Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 2 ....

  • 12 941
  • 307
  •   1
Отговори
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Хайде на Новата ни темичка  Hug

За тези които ни посещават за 1ви път  Peace и надявам се и не последен Wink , ето с какво сме се захванали:

ПРЕДСТОЯЩА АКЦИЯ/ДАРЕНИЕ:
- 27ми юни /сряда/ от 9:30 ч. - 1во участие на празненство по случай РД на деца от ДОВДЛРГ - гр.Средец /торта, сокчета и евентуално подаръци за рождениците - виж списъка на 13та стр./ + да закупим и отнесем чехлички/джапанки на децата /точната бройка чакаме от Домакинката на Дома/

Какво направихме досега?:
- Успяхме да съберем до края на март 2007 г. - 527 лв.
- На 22.03. - Дарение в ДМСГД /деца от 0 до 3 год./ - Бургас /памперси, бебешки каши, бисквити и плодове/ на обща стойност: 385,40 лв.
- На 06.04. - Дарение в СУПЗ /деца от 14 до 20 г. с лека умствена изостаналост/ - с.Бата /дрехи и обувки - употребявани, ДВД + дискове, козунаци, бисквити/
- На 20.04. - Дарение в ДОВЛДРГ /деца от 3 до 7 год./ - гр.Средец /детско бельо, прах за пране, сапуни, шампоани, памперси, вафли и бонбони на обща стойност: 159,49 лв. , както и джапанки/чехлички, памперси, кухненска хартия и меденки/
- На 10.05. - Дарение в СУПЗ /деца от 14 до 20 г. с лека умствена изостаналост/ - с.Бата - за абитуриентите от Дома, нови обувки и официални /употребявани/ дрехи на стойност /за новите обувки/ - 235 лв.
- На 01.06. - Дарение в ДОВДЛРГ /деца от 3 до 7 год./ - гр.Средец /пакетчета с лакомства, к-ти играчки за пясък, конструктори, топки, за правене на сапунени мехурчета/ на обща стойност 149,03 лв., както и още няколко подходящи пластмасови играчки

Страница с отчет /до края на март 2007 г./  http://free.hit.bg/tanina/
Поради моменти проблеми с обновяване на страничката, за известно време информацията ще се публикува на 1ва стр. в Темата
Снимков материал:
http://images14.snimka.bg/002462888-big.jpg
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2718189
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3039944
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320&photo=12
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320&photo=29
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320&photo=45
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3039968
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3039973


Дадени парички през Април:
- приятелка на lucyl30 - 10 лв.
- Биляна * - 20 лв.
- bubi4ko - 20 лв.
- Mari-Anna/Анни/ - 20 лв.
- LaDiDa - 50 лв.
- Танина - 10 лв.
- Veselushka - 20 лв.
- Lilita - 30 лв.
- Amelia - 20 лв.
- Диляна /сестра на Veselushka/ - 20 лв.
- Butterfly - 10 лв.
- Галхен - 30 лв.
През Май:
- bubi4ko - 28 лв.
- lucyl30 - 20 лв.
- Amelia - 20 лв.
- Галхен - 20 лв.
- приятелка на lucyl30 - 10 лв.
- moon lady - 10 лв.
- Веселушка - 10 лв.
- Танина - 10 лв.
- sna - 20  лв.
- Sinara - 20  лв.
- tadela - 20  лв.
- Ji - 20 лв.
През Юни:
- mimikrushkova - 10 лв.
- sneji20 - 10 лв.
- viki31 - 35 лв.
- moonlady - 10 лв.
- mimikrushkova - 10 лв.
Обща сума в касата към 13ти юни - 126,48 лв.


Информация за нуждите в някои от Домовете:

ДМСГД - гр.Бургас /капацитет - 300 легла, в момента настанени към 204 деца/:
- КАШИ на Слънчо /разбираемо защото са най-евтини ....Като разновидности и цена до сега са взимали: Пшенично-млечна, Кайсия, Кайсия и ябълка, Ябълка, Пшенично безмлечна, но разбира се биха приели и други разновидности.
Досега са купували от фирма "Весела`89" - Варна /доколкото зная фирмата има поне веднъж седмично транспорт до Бургас, управител Ани Добрева, тел. 052 303875/л Ако реших да купуваме от тази фирма, няма нужда да представяме в Дома сертификат за храните, но ако от другаде купаваме - ще ни е необходимо копие ... Най-важното е при купуването на храни да са с валидност най-малко 6 месеца от датата на даряване ....
- ПЮРЕТА
- ПАМПЕРСИ
- КОЗМЕТИКА /бебешко олио, бебешки шампоан, клечки за уши, мокри кърпички/
- пластмасови колела/колички - подходящи за малки деца
- пластмасови люлки / пързалки и т- - подходящи за малки деца
Взето решение: Тъй като Домът е в много добро състояние /и не изпитват за момента - мнооооого належаща нужда от дарения, а и ние не разполагаме с много средства  Wink/, Директорката предложи по-скоро когато имаме възможност да посещаваме Дома и се занимаваме с децата, да придружаваме по-големите по време на разходките им навън ... /и все неща в този дух  Peace/


ДОВДЛРГ /3-7 год./ в Средец, с капацитет 60 - настанени понастоящем 63 деца:   
- ПЛЪТНИ ЗАВЕСИ, евентуално щори за всички групи /спални помещения и занимални/: на група се падат около 10 прозореца с размер 2,10х1,70 и 2 вратопрозореца 2,60х2,50. Общо в Дома има 4 групи. За цвят нямат никакви претенции най-важното е да са плътни ...
Може да ви се види малко странно като молба, но Директорката ми обясни ... че Домът се намира в края на града, близо до гора, недалеч минава "циганска пътека" и за спокойствие и уют на всички гледат да дърпат тъмните завеси вечер ....
- ТЪНКИ ПЕРДЕТА по възможност с весели мотиви /но те не са им чак толкова наложителни колкото завесите/
- СПАЛНО БЕЛЬО /за предпочитане бяло/ - за легло с размер 70х140
- ДЕТСКО БЕЛЬО пликчета+потничета /р-р 28-34/ - бяло
- АНЦУЗИ
- ЧЕХЛИЧКИ - малки размери
- ПАНТОФКИ ЗА ЗИМАТА
- ХРАНА /същите изисквания като кашите на малките/, ако е от Метро - не е необходим сертификат: най-вече сухо мляко, но може и консерви както и пресни плодове и зеленчуци. За информация - за 1 ястие с пиле - отиват около 5 кг.пиле, за 1 десерт отиват 14 кг плод
- ДЕЗИНФЕКТАНТ ЗА РЪЦЕ ПРОФИДИ - използва се както от персоналата, така и от децата
- ПРАХ ЗА ПРАНЕ
- ДЕТСКИ ШАМПОАНИ /20 бр. им стигат за 2 месеца/
- ДЕТСКИ САПУНИ
- ХАРТИЯ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА НА ГОЛЯМО РУЛО /кухненска хартия/
- ИГРАЧКИ ЗА ЛЯТОТО /к-ти за пясък/


СУПЗ /Социално учебно-професионално заведение/ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 14-20 години с лека степен на умствена изостаналост
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
ПРИЕМАТ ВСЯКАКВИ ДАРЕНИЯ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ДРЕХИ И ОБУВКИ ВТОРА УПОТРЕБА.


Предишна тема:
 Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем .... - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167276.0


Майчета /бъдещи и настоящи/ - Вие сте на ход  Hug

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 21:53 от lucyl30

# 1
  • Мнения: 303
Добро утро на всички бургаски мами!
Явно съм първа...  Да се разпиша и изчезвам че ще водя дребния на консултация...

# 2
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Моя приятелка вчера ми даде 10 лв. да включа към касата  Peace, така че вече имаме на разположение - 120 лв. за Дарението в Средец ... Още малко остава и ще успеем да съберем паричките за бельото  Hug

# 3
  • Мнения: 447
Здравейте!
Какво ще кажете да боядисаме повече яйца и утре да занесем с козунаците и яйчица на дечицата!  HugАз лично ще боядисам днес повече яйца! Simple Smile
Сестра ми иска да се включи в нашите начинания и ще даде парички, а и е приготвила доста дрешки за децата. Simple Smile
Хайде да уточним от къде ще тръгваме утре, че ще имам още 2 големи торби с дрехи от сестра ми, та да знам как да се организирам и да ги пренеса до мястото на срещата.
ПС: Поздравления за новата ни тема!

# 4
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Вижте какво ми пусна тадела преди малко:

lucyl30 козунаците няма да ми ги плащаш тези пари ги дарявам аз купи комплек4ета  bouquet

Така че паричките в касичката се увеличиха с още 30 лева  newsm44 
А за ТаделаHeart Eyes Hug  bouquet


За яйцата  Peace , аз също ще се опитам да боядисам малко повече, но дали ще стигнат  newsm78
Иначе в Метро видях направо готово боядисани на кора около 30 бр. /различни цветове/ - някъде около 9 лева ми се върти в главата, че струваха  newsm78 или може би бъркам .... Странното ми се видя, че са немски  Mr. Green
Ако евентуално не стигнат, може да вземем една кора, какво ще кажете  Thinking или ако някъде има боядисани и са по-евтини ....


