Помагат ли ви майките ви ?

  • 4 194
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Да ми е жива и здрава, много ми помага. Но го прави не толкова за да ми помогне на мен, колкото защото обожава децата ми- тя едва ли не живее заради тях.
        И при нас е така. Тъй като баща ми почина в деня, в който се родиха децата ми, само грижата за тях успя да я извади от дупката, в която беше попаднала.

# 46
  • Мнения: 1 564
Помага ми много.Вече 3-та година големия ми син прекарва цяло лято при майка ми и баща ми(те живеят в малко градче).Но знам,че когато и да и се обадя никога няма да ми откаже помощта си.Много си я обичам. Hug

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Майка ми живее в друг град.
Но е идвала при нас да гледа детето, макар и за 3-4 часа. Нямам на кой друг да я оставя.
Имала съм моменти, в които не бих се справила без майка ми.
И сега ще гледа дребната два месеца, докато я дам на градина.

# 48
  • Мнения: 3 674
За съжаление милата ми мама е на 3.500 км дале4е от мен  Sad
Так 4е няма как да ми помага....но кагато  преди години сме живеели заедно,тя много ми е помагала...дори бих казала 4е  е правила много пове4е отколкото е нужно. Оххх,на ми дава6е ни6то да пипна ....Обожавам я...милото ми мам4е
Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 9 850
Помага ми много рядко.Живее в друг град.В началото ми беше малко неприятно това,че идва съвсем рядко ,но с времето свикнах.Същото е и със свекърва ми.В началото се сърдех малко Wink,но сега вече не.В крайна сметка никой не мога да накарам насила-кой както си ги разбира нещата-така. Peace

# 50
  • Мнения: 2 556
Когато се роди първото ми дете, живяхме с мъжа ми и бебето точно 1 месец у нашите (баща ми отсъстваше по работа). Тогава майка ми готвеше и чистеше вкъщи, което си е помощ. Но мисля, че й дойде доста нанагорно, защото през следващите 6 години и нещо никога не е проявила желание да помогне с нещо, явно тогава се е отчела жената  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 668
Не , не ми помага  Confused Аз и не го искам от нея , с мъжът ми си гледаме детето , но има случаи в които искам за 15 мин. да го оставя , за да отида до магазина примерно и тя ми прави фасони ...
Така че , научих се никога нищо да не искам от тях ...
Живеят в съседният вход , а откакто е роден не са го взели един следобед , за да го разходят примерно , докато аз изчистя ...

Това смята ли се , че ги товаря и не им позволявам да си починат и да си гледат живота , след като са ме отгледали мен ?

Много са ми странни такива изказвания - никой не е длъжен да ти гледа детето  Sick
Аз не искам да ми го гледат , искам да го вземат по 2 часа в седмицата , но уви ...

# 52
  • Мнения: 93
Не ми помага, защото е далеко, но когато се роди  малката, стоя при мен 1 месец, толкова отпуска успя да си вземе! Но ако имаше начин, щеше денонощно да стои вкъщи и да гледа малката Вики!  Peace

# 53
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Винаги когато не е на работа и аз имам нужда от помощ тя е насреща. Понякога дори ми е става неудобно, понеже се е случвало, за да ми помогне за нещо спешно е зарязвала собствените си планове. Страшно съм й благодарна за помоща, а също и на баба ми  Hug

# 54
  • Мнения: 2 015
Никой не е длъжен да им гледа внуците Crossing Arms Joy
Laughing
Да, помага ми многооооо.

# 55
# 56
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не , не ми помага  Confused Аз и не го искам от нея , с мъжът ми си гледаме детето , но има случаи в които искам за 15 мин. да го оставя , за да отида до магазина примерно и тя ми прави фасони ...
Така че , научих се никога нищо да не искам от тях ...
Живеят в съседният вход , а откакто е роден не са го взели един следобед , за да го разходят примерно , докато аз изчистя ...
Това смята ли се , че ги товаря и не им позволявам да си починат и да си гледат живота , след като са ме отгледали мен ?
Много са ми странни такива изказвания - никой не е длъжен да ти гледа детето  Sick
Аз не искам да ми го гледат , искам да го вземат по 2 часа в седмицата , но уви ...

Добре де Pipinka, как се понася такова нещо от собствената майка? Да не сте в лоши отношения нещо, а по празници заедно ли сте? щом сте в съседни входове не сте ли вечер заедно примерно и тогава да си почиваш докато тя си поиграе 15-тина минути с него ?

# 57
  • Мнения: 5
Не, аз си гледам децата сама, пък и тя е заета с отглеждане децата на сестра ми. Затова няма начин да помага и на мен. Но не се оплаквам  Crazy

# 58
  • Мнения: 2 746
Не , не ми помага  Confused Аз и не го искам от нея , с мъжът ми си гледаме детето , но има случаи в които искам за 15 мин. да го оставя , за да отида до магазина примерно и тя ми прави фасони ...
Така че , научих се никога нищо да не искам от тях ...
Живеят в съседният вход , а откакто е роден не са го взели един следобед , за да го разходят примерно , докато аз изчистя ...

Това смята ли се , че ги товаря и не им позволявам да си починат и да си гледат живота , след като са ме отгледали мен ?

Много са ми странни такива изказвания - никой не е длъжен да ти гледа детето  Sick
Аз не искам да ми го гледат , искам да го вземат по 2 часа в седмицата , но уви ...


Точно така Pipinka, това което пишеш се отнася и за мен.Абсолютно си права.На моменти се чудя на майка ми що за официалности са това, да се обаждам ден - два предварително, примерно ако искам да обиколя за 2 часа по магазините.Ако е свободна и е вкъщи защо да не го оставя при нея, а трябва да предупреждавам и едва ли не да се чувствам виновна, че я ангажирам???Пък и не мога нон-стоп да мъкна детето с мен, нали? Уж сме най-близките хора....А е нормално човек да разчита на близките си хора, дори за толкова малки неща, като това да бъде оставено детето за малко при нея.

# 59
  • Мнения: 3 622
Мнооооого съм благодарна на майка ми   Hug   От раждането на детето и до ден днешен ми помага и никога не съм усетила, че се натрапвам. Още от петък  ми званят с баща ми да ме питат дали ще им дам малкия да прекара уикенда с тях на вилата. И синът ми ходи с такова желание при тях.  Laughing  Да са живи и здрави и още дълги години да ни радват и помагат

Общи условия

Активация на акаунт