01.2007 вече сте били в отпуск по майчинство още в старата фирма, в новата фирма трябва да ви изплащат обезщетението чрез тях /личен опит/, а ако отпускът е след 01.01.2007 обезщетението ще ви изплащат директно от НОИ по посочена от вас разплащателна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт