Черен списък на домашните уреди

  • 39 187
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Вентилаторна печка и тостер Елит - ползвахме ги около месец и се скапаха тотално!

# 46
  • Мнения: 13
Пералня "Аристон" Naughty!Програматорът се развали след 3 месеца експлоатация.

# 47
Печка Беко. Изгоря реотана още докато беше в гаранция. Е, смениха го, но сега пека баница за 3 часа- много е слаб. Има индикатори за остатъчна топлина- още като я взехме работеше само един индикатор и то не съвпада с котлона, който е пуснат.
Пералня Уърлпул-тече, къса, прането по-добре на ръка да го пера- само намокрено.  #Cussing out
И на нас реотана  ни така стана.Поне  утрая 4г.Но помислих, че майстора ни е метнал и е сложил по-слаб.Сега нагрява до 170 и после чак на 300 включва.Демек, за нищо не става.

# 48
  • Мнения: 4 406
Само от пасатор Елит мога да се оплача!

# 49
  • Мнения: 170
Микровълнона Хайер комбинирана с грил.Когато грилът се ползва от топлината ламарината се надига и боята почернява в гаранция е но не сме изпратили талончето в сервиза в срок от 2 седмици след поръчката/за което никой не ни уведоми а го пише с ситни букви в гаранцията/така че пълна измама от страна на ТЕХНОПОЛИС.

# 50
  • Мнения: 730
Аз от Елит и Crown съм много доволна.Ползваме ги много години вече.Обаче вече нищо с марка Индезит и LG няма да купя.Хладилник Индезит-даде хиляди дефекти,а микровълнова LG-изгоря на 3-я месец не от неправилна експлоатация всеки случай.

# 51
  • Мнения: 440
Не се доверявам на нищо което не е немско/макар че вече почти всички марки се сглобяват в Китай,Тайван или страни от източния блок,заради ефтината работна ръка/ и избягвам най-нови модели.А италианско в никакъв случай.,вече се опарих.Преди12години си взех пералня Siltal/живеехме в малък град,където изборът е ограничен/ имало е дефект в програмата за предпране иот кутийката за прах течеше вода докато работи.Но докато разберем откъде дава дефект гаранцията и мина.Впоследствие поръждяса отдолу и около кутията,но продължава да работи макар и малко шумно.Заедно с нея си взехме и печка Tehnogas пак италианска,исках да е комбинирана и в целия град беше единствена.Имаше дефект в дюзите та тенджерите ми стават черни-така и не ги доставиха и аз си я ползвам така-писна ми да се разправям.2години по-късно малко преди нова година си взехме миксер с пасатор Solak още при първото ползване пасатора изгоря,за щастие до нова година го оправиха но мъжа ми им диша във вратовете.Вече гледам да взимам 2ра употреба и да чукна на дърво нямам проблеми-хладилник BOSH , SIEMENS,пералня-сушилня Хувър и микровълнова фурна ,някои от тях вече10 години.Преди 5 години си взех телевизор и прахосмукачка SAMSUNG-нови,единствено с тях няма проблеми ooooh!

# 52
  • Мнения: 47
Присъединявам се с микровълнова печка Елит. Първият път се развали докато пуках пуканки. Беше в гаранция поправиха я, но спрях да пукам пуканките. В продължение на една година работеше без проблем, НО една вечер дъщеря ми много искаше пуканки а пък и така хубаво се бяхме загледали в един филм и реших да изпукам пак. Познайте момичета -до там беше с мойта микровълнова. Отиде пак на сервиз и ми казаха че по-добре да си купя нова отколкото да я поправят.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 809
Не знам дали точно тук трябва да кажа, но държа да споделя неудовлетворението си от магазин МЕГАЛУКС ЛАЙТИНГ на бул. Цариградско шосе, 4ти км.

Обслужването по никакъв начин не съответства на цените. Качеството - също. Купихме си два аплика, на които помолихме да им се сложат въженца за светване, понеже ще ги иползваме за лампи в спалнята над леглото. Пробиха ги, доставиха ги и ние тръгнахме да ги слагаме Но не що не беше наред. След като ги инсталирахме и те увиснаха осъзнахме, че са ги пробили от обратната страна и не стават за нищо. отидох в магазина, където се опитах мило и любезно да обясня какъв е проблема  и защо няма да стане повече тази лампа. Държаха се все едно аз съм ненормална и трябвало да занеса лампата да я видят и да решат как може да се поправи. След около 20 минути див скандал в крайна сметка се разбрахме да дойдат да вземат старата и да монтират нова. За което чаках още една седмица. Накрая се оказа, че за монтаж на лампа вземат между 15 и 40 лева. Което е пълен абсурд при положение, че лампите изобщо не са евтини. Оставила съм над 1300 лева в магазина им и те се държат с мен все едно ми правят услуга, че ме обслужват.
Да не споменавам за липсата на каквото и да било възпитание в продавачката, която преживяше дъвка срещу мен и ми говореше на ти.

