захранване с пъдпъдъче яйце-предимства

  • 8 238
  • 10
  •   1
Отговори
Искам да питам останалите майки във форума какво мислят за това вместо кокоше яйце да се дава на бебето пъдпъдъче.Разрових се и видях,че то е много по-полезно и съответно пъдпъдъците не се тъпчат с антибиотици както кокошките,защото са по устойчиви на болести и се предполага ,че и айцата им са по-безопасни а също и месото.Аз вече два пъти дадох на сина си пъдпъдъче яйце и го приема добре .Тези яйца засилват имунната система и са полезни при заслабнал организъм при хипертоници хора с голямо натоварване и още ред други такива неща ги правят изключително полезни ако някой има по-подробна информация по този въпрос моля нека да я сподели-благодаря.

# 1
  • Мнения: 119
И аз съм любопитна да разбера

# 2
  • София
  • Мнения: 2 671
Пъдпъдъците не са ли дивеч  newsm78 май са алерген

# 3
  • Мнения: 1 896
На разни места из нета се твърди, че няма алергии към пъдпъдъче яйце - обикновено в текстове, писани от производители и търговци на такива яйца. Сигурно са хубави. Във всеки случай едва ли ще са по-алергенни от кокошите.
Единственото, което се сещам като евентуален недостатък - това че са полезни за хипертоници е защото съдържат много по-малко холестерол, тоест не са толкова мазни, а холестеролът на хлапетата им трябва. Но ако не си храни човек детето предимно с яйца, може би е добра идея да се дават такива отверме-навреме при захранването. Аз бих пробвала.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Пъдпъдъчите яйца не са много подходящи, особено за захранване. Чела съм, че едно пъдпъдъче яйце се равнява на 4 кокоши newsm78

# 5
Последното,което открих за пъдпъдъчите яйца е че съответстват на2кокоши.Използват се при алергии,астма,имунна недостатъчност,полова слабост при мъжете,туберколоза,дизинтерия,понижават кръвното,успокояват дихателните пътища,спомагат за изгарянето на захарта,регулират водната обмяна-спадат отоците по тялото,регулират стомашната секреция,лекуват бронхиална астма,при умора,главоболие,безапетитие,запек, изпотяване и тръпнене на крайниците,подпомагат растежа,успокояват възпалението на кожата,при ранички и цепнатини по устните,заздравяват костите и косата . В Япония има традиция децата да ядат по едно такова яйце на ден-изглежда,че това е вълшебно яйце и се мотивирах да давам на сина си и на другите две деца  -направо цялото сечейство смятам да консумираме пъдпъдъчи яйца.Ако някой открие още подробности нека ги сподели-благодаря.

# 6
  • Мнения: 1 896
Е по какво се равняват на 4 или на 2 кокоши? По калории ли, по белтък ли, по мазнини ли или по нещо друго конкретно? Не ми звучи логично, те щяха да са храна за космонавти.
Аз съм срещала да пише из нета, че 4 пъдпъдъчи се равняват на едно кокоше по размер. Това ми се струва по-смислено.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Ето тук http://www.hormel.com/templates/knowledge/knowledge.asp?catitemid=2&id=182 има информация за състава и хранителната стойност на различните видове яйца.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много интересно - според табличката от линка на Лейди Чарм пъдпъдъчите яйца съдържат почти двойно количество холестерол спрямо кокошите Laughing

# 9
  • Мнения: 1 896
Да, изчислено на базата на едно кокоше равно на повече от 5 пъдпъдъчи като грамаж. В същото време наситените мазнини са почти равни.
Но все пак е любопитно, като се има предвид че по опаковките на българските пъдпъдъчи яйца пише колко препоръчителни са за хора със сърдечносъдови проблеми и за сваляне на холестерола, а явно ако изядеш две все едно си изял едно кокоше горе-долу откъм холестерол.
Много ценна табличка. Мерси, Лейди Чарм!
Какво ще кажете, изглеждат ми добре за деца?

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, изчислено на базата на едно кокоше равно на повече от 5 пъдпъдъчи като грамаж. В същото време наситените мазнини са почти равни.
Но все пак е любопитно, като се има предвид че по опаковките на българските пъдпъдъчи яйца пише колко препоръчителни са за хора със сърдечносъдови проблеми и за сваляне на холестерола, а явно ако изядеш две все едно си изял едно кокоше горе-долу откъм холестерол.
Много ценна табличка. Мерси, Лейди Чарм!
Какво ще кажете, изглеждат ми добре за деца?
Доколкото пишеше на табличката, тези изчисления са на базата на 100 грама продукт, именно за да се избегне разликата в грамажите на яйцата. Т.е. излиза, че при всички случаи съдържат двойно повече холестерол - и че ще приемеш по-малко само защото пъдпъдъчето яйце е по-малко. Което е безсмислица, особено предвид силно незначителните разлики в останалите показатели - дали ще изядеш 1 пъдпъдъче или половин кошое, разлика ниенте.
Иначе не изглеждат зле... но аз лично за себе си не бих пробвала. В нашето семейство има алергия към всички яйца освен към кокоши (баща ми го докарват до анафилактичен шок) и не бих рискувала за децата, макар че аз лично съм яла пъдпъдъчи яйца без проблем. Пък и много разправия ми изглежда... ся пък и специални яйца да търся... (приказвам си, защото си имам  свеки и баба на село, така че дечурлигата ядат домашни яйца и ми е широко около врата).

Общи условия

Активация на акаунт