Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Имам въпросче!??Родих едно сладко бебче на 15-ти март newsm32 Smile Интересува ме с тези нови промени,НОИ кога превежда първите парички от майчинството.Понеже една позната ми каза,че щяли да ги преведат със закъснение от 60-90 дни. ShockedСрамота!!! smile3515Това ще рече,че някъде към юни месец може и да се надявам... smile3506Моля някоя мама,ако знае нещо по въпроса да пише RazzБлагодаря!!!
Цитирай

София

Честито бебче, да ви е живо и здраво и много радост да ви носи   bouquet
Ами ти в какъв срок получи, предишните пари за болничния до термин? Горе долу толкова, колкото до сега си чакала Peace
Цитирай

Няма такава държава!

Болничният за раждане е за 45 дни от 15 март при теб, значи дели се на два месеца: за март и за април. Този болничен се представя в НОИ след плащане на осигуровки и подаване на декларации №1, тоест от 01 до към 10 април. /Тук зависи кога се изплащат заплати в твоята фирма./От тогава почва да тече 30 дневен срок за обработка, следователно за март трябва да си получиш парите най-късно до 10 май. Парите за април вече не съм сигурна, тъй като де факто болничният е един, съответно се обработва веднъж - може би началото на май, може би началото на юни.
Цитирай
Благодаря на ШоколаДка за подробното разяснение:) А Apv на мен досега не са ми преведени никакви парички в картата.Все още съм в очакване...Sad
Цитирай

София

Аз влязох в този 45 дневен период преди раждането на 17ти февруари. Значи ли това, че ще ми изплатят първите пари през май?
Цитирай
Не искам да съм лош пророк, но моите болнични отпреди раждането, т.е. онези прословути 45 дни още съм с ги получила, а родих преди термина - на 19 февруари и излязох в болнични преди 3 месеца. На 2 април си занесох третия болничен, а на 2 юни ще трябва да си пусна молбата за майчинството от 135-тия до 315-тия ден. До момента от НОИ не съм получила нито стотинка. Така, както гледам - вероятността това да стане преди да се върна на работа през ноември наближава минус безкрайност.
Цитирай

Mediterraneo

Така като ви слушам, държавата пак ни пре*ба  #Cussing out
Цитирай
абсолютно!!!
Цитирай

София

Аз си ги получих вече. Party
Цитирай

София

Моят първи болничен беше от 15 януари/45дни преди термина/а получих пари сега на 26.04.,но на мен и счетоводителката не ми беше подала документите както трябва.Добре че една жена от НОИ като се обадих да проверя ми каза каква е грешката и да отидат да си я оправят иначе можеше още да си чакам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.