# 54
  • Мнения: 4 202
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Еййй какво изживях с една такава миялна  #Cussing out
3 пъти протича и беше на ремонт, като 3тия беше "фатален" - водата стигаше до глезените ми  #Cussing out
Не знам кой модел ти е била миялната но установихме че протичането се дължи на спукана резба на тръбата , която отвежда водата до втората коншница. Така си е текло кой знае от кога. От там се е мокрил двигателят и съответноо ръждясвал. Когато изведнъж се подмокрихме из кухнята разбрахме и за по сериозният проблем. Свалихме тръбата която струва 4,50 по цена на сервиза НО няма такава резервна. Както и да е намерихме начин и я приспособихме. Оказа се обаче че сега имам проблем с нагорял кондензатор/или както и да се казва/ по платката на миялната. Пратих я в сервиз и чакаме отговор дали изобщо има резервна такава част и ще остана ли без миялна машина!
 Моля, ако някой има представа къде има сервиз за миялни Мидея да дава координата за да мога и самостоятелно да си търся.! Иначе цената на машината е точно същата както и преди 3 години почти 500лв. newsm78

Ами и аз не знам модела, а и не искам и да го разбирам, защото вече я нямам тази миялна и съм безкрайно щастлива от този факт  Mr. Green
Твойта миялна в гаранция ли е още?

# 55
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Вече смело мога да кажа не купувайте уреди от Техномаркет!
Оказа се че моята миялна съвсем не е Мидея а някаква си марка неизвестно каква. Въпреки че този модел все още е в продажба от сервиза на Мидея ми казват че такъв модел миялна изобщо нямат и не се внася и най странното е че ме питаха дали миялната е купена нова или втора употреба #Crazy newsm78. То че и мина гаранцията мина но как може да няма такъв модел миялна? какво ли да си мисля не знам newsm78 #Crazy

# 56
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Айде стига бе,китайците и от себе си ли взеха да крадат моделите и ...
Обикновено копират Панасоник,Манасоник и т.н, но да копират и китайската Мидея  Shocked
Как така няма такъв модел ?

# 57
  • Мнения: 4 491
ВСИЧКО, носещо марката On Line!!!! Имах монитор, клавиатура и мишка. Клавиатурата изхвърлих на втората седмица - просто спря да работи. Мишката изхвърлих след 3-4 месеца работа. Сега, година и половина след като ги взех, ми изгоря и мониторът! Тъй като е гаранционен, ми го замениха с нов (след 3-седмично чакане) - и пак на същата фирма! И на всичкото отгоре гаранцията не се подновява, а си продължава старата! #Cussing out А са правени уж в Германия (така пише на етикета, но не се споменава дали само са сглобявани там...)
Момичета, знайте, че що се отнася до домакински и ел. уреди, всичко, което е евтино и е правено в Китай, просто не струва. Е, аз от Haier-ската си микровълнова съм все още много доволна, работи като змей, а съм пускала масло с опаковката вътре ( ooooh!), хвърчаха искри и пак нищо й няма. Но това го отдавам на късмет! Mr. Green

# 58
  • Мнения: 17 546
Предлагам авторката на темата да направи нещо като анкета с имената на по-известните марки на нашия пазар и да видим отрицателни точки на коя от тях, ще се натрупат най-много. Иначе: какво съм тръгнала да се оплаквам от осем годишната си печка "Мечта" - ами че тя ми е златна! Четох за телефони - всичките ми телефони до сега са били Samsung, и с капак, и без, и слайд и никога не съм имала никакъв проблем! Повечето черна техника у дома е Samsung и си е наред, с изключение на стереоуредбата с ДВД, което ДВД четеше само оригинални дискове и след няколко опита да му заврем не оригинален такъв, просто приключи! Поправката щеше да ми струва повече от ново ДВД и си стои така кротко и само и бърша прахта. А, щях да забравя - не купувайте нищо с марката SYNHRO - конвекторна печка от марката след един неуспешен опит, на втория щеше да ни подпали къщата. Директно след една поправка я върнахме и си поискахме парите! В това отношение мъж ми не се церемони, проблем с рекламация на уред не сме имали Mr. Green

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 11:01 от Ramada

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аспиратор "Conegliano". Ужасен боклук-за година се разпадна буквално. Купихме нов...
 А явно не само у нас Candy е шумна пералня Laughing Наистина иначе е страхотна, но всички съседи чуват, когато се задейства центрофугата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт