Меню за 9-месечно злоядо бебе

  • 1 770
  • 15
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
Прегледах темата за Кой какво яде днес, но там пишат мами на по-големи дечица, май...
Посъветвайте какво друго да давам, освен досегашните храни - попара, трите неща от кухнята - супа, основно и десерт, каши - Фризокрем и понякога Слънчо. Сокове не иска, както и пасирани пресни плодове - яде ги само на готови пюрета. Понякога давам натрошени бисквити - с кремчето например, но какво друго? newsm78

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
давам и Ам, разбира се, забравих го. На Фризовом и Фризолак е, повече Фризовом.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
грис, овесени ядки, кус-кус, просо, елда - може пък да му хареса (моят син я хапваше с кеф, но не съм му правила наскоро), плодови дуети на Хип - с извара и с йогурт

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
грис дават от кухнята. овесени не иска. ще й купя от тия плодови дуети, мерси!
кус-кус натюр или с нещо, сирене например? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз го правя с масло и сирене. Мисля че можеш да му сложиш и плодово пюре - предполагам, че ще му хареса.

Сетих се и друго - запечени макарони, ако вече си му дала яйца.

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
ами давах веднъж жълтък със супата и ми направи някакъв обрив на гърба. не знам дали беше от това, но не повторих. мерси за съветите  bouquet

# 6
  • Мнения: 24 467
При големия ми син направихме грешка да даваме предимно плодови пюрета, в които има добавена захар и които разбира се са по- сладки. Не сме настоявали много за зеленчукови пюрета и за приготвени домашно храни, тъй като детето първо не ги харесваше и аз нямах опит. При второто дете бях по- настоятелна и резултатът е че сега на 11 месеца се храни по веднъж дневно с пасирани сурови плодове /без значение какви/, яде през ден варени и пасирани зелечуци с настъргано сирене или яйце и през ден месни пюрета, обича домашно приготвената храна, пие натурални сокове.
Голямото дете и до днес ако е при някоя баба яде само филийки и сладки неща, поради което рядко му позволявам да гостува за дълго. В къщи се сервира масата за всички и не отказва да яде, въпреки, че в началото се мръщи, но навикът, придобит в бебешка възраст е много, наистина много важен.
Малкият яде всичко и това отдавам на факта, че като майка с вече придобит някакъв опит бях по- настоятелна и имах повече доверие в себе си. Съжалявам, че при първия ми син не послушах педиатърката си, а бабите и се поддадох да оставям бебето да се храни с каквото то предпочита. Така не успях да му създам по- полезни навици. При втория син се доверих повече на лекарката, която ме съветваше да не се предавам и да предлагам винаги и пресните плодове и зеленчуковите пюрета и чистите натурални плодови сокове и овесената каша. Сега съжалявам само за това, че не приложих съветите й първия път.
Е, ако детето има алергия към определена храна разбира се трябва да се внимава. При нас, слава Богу, нямаше алергии.

# 7
  • Мнения: 164
Синът ми много обича намачкан с вилица банан малко натрошени бисквити и кисело мляко ,става като кремче много е вкусно.Ако не давате кисело мляко може да го замените с адаптирано.Овесени ядки с плод   chef

# 8
  • Мнения: 24 467
Вашето бебе е на, гледам, 9 месеца. Вероятно е захранено до момента с всичко допустимо за възрастта, поне така предполагам.
Като идеи за разнообразяване на храненето аз например на моето бебе давам вечер всичко , когато седнем да вечеряме и което считам, че е без много подправки и подходящо за него. На 11 месеца е и има само 4 зъбчета, но се опитва да дъвче /и дъвче/ с венчетата. Много обича например плънка от баница /яйце и сирене, даже и спанак тази седмица/, намачкани с вилицата зеленчуци от яденето, с което се храним останалите трима членове на семейството, вече си хапваме и кисело мляко с бисквитки в него, супичка. Месото само още задължително пасирам, тъй като него не може да го сдъвче. Когато имаме приготвена храна за обяд задължително пасирам от нея поне едно бурканче и за вечеря пасирам само месото, ако храната е месна, като останалото му даваме с виличката. Добре се приема от него предимно когато е седнал на масата с нас. Също така съм му правила овесени ядки със сирене или с настъргани плодове и малко захар. Давала съм и кус- кус със сирене 2-3 пъти, но лично аз предпочитам да са овесени ядки.

# 9
  • Мнения: X
Съжалявам, че при първия ми син не послушах педиатърката си, а бабите и се поддадох да оставям бебето да се храни с каквото то предпочита. Така не успях да му създам по- полезни навици. При втория син се доверих повече на лекарката, която ме съветваше да не се предавам и да предлагам винаги и пресните плодове и зеленчуковите пюрета и чистите натурални плодови сокове и овесената каша. Сега съжалявам само за това, че не приложих съветите й първия път.

 Peace Peace

Имам същия проблем с дъщеря си. Обича само плодовите пюрета и кашите. Предлагам всеки ден зеленчук, но го яде с много зор.
Та по темата: злоядо не злоядо и аз мисля, че трябва да му се предлагат полезните неща, а не само тези, които обича. Колкото изяде от тях, все е добре. Пробвай овесени ядки със сирене, масло и малко захар - щом яде сладки неща. Също елда, много е полезна, грис (днес, между другото в Бон апети пак готви педиатърка и говориха за захранването и там показаха много хубава каша от грис с настъргана ябълка.) Суровите плодове, за да ги прояде пробвай да ги сложиш в някоя каша първо или в кремчето от кухнята.
Това е засега, пиши как се движите и аз май съм със злоядо дете и ще се радвам да споделиш опит.

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
това за плодовете в кашата е добра идея, днес ще пробвам. Peace
аз разчитам много на кухнята. постепенно взе да й харесва яденето от там и си го яде с удоволствие. менюто е разнообразно, особено откъм месце - риба, телешко, пиле... и да искам, не мога да приготвям всичко това вкъщи.
притеснява ме по-ограниченото количество плодове и липсата на сокове в менюто.
но пък, като чета тук, май не сме пропуснали много покрай соковете... newsm78

# 11
  • Мнения: 24 467
В разрез с т. нар. по- ново схващане лично аз намирам пресните натурални сокове полезни и необходими, затова ги давам не само на децата, а ги пием и ние с татко им в къщи редовно. Никой не е получавал у нас, както и сред близки и познати каквато и да било неблагоприятна реакция от тях, единствената "последица" е голямото удоволствие от употребата им. Laughing

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Соковете не ти трябват. По- добре се опитвай да й даваш пресните плодове. Аз смесвах плодовете с бисквити или кисело мляко. И до сега понякога така й правя, когато откаже да си изръба ябълката  Grinning

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
това за плодовете в кремчетата работи! днес изяде почти цял банан с кремчето от кухнята! Peace

# 14
  • Мнения: 209
и ние не ядем сурови плодове и не пием сокове!днес ще пробвам в кашата! baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт