Лапад?

  • 12 282
  • 39
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
имам мнооого лапад
а не знам как да го приготвя
предварително ви благодаря за идеите и рецептите
  bouquet   chef  Hug

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Лапад поне аз приготвям като спанак   chef
Най-върви на агнешка плешка  Mr. Green

# 2
здрасти , с лапад можеш да направиш супа /като спаначена но с лапад/ или баница вместо спанак слагаш лапада .Има и някои други варианти но мисля че няма да се понравят на домочадията ти.Може да импровизираш щом е много Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ориз с лапад, а също и на супа с пиле. Ох, чак ми се дояде  Blush.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Уф много съм заспала забрвих да ти пусна линк с някои идеи  ooooh!

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=175.msg12123#msg12123

разгледай има доста интересни неща Thinking

# 5
  • Мнения: 311
Също и лапад с ориз и някаква мръвка-всякаква става.Или бутерки с пълнеж от задушен лапад с малко сиренце.Импровизирай както са ти казали-в гювечи,супи-слагай по малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 381
Не съм сигурна, че всички манджи, дето стават със спанак, стават и с лапад. Майка ми само веднъж готви с лапад и о, ужас. Останахме си гладни всички!  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 120
аз съм яла мусака с лапад.беше страхотна.не знам как се приготвя,защото я ядох в заведение,но може да импровизираш

# 8
Може да запразите лапад във фризера. През зимата си е направо деликатес.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Благодаря на всички за бързите отговори и добрите кулинарни съвети!   chef
Засега съм направила салата с част от лапада - стана добра.
Утре - баница с лапад. Вдругиден - лапад със сирене и яйца или лапад с ориз и месо.  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 6 921
Лапад с агнешко е страхотно  newsm22 запази си малко за Великден  Wink

# 11
  • Мнения: 966
а лапад ,като сърмички с ориз?става хубаво

# 12
  • Мнения: 375
Каша от лапад

Лападът се измива, нарязва, пуска се във вряща подсолена вода за няколко минути да смени цвета си. В тиган с олио се слагат 4 с.л. брашно, като се разтвори, се прибавя изцеденият лапад и по малко от водата, в която е врял до получаването на гъстота за каша, добавят се няколко скилидки настърган чесън и се чукват 4-5 яйца, но не се бъркат, а да останат цели. Поднася се с кисело мляко.

# 13
  • Мнения: 5 475
 Rolling EyesЩом е много може да си  затвориш в бурканчета за зимата : Прави се много лесно ,нарязания лапад се пуска в кипяща подсолена вода , да се попари , пълниш с решетеста лъжица бурканчето , затваряш го и го обръща да се вакумира още топло,може да ги завиеш с одеяло. Peace

# 14
  • Мнения: 1 120
Каша от лапад

Лападът се измива, нарязва, пуска се във вряща подсолена вода за няколко минути да смени цвета си. В тиган с олио се слагат 4 с.л. брашно, като се разтвори, се прибавя изцеденият лапад и по малко от водата, в която е врял до получаването на гъстота за каша, добавят се няколко скилидки настърган чесън и се чукват 4-5 яйца, но не се бъркат, а да останат цели. Поднася се с кисело мляко.

майка ми слага и орехи.става страхотно.
не съм яла такава каша от детските си години  Sad
събуди приятни спомени в мен  Simple Smile дано утре да намеря на пазара лапад

Общи условия

Активация на акаунт