Дали остава гладна?

  • 812
  • 18
  •   1
Отговори
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Беба е на 2 месеца и половина. Всеки ден пия лактогонен чай. Обаче беба продължава да суче на всеки час и половина-два. Постоянно имам чувството, че е гладна, да не говорим  че сме  във фазата на упорито смучене на ръцете и не мога да преценя кога е наистина много гладна Rolling Eyes  За миналия месец наддаде 550 гр и порасна 2 см. Доки каза, че не е малко понеже аз  и баща и сме дребни, н овсе пак ме гложди притеснение дали не остава все пак гладна newsm78 Не ми се иска да давам АМ след другия преглед. Стана дълго, но в общи линии ме интересува дали има начин да разбера дали се храни достатъчно и стига ли и кърмата Thinking

# 1
  • Мнения: 375
Ами изцеди се и ще видиш.Ако е малко давай от двете гърди. Ако пак е малко давай Ам, няма да го държиш гладно сега. И ние сме на 2 месеца и половина. Наистина си яде много ръцете- но това май не е признак на глад. По скоро на нормален етап- ядене на ръце. Laughing

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Вече два месеца не мога да цедя повече от 20 грама

# 3
  • Мнения: 2 616
До колко цеденето е фактор и дали е реално, че всеки път е по толкова кърмата? Аз изцеждам по 60мл, това би трябвало да означава, че и моят младеж премира от глад  Thinking

# 4
  • Мнения: 8 242
Ами изцеди се и ще видиш.

Цеденето никога не е било признак за количеството кърма. Първия месец 2-3 пъти се цедих да видя какво е положението - е 20мл. и от двете гърди  Crazy Тони също сучеше на 1/2-1 час, и все си мислех, че нямам кърма.. На консултацията се оказа, че е качил 1,900 кг. - е до тук бяха 20те мл.  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Количеството на изцедената кърма нищо не значи! Помпата не може да изцеди колкото суче бебето! Това явно е масова заблуда - да се цеди и да се мери. Показателите дали е достатъчна кърмата са дали бебето наддава и колко пъти пълни памперса. Peace

А, изпреварили са ме Simple Smile

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз за това не съм писала по колко изцеждам, знам че това не определя количеството кърма, която бебето поглъща в действителност

# 7
  • Мнения: 1 321
Мисля че нямаш повод за притеснение.И малкия третия месец наддаде 550гр и той сучеше на около 2,5 часа.Когато бебоците са на кърма растежа им е много скокообразен.Не може всеки месец да растат с по 5см и да наддават по 1кг. Grinning Дори и да чувстваш гърдите не до там пълни не е гаранция че нямаш кърма.Както и цеденето не е критерий.
Кърмете си се по-начесто както до сега и това е напълно достатъчно.Нещата се нормализират.

# 8
  • Мнения: 189
Ох понякога и аз се замислям за това, но кантара си казва думата е не е чак спо кило на месец, но пак е добре-600-700гр.А и ака по 100 пъти на ден така чееее, все си мисля, че си се храни нормално.Обърни и ти внимание на акото в памперса! Peace

# 9
  • Мнения: 1 559
Начинът да разбереш дали се храни достатъчно беба е да следиш:
- мокрите памперси (трябва да имате поне 5-6, при положение, че не даваш вода, сок, чай...)
- мръсните памперси
- наддаването (но не е добре бебето да се тегли по-често от веднъж седмично - и то при съмнения за проблем)
- как се чувства бебка - весела, жизнена и спокойна ли е (това също е основен показател).

550 гр и 2 см действително са в границите за нормално наддаване. Генетичният фактор също оказва влияние (това, че вие с таткото не сте едри). А колко наддаде през първия месец бебка (колко се роди, колко я изписаха и колко тежеше на 1 месец)? От едната гърда ли я храниш или и от двете? Ти имаш ли някакви проблеми с гърдите - напрежение, препълване, разранени или болезнени зърна?

Поведението на бебка, което описваш, си е съвършено нормално за бебче на нейната възраст. Скоро ще започне много да се интересува от заобикалящия я свят и кърменията значително ще скъсят продължителността си, а интервалите между тях ще се разтегнат. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 616
...... Показателите дали е достатъчна кърмата са дали бебето наддава и колко пъти пълни памперса. Peace

......

Моят пълни постоянно памперсите, пък на консултациите ни се карат, че не наддаваме, само 470гр от изписването до 04.04, ама така като ви слушам се поуспокоявам малко по малко.

# 11
  • Мнения: 4 242
Подкрепям казаното от Илиана_М ! Гледай памперсите и детето, таблиците остави на учените  Wink

# 12
  • Мнения: 204
Цеденето никога не е било признак за количеството кърма. Първия месец 2-3 пъти се цедих да видя какво е положението - е 20мл. и от двете гърди  Crazy Тони също сучеше на 1/2-1 час, и все си мислех, че нямам кърма.. На консултацията се оказа, че е качил 1,900 кг. - е до тук бяха 20те мл.  Crazy

И аз така. Повече от 20-30 грама не съм изцеждала на пълни гърди, а бебка качи за първия месец 1300 кг., а до сега си суче по 1/2 час и то от двете гърди. Peace

# 13
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Памперсите си ги пълни, винаги са наакани. Весела е , постоянно се усмихва, гука Simple Smile Първият месец качи 1250 грама и дръпна 5 см, та аз затова се притеснявам де. Иначе гърдите ми са наред, не ме болят, усещам как се пълнят когато суче. Кърмя с една на хранене, давала съм и втора но не суче от нея.
Но като ви чета се успокоявам, че сигурно се притеснявам напразно.
  bouquet

# 14
  • Мнения: 147
Едва ли има мама, която да не се запта:"Дали детето ми не е гладно?"... На първо място - бъди спокойна и уверена в себе си! Давай и по-често да суче, но и ти хапвай по-честичко  Wink... Мисля, че не сте наддали малко и няма нужда да бързаш да даваш АМ..., че ние имахме такъв проблем преди време и... да не ти разказвам сега историята ни, но след изключително много опити от моя страна...все пак се наложи да дохранвам (за 3 седмици беше качил едва 80 гр.  Cry, та чак се почувствах виновна...) и нещата се нормализираха..., а за моя радост постепенно успяхме да минем отново на кърма и изцяло махнахме адаптето. Казвам ти го по 2 причини, изхождайки от личния си опит, първо - да се грижиш за себе си, да се храниш, да почиваш и т.н., за да си полезна и за бебчето и второ - ако все пак се наложи да даваш АМ, да знаеш, че има и такива, които не са се отбили, въпреки че от шишето е по-лесно...
Прегръщам те и вярвам, че всичко ще е О.К.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт