Как правите печено агнешко?

  • 87 162
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Приготвя го винаги майка ми, защото го прави цяло и се изисква специална пещ за целта.

# 16
  • Мнения: 1 113
В купа слагам 2-3 с. лъж. брашно, още толкова лютеница, 1 ч. лъж. червен пипер, малко стрит сух джоджен, щипка чер пипер, сол и малко олио. След това наливам бира докато стане гъста каша. Всяко едно от парчетата посолявам леко и топя в сместа. Нареждам в тава и сипвам бира (или смес от бира и вода). Пека в загрята фурна, като се запече от едната страна, обръщам и допичам до готовност.

# 17
  • Мнения: 4 451
Пека го обикновено в йенаглаз. С мно-о-о-ого лук нарязан на ситно. Единствента подправка, която слагам е джоджен, много подхожда на агнешкото месо (знам го още от баба). И сол, разбира се. Просто е, но става много вкусно.

# 18
  • Мнения: 7 474
Единствента подправка, която слагам е джоджен, много подхожда на агнешкото месо (знам го още от баба). И сол, разбира се. Просто е, но става много вкусно.

Накиснах го моето, ама сега ще му сложа и джоджен - да има Laughing

mari_anka, знаеш ли , че с теб сме родени на една дата?  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 27
Аз пълня обикновенно плешка,рецептата ми е много лесна и не е трудоемка WinkВнимателно си правя отвор за плънката/не го режа а с ръка леко разлепям-само си показва къде/Плънката я правя като в мазнина запържвам зелен лук,гъби и ориз за подправка джоджен и черен пипер и малко вода разбира се Simple SmileМесото го осолявам и пълня слагам си го в съда и го намазвам от горе с масло и червен пипер.Покривам с фолио и пека около 1.30 отвивам го слагам пресни картофки отстрани и продължавам да пека още 1час горе_ долу.Като го отвия от време навреме го поливам със сосчето,което си е в тавата.
Забравих да кажа ,че слагам и вода преди да го покрия с фолиото Wink

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Агне на шиш
Агнешко в гювеч
Шпикован агнешки бут

А тази година взехме агнешки пържолки и ще ги печем на скара.

# 21
  • Мнения: 389
И ние си взехме агнешки пържоли и сега се чудя как да ги направим за утре  newsm78.Така като чета рецептите, ще е нещо с бира, подправки и печено на фурна, но дайте един съвет - в тава с фолио, или в йенска тенджера  Thinking.Каква е разликата?
И каква гарнитура подхожда на това ястие?
... много питам аз  Mr. Green

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нарязвам месото на порции, оставям го да кисне в марината от соев сос, мед, вино, джоджен и оцет. После пека на 200 градуса 3 часа и готово! Става суперрррр!   chef

# 23
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
........ в тава с фолио, или в йенска тенджера  Thinking.Каква е разликата?
И каква гарнитура подхожда на това ястие?


Няма значени дали ще в тава или в йена. Подходяща гарнитура за агнешкото са картофи, ориз с агнешките дреболии, зелена салата.

# 24
  • Мнения: 1 679
Ето я и моята рецепта :
Правя плънката от 2-3 връзки зелен лук , 1 морков на много ситно запържвам ги в масло  прибавям ориза пържа малко и го заливам с 2 чаши гореща вода . След това прибавям сол, черен пипер , магданоз , джоджен и сварените и нарязани на дребно агнешки дреболии. Към всичко това слагам и около половин шепа стафиди ( на око , кога повече кога по- малко в зависимост от плънката ) . Пълня аг. плешка , зашивам с конец  , посолявам месото и го намазвам с масло. Слагам в тава с 1-2 чаши вода , завивам с фолио и пека. Това е  Hug Накрая слагам и картофи в тавичката да се запекът


И ние го приготвяме така, само че го печем на пещ - става чудно и се топи в устата    chef

# 25
  • София
  • Мнения: 384
Имам нова печка и все още не съм я разучила добре.
Понеже има много програми,въпросът ми е как да опека пълнено агънце-само печене,с вентилатор или без,инфраред и т.н.
Вие как го правите?

# 26
  • Мнения: 5 140
Лео в каква марина си го накиснала?

И малко офф: кога ти е ЧРД-то?

# 27
  • Мнения: 287
Написах и в другата тема
Научила съм от свекървата и винаги така го правя- първия 1 час на най-силна фурна , следващия час малко по-слаба и последния около 150 градуса. Целта е да се наподобят условията в пещта - като я запалят е най-силна и постепенно намаля Т. И също като го пека го покривам с още една тава над месото да не изгори и накрая малко преди да го извадя ако има нужда махам горната да се запече. Това е от мен .
Преди това го овалвам в сол червен пипер и може и олио и джоджен , малко водица и хайде във фурната.
Друго важно нещо което съм установила е, че трябва когато е на късове месото да се нареди много плътно едно до друго .Затова избирам по-малка и дълбока тава или йенаглас тенджерка, зависи колко порции се приготвят.

# 28
  • Мнения: 7 474
Лео в каква марина си го накиснала?

И малко офф: кога ти е ЧРД-то?

От всички рецепти тук по малко взех  Laughing - соев сос, чесън, лимон, подправки с пипер си имам едни , сол, джоджен, чубрица , червен пипер  newsm78 Ръсих квот намеря  Laughing
23.07 иначе  Laughing

# 29
  • Мнения: 5 140
Мерси Лео, ще пробвам и аз със същата марина. Hug

За чрд-то ще запомня, мъж ми също е на 23-то число но сега април месец.

Общи условия

Активация на акаунт