За киселото мляко

  • 1 203
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 510
Гони ги, но съм захранила с кисело мляко, когато беше на 1 г.  feeding  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 27 524
Гони ги, но съм захранила с кисело мляко, когато беше на 1 г.  feeding  Simple Smile

Знам. Добре си направила.  Peace Но това няма връзка с репликата ти към мен  Hug

# 17
  • Мнения: 5 103
Аз не давам кисело мляко все още , не бих заменила АМ с кисело Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 60
Все още не съм давала кисело мляко.

# 19
  • Мнения: 832
и аз знам че трябва да е 2 %  Peace и че не се разрежда
И аз така.

Не е така, трябва да е 3,6%!
Разрежда се малко, иначе няма да мине лесно през биберона.
Определено детето ти е малко за кисело мляко и ако пие АМ е напълно ненужно и непрепоръчително да се дава кисело мляко, още повече с неустановено качество и произход.

Aбсолютно  Peace

# 20
  • Мнения: 3 356
Дадох кисело мляко на 5м ,защото в период от около 2 месеца отказа АМ-то.Давах го със лъжица,неподсладено.После пропи пак АМ и му го давах от време на време като десерт или следобедна закуска.Давах 3.6%.Сега го пие ,сутрин и вечер,неподсладено,но в повечето случаи взимам 2%,та да не го разреждам много.
Като минала по тоя път искам да ти кажа,че митът "с кисело мляко е по-евтини от АМ",изобщо не е така.Аз си записвах разходите ,точно заради това,и не излезе никак евтино.
Друг е въпросът за хранителните стойности и на двете.Спор изобщо не може да има.
Според мен,ако си пие АМ-то и няма проблеми,а ти искаш все пак да му даваш кисело мляко-давай го като десерт,следобедна закуска с бисквити и т.н.Рано е за заместване.Но все пак ти си решаваш  Peace

# 21
  • Мнения: 1 053
Изобщо не става въпрос за финанси,просто исках да започна да и давам следобед кисело мляко с бисквити,но след като прочетох доста,а също така прочетох и Вашите мнения /особено на мамите,които са минали вече по този път/ смятам да изчакам до годинката  Hug Peace
Благодаря на всички за отговорите   bouquet

# 22
  • Мнения: 992
аз дадох кисело мляко след годинка и то щото отведнъж ми отказа АМ и реших да пробвам с кисело млекце, много си го харесва малката

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не можех да кърмя детето си от 18 му ден на белия свят.Захраних го с кисело млкяо, защото адаптираните млека са много по - вредни.Аз обаче си купувах и подквасвах вкъщи млякото за бебчо, защото пък киселите млека на нашият пазар са под всякъква критика.Благодаря на Бога, сина ми е здрав като камъче, няма алергии и тем подобни здравословни проблеми.
Мисля, че киселото мялко е по - добрият вариант, от АМ, въпреки, че АМ се препоръчва и от куцо и от сакато!

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Детето ти е малко за кисело мляко! Ако все пак държиш - давай 3,6%, разредено с водичка, за да минава през биберона!

# 25
  • Мнения: 46 510
... адаптираните млека са много по - вредни ...

Защо?

# 26
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Защото вече е научно доказано, че децата хранени с адаптирани млека, са с по - голяма склонност към развитието на алергии в детска, след бебешката възраст!И по - още много причини.Има теми за това.Прочетете.И интернет е отворен за всички Peace

# 27
  • Мнения: 46 510
Чела съм достатъчно, затова попитах ...

Защото вече е научно доказано, че децата хранени с адаптирани млека, са с по - голяма склонност към развитието на алергии в детска, след бебешката възраст! ...

Така е, но спрямо кърмените!
Тези на кисело мляко са с най-големи проблеми.

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Е... моят син е живо доказателство, че не е така.Моя "светлост" също Peace
Все едно - не искам да се заформя кавга, а понеже обикновенно нетрадиционните идеи се смятат за провокативни, аз спирам до тук.
Всеки е свободен да направи избора си.Аз само дадох моето мнение Peace

# 29
  • Мнения: 46 510
Малко е кофти да даваме пример със собствените си здрави деца (моето на АМ, без никакви здравословни проблеми), докато другите лежат по болниците. Да, не при 100 % се случва, но ако беше твоето нямаше да мислиш по същия начин.
В Клиниката по детска Гастроентерология също не мислят като теб, защото при тях лежат децата с последствия точно от това.

Както казваш, всеки е свободен да направи избора си, ти явно си направила информиран такъв, беше ми интересно да видя вредата на АМ с/у кисело на новородено, рових, не намерих, питах ... защо го приемаш за начало на кавга, не знам, дай ги просто тия линкове и готово  Blush

Общи условия

Активация на акаунт