обръщам се към вас за съвет: подарък за новородено?

  • 3 230
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
здравейте,мамчета!
кой друг освен вас ще знае какво трябва да подари една леля на своята новородена племенница. Simple Smile
защото аз не знам, и се обръщам към вас за съвет...
въпроса е спешен,защото в събота смятам да видя младото семейство, а в петък да купя подаръка.

ще видя малката за първи път... роди се на 22 март, цели 3.800 Simple Smile
но за съжаление е на 500 км от мене...
също така трябва ли да дам подарък на майката?а на таткото?
/таткото ми е брат/

затрупайте ме с идеи...
подаръка трябва да е хем уникален, хем оригинален... хем да не е много скъп... хем да може да се вземе някъде от софия /за предпочитане през интернет/;)

дано не ви затрудних...
чакам идеи.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 631
Много изисквания! Mr. Green

Аз бих се допитала до самата мама, ако мисля нещо по-голямо да купя, дали не го имат вече - одеалце, торба за спане, активна гимнастика, люлка, халатче...
Но във всички случаи дрешки ще са от полза - всякакви.
Играчки - бебешки дрънкалки или меки гумени.

На майката се носят цветя, бонбони, сок /в смисъл, че е кърмачка/. На таткото...може, защо не!?
 Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
А защо не попиташ какво искат за подарък?
Моята сестра ми подари бебешко столче за хранене, което ми беше много полезно. Мисля, че има и на цени около 50-70 лева  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Най-добре ги попитай от какво имат нужда и тогава решавай. Може бебефон, кошница за кола, стерилизатор...дрешка, играчка, козметика.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 669
Ако не искаш да е изненада- най-добре попитай от какво имат нужда
На мен така ми се събраха еднакви подаръци
Попитай и ако толкова настояваш отиди и му вземи едно сладко бебешко костюмче и мънички обувчици...такива сладурски има

# 5
  • Мнения: 497
Ако искаш да е нещо по-голямо най-добре попитай майката, за да не се дублират подаръците. Пък може и брат си да попиташ.
Аз много бих се зарадвала на една огрооооооооомна плюшена играчка, но това по-скоро е за мен, отколкото за детето  Embarassed

# 6
  • Мнения: 4 915
Най-добре питай родителите.

Иначе - нещо практично и полезно:

Бебешка кошница за кола, бебефон, столче за хранене...Пасатор за бебешки пюрета и сокове, който ще им е от полза по-късно...

Можеш да допълниш с красиво бебешко одеялце, някаква красива декорация за детска стая, музикална кутия за приспиване и т.н...

Дрешки и дрънкалки ще получи много, не пречи и ти нещо да добавиш, ако ти хареса. Само не взимай дрешки за 1-месечно бебе, а за 6-месечно: по-дълго ще ги носи, а и ще се виждат колко са красиви - щом бебето вече ще седи, а няма да е завито в количката.  Wink

За още идеи - разгледай интернет-магазините за бебешки стоки.

П.П. Сега се сетих: в Австрия например подаряват на децата малки сребърни лъжички...
Можеш златно или сребърно медальонче или нещо подобно да подариш също...Златна монетка...

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Free Soul страхотни предложения  Grinning

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 909
Предложенията на Free Soul са наистина чудесни.  newsm10

Наистина, ако не смяташ да е изненада, най-добре попитай майката от какво точно има нужда. Или пък й предложи да си избере един от няколко варианта, които на теб са харесали. Така тя може да се спре на най-ценния за нея.

# 9
  • Мнения: 2 631
Да, но авторката питаше за не много скъпи варианти!
Иначе идеите са разкошни!
 Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Когато аз съм се родила, са ми подарили златно медальонче с моята зодия ( някой казват, че не трябвало да си носиш зодията, но мен не ми пречи) И до ден днешен, когато си го сложа медальончето се сещам за повода и хората подарили ми го. Сигурно съм имала и много други подаръци, но нито аз  Mr. Green нито майка ми си спомня толкова често за тях.

# 11
  • Мнения: 11
мамчета... Blush
много ви благодаря че толкова бързо се отзовахте Simple Smile

ами аз исках да изненадам младото семейство...
така че варианта с питането не е много удачен..

а и те са хора,които могат да си позволят да си накупят пасатри и тем подобни уреди Simple Smile

с майката много много не се имам... така че не мисля да се отпускам в щедри подаръци...

тука открих интеесни идейки за одеалце ...
не се бях сетила досега

колебаех се за голяма плюшена играчка, но бях чела някъде че не еуместно до 1-вата годинка да бебето да се доближава до плюшени играчки, за да не развие алергия към плюша, или да се задави от космите на играчката...


чакам още идейки   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 138
ще кажа какво ми подари моята колежка:
чувалче за спане - лятно, комплект гребенче и четка, лигавничета - всичко влезе в употреба Peace

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 09:52 от ~Поли~

# 13
  • Мнения: 439
Моята сесра  отрупа бебчо с подаръци
Бих ти предложила освен някакви тоалети разбира се,бебефон,кошница,активна гимнастика(ползаме я от 3 месец Peace),дрънкалка за легалцето или за количката,каквото си пожелаеш,избор голям,само желание да има човек,време и пари разбирасе
Боже та нали това ти е племенница

# 14
  • Мнения: 11
аз набелязах някои идейки...

ама нали ви казвам - те 100 % ще си имат всичко вече...
а и са противници на идеята да им купува друг дрешки и тем подобни неща...
те са особняци ...
особено майката...
и си паснаха идеално...  Laughing

смятайте за какво говориме - брат ми си е купил камера да заснеме изписването на малката  Laughing

така че гледам да взема нещо,което дори да го имат, пак да влезе в употреба  Laughing

оп, я да разгледам аз това за активната игра... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт