обръщам се към вас за съвет: подарък за новородено?

  • 3 232
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 11
здравейте,мамчета!
кой друг освен вас ще знае какво трябва да подари една леля на своята новородена племенница. Simple Smile
защото аз не знам, и се обръщам към вас за съвет...
въпроса е спешен,защото в събота смятам да видя младото семейство, а в петък да купя подаръка.

ще видя малката за първи път... роди се на 22 март, цели 3.800 Simple Smile
но за съжаление е на 500 км от мене...
също така трябва ли да дам подарък на майката?а на таткото?
/таткото ми е брат/

затрупайте ме с идеи...
подаръка трябва да е хем уникален, хем оригинален... хем да не е много скъп... хем да може да се вземе някъде от софия /за предпочитане през интернет/;)

дано не ви затрудних...
чакам идеи.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 631
Много изисквания! Mr. Green

Аз бих се допитала до самата мама, ако мисля нещо по-голямо да купя, дали не го имат вече - одеалце, торба за спане, активна гимнастика, люлка, халатче...
Но във всички случаи дрешки ще са от полза - всякакви.
Играчки - бебешки дрънкалки или меки гумени.

На майката се носят цветя, бонбони, сок /в смисъл, че е кърмачка/. На таткото...може, защо не!?
 Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
А защо не попиташ какво искат за подарък?
Моята сестра ми подари бебешко столче за хранене, което ми беше много полезно. Мисля, че има и на цени около 50-70 лева  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Най-добре ги попитай от какво имат нужда и тогава решавай. Може бебефон, кошница за кола, стерилизатор...дрешка, играчка, козметика.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 672
Ако не искаш да е изненада- най-добре попитай от какво имат нужда
На мен така ми се събраха еднакви подаръци
Попитай и ако толкова настояваш отиди и му вземи едно сладко бебешко костюмче и мънички обувчици...такива сладурски има

# 5
  • Мнения: 497
Ако искаш да е нещо по-голямо най-добре попитай майката, за да не се дублират подаръците. Пък може и брат си да попиташ.
Аз много бих се зарадвала на една огрооооооооомна плюшена играчка, но това по-скоро е за мен, отколкото за детето  Embarassed

# 6
  • Мнения: 4 915
Най-добре питай родителите.

Иначе - нещо практично и полезно:

Бебешка кошница за кола, бебефон, столче за хранене...Пасатор за бебешки пюрета и сокове, който ще им е от полза по-късно...

Можеш да допълниш с красиво бебешко одеялце, някаква красива декорация за детска стая, музикална кутия за приспиване и т.н...

Дрешки и дрънкалки ще получи много, не пречи и ти нещо да добавиш, ако ти хареса. Само не взимай дрешки за 1-месечно бебе, а за 6-месечно: по-дълго ще ги носи, а и ще се виждат колко са красиви - щом бебето вече ще седи, а няма да е завито в количката.  Wink

За още идеи - разгледай интернет-магазините за бебешки стоки.

П.П. Сега се сетих: в Австрия например подаряват на децата малки сребърни лъжички...
Можеш златно или сребърно медальонче или нещо подобно да подариш също...Златна монетка...

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Free Soul страхотни предложения  Grinning

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Предложенията на Free Soul са наистина чудесни.  newsm10

Наистина, ако не смяташ да е изненада, най-добре попитай майката от какво точно има нужда. Или пък й предложи да си избере един от няколко варианта, които на теб са харесали. Така тя може да се спре на най-ценния за нея.

# 9
  • Мнения: 2 631
Да, но авторката питаше за не много скъпи варианти!
Иначе идеите са разкошни!
 Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Когато аз съм се родила, са ми подарили златно медальонче с моята зодия ( някой казват, че не трябвало да си носиш зодията, но мен не ми пречи) И до ден днешен, когато си го сложа медальончето се сещам за повода и хората подарили ми го. Сигурно съм имала и много други подаръци, но нито аз  Mr. Green нито майка ми си спомня толкова често за тях.

# 11
  • Мнения: 11
мамчета... Blush
много ви благодаря че толкова бързо се отзовахте Simple Smile

ами аз исках да изненадам младото семейство...
така че варианта с питането не е много удачен..

а и те са хора,които могат да си позволят да си накупят пасатри и тем подобни уреди Simple Smile

с майката много много не се имам... така че не мисля да се отпускам в щедри подаръци...

тука открих интеесни идейки за одеалце ...
не се бях сетила досега

колебаех се за голяма плюшена играчка, но бях чела някъде че не еуместно до 1-вата годинка да бебето да се доближава до плюшени играчки, за да не развие алергия към плюша, или да се задави от космите на играчката...


чакам още идейки   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 138
ще кажа какво ми подари моята колежка:
чувалче за спане - лятно, комплект гребенче и четка, лигавничета - всичко влезе в употреба Peace

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 09:52 от ~Поли~

# 13
  • Мнения: 439
Моята сесра  отрупа бебчо с подаръци
Бих ти предложила освен някакви тоалети разбира се,бебефон,кошница,активна гимнастика(ползаме я от 3 месец Peace),дрънкалка за легалцето или за количката,каквото си пожелаеш,избор голям,само желание да има човек,време и пари разбирасе
Боже та нали това ти е племенница

# 14
  • Мнения: 11
аз набелязах някои идейки...

ама нали ви казвам - те 100 % ще си имат всичко вече...
а и са противници на идеята да им купува друг дрешки и тем подобни неща...
те са особняци ...
особено майката...
и си паснаха идеално...  Laughing

смятайте за какво говориме - брат ми си е купил камера да заснеме изписването на малката  Laughing

така че гледам да взема нещо,което дори да го имат, пак да влезе в употреба  Laughing

оп, я да разгледам аз това за активната игра... Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 273
Аз чакам племенник в края на месеца и смятам да му купя това:
и да му направя една кутия на спомените.

# 16
  • pomorie
  • Мнения: 848
идеята на apv за шезлонга е страхотна.на нас все ни подаряваха дрешки-вярно много красиви но малкия растеше като гъбка и за месец-два му омаляха всички.трябва да е нещо което ще се ползва повече време според мен.шезлонг проходилка столче за хранене или нещо от сорта baby_neutral

# 17
  • Мнения: 277
Аз живея в Австрия и на  бебе му подариха сребърна лъжичка и кехлибарено герданче, което е против болки при зъбоникнене:). От близки приятелки пък получихме активна гимнастика в БГ, която използвахме и беше много полезна. Другото, което ни радваше до 7 месец беше люлка на Fischer Price, но тя е по-скъпичка и не зная дали в БГ ги има. Друго, което исках да купя на детенце , но така и не направих беше комплект за гипсова отливка на стъпалце или ръчичка - остава спомен за цял живот.  Peace
А такъв шезлонг имаме , ама така и не го използвахме, защото люлката беше по-полезна.

# 18
  • Мнения: 272
Хора, не четете ли, че си имат всичко материално!

Задължително се носи на майката подарък! Колкото и да се нямате. Не трябва да са цветя и шоколад! /Цветя при малко бебе е нежелателно, а шоколадът заради кърменето/. Желателно е бижу, но в случая препоръчвам кутия за бижута щом е особена.

За детето- музикална кутия /в смисъл като едновремешните/ или медальон от Първа Инвестиционна банка /Швейцарско инвестиционно злато/ или сребърна/златна лъжичка.

За таткото и цялото семейство- ръчно изработен голям албум за снимки.

Ще се радвам, ако споделиш какво си купила.

# 19
  • Мнения: 14
Ние скоро ходихме при едно бебе и му подарихме стерилизатор за микровълнова,плюшена играчка и шише против колики, защото знаех,че нямат.

# 20
  • Мнения: 5 362
Най-добре ги попитай от какво имат нужда и тогава решавай. Може бебефон, кошница за кола, стерилизатор...дрешка, играчка, козметика.
Peace
И аз бих заложила на тези подаръци.

# 21
  • Мнения: 11
Хора, не четете ли, че си имат всичко материално!

Задължително се носи на майката подарък! Колкото и да се нямате. Не трябва да са цветя и шоколад! /Цветя при малко бебе е нежелателно, а шоколадът заради кърменето/. Желателно е бижу, но в случая препоръчвам кутия за бижута щом е особена.

За детето- музикална кутия /в смисъл като едновремешните/ или медальон от Първа Инвестиционна банка /Швейцарско инвестиционно злато/ или сребърна/златна лъжичка.

За таткото и цялото семейство- ръчно изработен голям албум за снимки.

Ще се радвам, ако споделиш какво си купила.

хм.... newsm78
не ми се нрави идеята да подарявам нещо повече от цветя за майката...
абе ше подаря един албум за двамата. Joy

иначе развитието на темата е че днес направих една поръчка за 100 лв в данет /това е нет-магазин/ - розово одеалце с пеперудка, музикална кутия за леглото /луна с синя шапка/ и спален комплект в бледорозово... само че стана ясно че ще ми доставят поръчката следващия петък Sad
а това не е удачен вариант...

та утре хуквам по бебешките магазини в софия, да търся спален комплект, играчка и одеалце  Blush

# 22
  • Мнения: 1 273


та утре хуквам по бебешките магазини в софия, да търся спален комплект, играчка и одеалце  Blush

Добре, а защо не пробваш тук, хем е по евтино, хем ти го доставят за един ден! Peace

# 23
  • Мнения: 11 607
От интернет можеш да си поръчаш албум за новородено... На издателство Фют има такива, луксозни, с отпечатък на стъпка, ръка, кичур коса - струват 25лв. Живи и здрави това съм си го набелязала за подарък на бебето,дето е в подписа ми.

# 24
  • Мнения: 1 174
Ами и аз съм от много претенциозните, по отношение на дрешките и личните вещи на бебето и исках сама да си купя всичко, но добре, че бяха бабите! Laughing
 Така се получи, че до раждането бях си купила само комплект за изписване от дрехите, а всичко останало толкова бързо умаля, че нямаше време за сърдене  Simple Smile
Аз самата също бих подарила дрешка- имам вкус  Wink Като неутрален подарък съм купувала албум за снимки, от тези с плюшените апликации-някои от тях са много хубави.
Сестра ми  подари много сладък комплект чаршафи в много бледо розово и нежно синьо, декоративна възглавничка, дрешки и музикална играчка за кошара.
Основно подаръците ми са дрешки и играчки за беба, а за мен-нещо сладко и цветя.
Тези дни купих една хладилна раничка на Chicco- много симпатична и се чудя дали да не я подаря на приятелка.Мисля, че е хубав подарък за мама.Ако аз я ползвам, ще я закачам на количката-така си раших.И играчките на Chicco са много сладки!

Успех в избора! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт