Портиерът на входа ни ме нападна с нож ...

  • 6 864
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 109
Pipinka, и аз като теб миналата година реагирах по подобен начин, а после съжалявах за това, че се сринах до нивото на алкохолик. До момента "възпитанието", което вкарах държи влага. Но съм разочарована от себе си.
Като минат няколко дни, ще си извадиш сама изводи. Първосигналните реакции са доста опасни.

# 76
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Малко му е бил боят на този. Направо настръхнах.

И аз преди години имах подобна случка. Отивам на гости, и се качвам в асансьора, обаче чувам забързани стъпки, и предположих, че някой съсед бърза, за да се качи и той. В същия момент в кабината връхлита един едър циганин (от къде се взе, не знам, а и действието се развива на пл. Славейков) и посяга към врата ми, вероятно да ми къса колието. Представете си старите асансьори колко са големи, не повече от 1 на 1. Ма леле майко какъв бой отнесе тоя циганин, вярно нож не ми е вадил, но самото му посягане към врата ми ме озвери, буквално. Така съм го била, че тоя избяга с крясъци от входа. А нищо не съм тренирала, просто изведнъж ми дойде прилив на сила, то не бяха тупаници, прави, леви, шамари, ритници, ужас.

А после като се качих горе, краката ми буквално трепереха, явно страха ме хвана в последствие, но и слава Богу.

# 77
  • Мнения: 4 668
Само едно знам - този изрод ще се замисли следващият път преди да нападне жена ! Ако не за друго поне за това си е заслужавало !

Ще помоля модератор да заключи темата !!!

# 78
  • Мнения: 920
Дона и Лиска, направо ме шашнахте. Значи , ако приемеш мъж в дома си или отидеш в неговия, направила си си сметка, че "трябва" да спиш с него. 

# 79
  • Мнения: 928
То и за изнасилването има подобни мнения - Тя си го е търсила.
В някои случаи е така.


То и за изнасилването има подобни мнения - Тя си го е търсила.

И в много случаи е наистина така.
Защото местопрестъплението е
или домът на жертвата, или домът
на извършителя. Та все някой си го
е търсил. Или очаквал. Пък то какво
излязло. В случая на Пипинка се питам
защо мъжът й просто не я е дръпнал
овреме да си вървят по пътя. И защо за
някакви 15 минути чакане се е стигнало
до кръвопролития. Слаби нерви, лабилна
психика, или какво.

И аз съм изумена от тези изказвания Shocked

# 80
  • Мнения: 3 447
Дона и Лиска, направо ме шашнахте. Значи , ако приемеш мъж в дома си или отидеш в неговия, направила си си сметка, че "трябва" да спиш с него. 
Ако поканиш мъж в дома си, съблечеш се и му направиш свирка, но изведнъж решиш, че не си "такова момиче", смятам, че си го търсиш, да. Не става въпрос за случаите, в които викаш водопроводчик.
Не ми харесва тенденцията жените да се оневиняват за абсолютно всичко, само защото са жени.

# 81
  • Мнения: 920
Ако поканиш мъж в дома си, съблечеш се и му направиш свирка, но изведнъж решиш, че не си "такова момиче", смятам, че си го търсиш, да. Не става въпрос за случаите, в които викаш водопроводчик.
Не ми харесва тенденцията жените да се оневиняват за абсолютно всичко, само защото са жени.

Не, Дона, не защото е жена, а защото може да не иска.
Ако поканя мъж, направя му свирка, а той откаже да ми го..., трябва ли да го съдя за неспазени анонси.

За водопроводчици и други майстори, никой не си е тръгнал без да се пробва. Защото съм сама жена.  Или ги предразполагам с това, че се държа любезно, поднасям кафе. Да не пускам никакъв майстор в къщата си ли.

# 82
  • Мнения: 4 916
Аз пък съм от тези, които отговорят, ако някой ги нападне. Дали, ако 80-килограмов мъж започне да ме блъска, ще си наведа главата и ще заподсмърчам "Ама, господине, Вие защо така... моля Ви... а пък аз ще извикам полиция и ще видите тогава Вие..."

А? Така ли трябва да направя според вас?