Аз утре ще тръгна от Лазур и ще мина след 9 ч. да оставя малкият на Гурко, на баба му ... след това съм на линия  newsm01
Иначе денс/утре очаквам да се видя с Биляна и vania_ip и да вземам някой неща за Дома и от тях  Peace
Да не забравяме, че и тадела ще очаква да минем за дрехите и козунаците  Peace
Давайте идеи къде да се видим/чакаме ?

# 5
  • Мнения: 917
Моя приятелка вчера ми даде 10 лв. да включа към касата  Peace, така че вече имаме на разположение - 120 лв. за Дарението в Средец ... Още малко остава и ще успеем да съберем паричките за бельото  Hug
брой ме и мен и аз ще се включа с 20лв
Веси, кажи и в другата темичка за яйцата, аз няма да мога да се включа щото съм на работа и ще боядисвам в събота
предлагам тръгване утре с двете коли от /пред нас/ - Краставицата, на пешеходната на Демокрация по средата на блока има място за спиране на коли, за да можем да натоварим всичкия багаж, тъй като аз вече съм се заринала в къщи. Веси на теб мисля ти е близичко само Камито не знам дали ще може да се замъкне и дали ще има багаж. Люси е лесна - тя е с едната кола. После да минем през Славейков да вземем от тадела козунаците и останалите дрехи. Вери, ти успя ли да предвижеш твоите дрехи до тадела или да минем и покрай вас?

# 6
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
ЗА утре пред Краставицата  Peace
Amelia, а теб от къде да те вземем  newsm78 .... предполагам, че аз ще дойда, нали съм с кола със столче  Mr. Green

# 7
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Надявам се Танина да ни следи за паричките  Mr. Green, ако ли не - утре ще и пусна 1 подробен пост   Laughing

# 8
  • Мнения: 917
сега като се размислих като че ли яйца не е много удачно да им носим, колкото и добра да е каузата, има много проблеми с яйцата. аз лично съм се натравяла точно от яйца по Великден и ми се иска да не рискуваме. чакам vanja ip  да се обади на amelia за партидния номер, за да издействаме сертификати, защото както разбрахте такива са необходими за всички храни.

# 9
  • Мнения: 917
както разбрах по последна информация сертификат за бисквитите, които Ваня иска да дари ще имаме. остава само да минем да го вземем. Чакам тадела да се включи да уточни дали и за козунаците ще има такъв

# 10
  • Мнения: 1 111
 Само се записвам за да мога да следя темата. Grinning

# 11
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Биляна преди малко мина и ми остави ДВДто и дрехите  Peace

Танина /ако следиш темата  Wink / моляте прибави към общата сума и 20 лева от Биляна -   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 577
Здравейте и от мен Simple Smile

покрай тези яйца не ми остана време днес да пиша  Confused

Сертификата за Меритата току що ми го дадоха, така че спокойно Party

Но, след като искат в Бата вече и за бисквитите и за козунаците сертификати, дали ще приемат яйцата ???  newsm78
Пък и си мисля, че те днес все ще са си боядисали яйца, все ще са ги включили някакси в бюджета....на такъв празник...........Но ако кажете да занесем, а ???

Утре ще съм без малката, ще вляза по-късно да се уговорим? Последно колко човека сме и с колко коли и багаж ??? Евентуално моя мъж с колата да вземем? Той си е взел почивен ден Laughing

# 13
  • Мнения: 447
Добре момичета, явно идеята за яйцата не е добра. Confused
Не бях се замислила, че ще искат сертификати, а и да не стане някой гаф - някой да се натрови. Simple Smile
Последно - в 10.00 пред Краставицата, нали?

# 14
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
За яйцата се разбрахме  Peace

Срещата остава за 10 ч. пред Краставицата /на пешеходната на Демокрация по средата на блока/  Peace ....

Аз имам преди това да взема разни неща от vania_ip  Peace

Веселушка, разбрах че ти някъде наблизо живееш до работата на Ваня? Ако искаш да мина да те взема след като оставя малкият на Гурко при баба му .... Ако решиш, пусни ми телефона си на ЛС

Амелия - за сертификата   bouquet /страшна си както винаги  Heart Eyes/ .... за сега колите са 2 - на бубичко служебната /която не била много голяма/ и аз съм със зелен Ситроен Ксантия /за повече багаж  Mr. Green/ ... Мисля че ще се поберем  Peace ... Ако предпочитате и вашата кола също е голямо, мога да оставя моята и с вашата да пътуваме  newsm78 - само кажи ....

В Славейков, освен през тадела, трябва да минем и през една приятелка /която е подготвила също дрехи/ - живее на колелото, до районното ...

Общи условия

Активация на акаунт