Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бихте ли ми казали дали  прегледа с ехограф е абсолютно точен, защото когато отидох на преглед бях в 6 г.с., а ехографа отчете 4 г.с.. Може ли да е грешка в апарата или грешка в лекаря или нормално ли е такова забавяне в развитието??? Вече не знам кога да отида за да съм сигурна че ще се чуят сърдечни тонове...
Цитирай

Някъде там...

Никой не може да ти даде гаранция че ехографът е абсолютно точен - той измерва размерите на плода за да определи гестационната седмица. Не може да знае точната дата на зачеването, има вероятност и точно този цикъл да си била с късна овулация. Ти как определи че си в 6 г.с.?
Цитирай
ами нали г.с. се определя от първият ден на последната менструация, поне аз така съм чела
Цитирай

Някъде там...

Така се определя на теория  Laughing Взима се стандартния 28 дневен цикъл т.е. 4 седмици. Ако обаче си с късна овулация си забременяла не на втората седмица от началото на цикъла, а по-късно. Колко дни ти е цикъла по принцип? При по-дълъг цикъл овулацията се измества назад, например при 35 дневен цикъл тя не е около 14 ден, а около 21 ден. При такова положение се получава разлика с около седмица между това, което мери ехографа и традиционното смятане на гестационните седмици.
Цитирай
ами аз съм след инвитро и честно да ти кажа ми е по лесно да знам със сигурност денят на оплождане от колкото да мога да си изчисля г.с.
Цитирай

Някъде там...

Е, там се смята по друга схема - май от деня на трансфера беше.  newsm78 И на мен ми предстои ин витро, по-точно ИКСИ. Лекарят не ти ли каза кога да идеш за следващ преглед?
Честит успех! Къде прави опита?
Цитирай
тъй като това ми беше петият опит честно да ти кажа все още не мога да се отпусна и да бъда сигурна, за това още не се радвам. Опита направих сега във Варна. Стискам ти палци
Цитирай

Някъде там...

Сметни колко време е минало от деня на трансфера и добави 2 седмици - така ще получиш ориентировъчно в коя гестационна седмица си.
Стискам ти палци всичко да е наред  Hug
Цитирай

София

Да, нормално е - на мен така ми казваха с няколко седмици разлика - бях в 10г.с, а апарата отчиташе между 6-7г.с. размер на плода. Това става така, когато забременееш не на 14 ден(когато обикновено се смята, че е овулацията, при цикъл 28 дена), а на 20-21-22 ден - какъвто е моят случай.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.