Не съм тренирала нищо, обаче ще се защитавам с каквото мога - с ключове, с нокти, с ритници, ако трябва саксия ще му счупя в главата. Пък после нека да пишат "Тя сигурно си го е търсила, що не си стои вкъщи, ами е тръгнала да излиза от блока?"

# 83
  • Мнения: 3 447
За водопроводчици и други майстори, никой не си е тръгнал без да се пробва. Защото съм сама жена.  Или ги предразполагам с това, че се държа любезно, поднасям кафе. Да не пускам никакъв майстор в къщата си ли.
На мен никой не ми се пробва... пък не съм за изхвърляне  newsm78 Сигурно защото не поднасям кафе. И не смятам, че е нужно да го правя, при положение, че любезно му плащам. Извикала съм го да смени тръбата, не да си бъбрим на по кафенце.
Преди време Кейси беше пуснала тема за anger management. Историята с две думи беше следната: семеен скандал, жената почва да мята чинии по мъжа, той й казва "Спри, ш'ти шибна един" и тя веднага подава оплакване за тормоз, задължават го да ходи на курсове за овладяване на гнева и т.н.
Правилно ли е това? Според мен - не. Мисля, че е редно жените да поемат отговорност за постъпките си, а не цял живот да се крият зад определението "слабият пол". Жена с черен колан по карате и връзка ключове в ръка не е слаб пол, откъдето и да го погледнеш.

# 84
  • Мнения: 9 899
За водопроводчици и други майстори, никой не си е тръгнал без да се пробва. Защото съм сама жена.  Или ги предразполагам с това, че се държа любезно, поднасям кафе. Да не пускам никакъв майстор в къщата си ли.
можеш да се държиш не толкова любезно и да не предлагаш кафе. Тези неща се тълкуват свободно.

аргун, той я е нападнал, но първо тя му е викала да си събира багажа и да напуска. Поне аз това прочетох. Вчера аз самата се държах грубо с една служителка и знам, че накрая буквално си го търсех. Така че е ясно - нещата не са започнали от ножа/както пише в заглавието/.

# 85
  • Мнения: 4 916
...
аргун, той я е нападнал, но първо тя му е викала да си събира багажа и да напуска. Поне аз това прочетох...

И аз го прочетох това. Не виждам основание за нападение от негова страна. Всеки ден някой работодател казва на някой служител да си обира крушите вместо да продължава да пие в работно време. И ние (от блока, де) изгонихме един портиер за пиене, ама той не нападна шефа на фирмата (портиерите ни са от фирма).

# 86
  • Мнения: 920
можеш да се държиш не толкова любезно и да не предлагаш кафе. Тези неща се тълкуват свободно.

Значи поканата за кафе се тълкува като покана за секс.



аргун, той я е нападнал, но първо тя му е викала да си събира багажа и да напуска.

Това е най-разумното, което е могла да направи.

# 87
  • Мнения: 3 447
можеш да се държиш не толкова любезно и да не предлагаш кафе. Тези неща се тълкуват свободно.

Значи поканата за кафе се тълкува като покана за секс.
Поканата за кафе се тълкува като желание за личен контакт, извън рамките на служебните задължения. Не виждам кое толкова те учудва.

# 88
  • Мнения: 920
можеш да се държиш не толкова любезно и да не предлагаш кафе. Тези неща се тълкуват свободно.

Значи поканата за кафе се тълкува като покана за секс.
Поканата за кафе се тълкува като желание за личен контакт, извън рамките на служебните задължения. Не виждам кое толкова те учудва.

Признавам си, учудва ме. За мен е чиста проба човешко отношение.
Както ме учудва, като тръгна да събирам пари за входа, че ме държат на вратата.
Каня ги и да се измият в банята. Ръцете, де.

# 89
  • Мнения: X
единствено мога да кажа само едно голямо браво на авторката

а тези, на които не им харесва как е реагирала (сигурна съм, че на нейно място биха се попикали от бъзе), да не забравят все пак къде се развива екшъна - в БГ, където няма нито един престъпник осъден и в затвора, където полицията и съдът са само за украса

била реагирала прекалено - напротив, малко му е било на този червей

Браво, пипинка, за куража и смелостта, малко му е било

Общи условия

Активация на акаунт