Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 251 отговора

Винаги сам си мислела, че дете не може да бъде лошо, ама се замислям напоследък.
Случката е следната: в училището са 5 българчета, 3 от тях от година-две, едно от септемви, в клас само по език, а наскоро в този клас дойде ново българче.Детенцето е много мило, срамежливо и нейно, чувствително. Естествено, това детенце е стресирано, нова страна, не знае езика, няма приятелчета, тежко му е, сутрин очетата му пълни със сълзи, родителите, и те страдат. Запознах се с тях случайно, на входа, и децата си запознахме, моите веднага заприказваха детето, то се отпусна, междучасята си играят, идилия!
Обаче, септемврийското дете, от един клас с новото, се оказва, че непрекъснато му говори как има лоши учители, които бият децата дето не знаят езика, не им дават да ходят до тоалетна, да не си играе с моите деца и от този род. На новото, горкото, само това му трябва! Майката на новото каза няколко пъти на "лошото" да не говори така, защото я плаши, обясни и човешки, а хлапето е на 7 год., достатъчно голямо да разбере кво му се обяснява, ама не, продължава си! С майката също са говорили, на нея не и дреме, детски работи били! Shocked
Не става дума за ревност, хлапетата се запознаха по едно и също време, та моите не са "откраднали" приятелчето на "лошото" хлапе, което, между другото, не престава и да създава все нови "интриги" м-дю децата.
Много дълго го изкарах, но да илюстрирам въпроса си, как може едно дете да бъде или стане такова? Не ми го побира ума! Shocked
Цитирай

usa

Ако тези неща стават в училище, няма какво да се разправяте с майката, най-много да си изпросите някой и друг присмех зад гърба.
Но по това, което описваш, подобно поведение ми изглежда достойно за графата "bullying". Проверете как е според правилника на училището, към кого трябва да се обърнете в такива ситуации. Аз за нашето училище съм проверявала: всичко, което е свързано с лошо отношение на едно дете към друго, включително емоционален тормоз, и случващо се на училищна територия (сграда, игрища, автобус) трябва да се отнася до директора на училището.
Може и при вас да има подобни порядки.
Цитирай

През девет форума в десети

Ох, труден въпрос. Въпреки, че така съм учила, а и вътрешното ми убеждение ме кара да вярвам, че всяко дете подлежи на възпитание и корекции, има случаи, когато човек наистина вдига ръце...
Сблъсквала съм се с този проблем в по-малка или по-голяма степен, но никога няма да забравя за едно дете, което беше, извинете за израза, подлярче. Единственото му забавление и удоволствие в живота беше да дразни другите деца - разваляше им игрите, тормозеше ги... Много обичаше да отиде при възрастен и да започне да колади, че еди кое си дете казало... и изтърсваше някакъв гаден вулгаризъм. Непрекъснато доносничеше за останалите деца, че вършат това, което самото то беше направило. Най-интересното беше, че много добре осъзнаваше, че това са неприемливи или забранени неща, но въпреки това ги правеше нарочно. Странно беше също, че на майката й пукаше. Пробвали бяха какво ли не, даже и бой, но без резултат. Детето с някакво мазохистично удоволствие и една гадничка усмивчица си изтърпяваше наказанията и продължаваше с още по-голям ентусиазъм. А беше само на 5 години!
Страх ме е да си помисля в какъв ли възрастен се е превърнало!  ooooh!
Цитирай

по пътя на светлината

По мое скромно мнение,няма лоши деца,има лоши родители.Децата попиват всичко от средата в която живеят.
Цитирай

София

Клишето е, че няма лоши деца, а има лоше родители, но май не е така. За съжаление децата не са тесто, което родителят може да моделира изцяло по собствено желание - той може само да даде насоките, но не и коренно да промени това, което е заложено у детето като характер. Парадокс е, но най-добрите и будни деца, които познавам, са на родители, които спокойно могат да се класифицират като "лоши" или най-малкото "незаинтересовани".
Определено има "лоши" деца и при някои от тях няма причина и обяснение за това - просто характер. Добрият родител би могъл да ги направи по-добри.
Цитирай

Според мен това трябва да се знае от учителката на този клас по език.
Тъй като тя не говори български, няма как да разбере за въпросния проблем и може би си мисли, че всичко е въпрос на адаптация.
Трябва да му обясни, че е изключено някой да бие децата или да не ги пуска до тоалетна. Хубаво би било да скъси дистанцията по някакъв начин - да седне на кафе с родителите на детето например, за да я види в извънучилищна обстановка.
А след това трябва да се погрижи тормозът да спре - като посвие сърмите на барон (или баронеса?) Мюнхаузен и отдели двете деца.
Цитирай

залив на орловия щит

не знам за коия държава става въпрос, но съм сигурна, че имат политика срещу тормоз в училищата, затова се обърнете задължително към училищното ръководство

а на това чувствително детенце трябва да се обясни, че някои хора са злобни и непрекъснато ще се сблъсква с тях през живота си, затова да не им обръща внимание, да не играе с това дете, да го избягва максимално, да не вярва на лъжите му

за съжаление такова деца винаги е имало, на тях им доставя невероятно удоволствие да упражняват психическо тормоз и да се кефят на резултата

ние сме в Швеция, тук такъв проблем не сме имали
със сина ми (на 10г, беше на 9 когато дойдохме) винаги обсъждаме съучениците му, защото също е много чувствителен и искам да знам и за най-малкото нещо, за да не страда евентуално

при нас има и разговори на всеки 3 месеца с детето - как се чувства, дали някой не го тормози, дали има проблем с някое дете, всичко това се записва и се разговаря с родителите и съответното дете, за да се разбере истината

в никакъв случай не оставяйте случая така, говорете много с детето, обърнете се към учителите, вдигнете колкото се може повече шум

предполагам, че тези родители са отскоро там, стресирани и изнервени и не си знаят правата, явно сега е моментът да си ги научат и да искат да бъдат спазвани

успех и пиши за развитието на тази неприятна ситуация

p.s. сетих се още нещо - там, където сте, със сигурност има строги закони срещу удряне на дете, кажете и това на това детенце, за да знае, че законът винаги е на негова страна
да знае, че винаги може да се оплаче на училищното ръководство за упражнено насилие срещу него
тук за един шамар може да те лишат от родителски права, какво остава да си го позволи педагог

мисля, че трабва да се обърне внимание и на медицинската сестра или психолога (ако има такъв) в училище за поведението на агресивното дете - не се държи нормално и може да има причина за това, може би има начин да му бъде помогнато и на него
« Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 12:16 от PetyaL »
Цитирай

Наистина има строги правила в училището и се спазват от всички, агресия не се толерира изобщо, ни вербална ни физическа, а учителите никога не повишават тон, камо ли да ударят дете!
То най-лесно да се говори с директорката, но мислехме с майката, че човешки като се обясни е достатъчно. Родителите са само с малко английски, а френски сега учат,  (в Канада сме) та и на тях им е трудна комуникацията, аз най-вероятно ще превеждам, което не ме притеснява, ама се питам защо се стигна до тук? Кофтито е, че 2те семейства живеят в един блок, населен с много българи, което ще доведе до приказки и одумвания сред възрастните, а майката не иска да се получава това. Изобщо гадничка ситуация, аз на лошото не познавам родителите, не мога да им се обадя и да им обясня, че с поведението си детето им рискува да бъде изключено, просто и аз не знам как да се намеся, без да изглеждам нагла и гадна.
Аз също говорих с милото дете, по молба на майката, обясних му какво е разрешено и забранено, че не може да вярва на нелепости, ама лошото избира момента, като влязат в двора и няма родители, тогава тръсва поредната страхотия, знае че хваща дикиш и другото не може да провери дали е вярно, трепери му душицата, поне до междучасието, докато се види с моите деца и се консултира с тях.
А на мен по-скоро ми иде да наскубя майката на лошото...то може ли такова безхаберие
Цитирай

usa

canadianmon, наистина е деликатна ситуацията. Но все пак си мисля, че трябва да се рапортува на училището, като преди това се информирате каква е позицията на училището по отношение на конфиденциалност. Ако родителите на пострадалото момиченце поискат конфиденциалност, може би молбата им ще е удовлетворена. И без това на тема конфиденциалност тук са чувствителни (в САЩ, имам предвид, но ми се струва, че и в Канада е така). В случая става въпрос за това, че едно дете говорело врели-некипели на друго, и другото се връзва, което никак не е за подценяване, но не е и трафик на наркотици, където за конфиденциалност е абсурд да се говори.
Ето един образец на училищен правилник за това какво е bullying и как трябва да се подхожда в такива ситуации:

http://www.rrps.net/PDF/Health/bullyparentguide.pdf

Аз лично веднъж съм била нащрек за такова нещо, едно съседче индийче си позволяваше да се подиграва на детето ми и да го побутва леко при слизане от автобуса. Нищо физически опасно. Ами приказвах на моя син да не се връзва, търпя детето, скърца със зъби, но и то си е дете. В един момент започнах да усещам, че ако не съм там, ще налети на бой, и после - моето семейство виновно. С индийското семейство беше абсурд да разговарям, там са такива мании за величие и кастови надувки, че не си е работа. Въпросното индийче го чака на автобуса една детегледачка, която ни приема - ни предава, и то съответно няма никакъв респект към нея. Затова тръгнах да проучвам правилника и бях се засилила ако не мога да се оправя по друг начин, да ходя при директорката. Но се оправиха нещата, надявам се. Не трябваше много. Просто казах на индийчето, че това, което прави, не е хубаво, и че не се шегувам (в отговор на нахалната усмивка от негова страна). Миряса.
Цитирай

Варна

Лоши децата не се раждат и не мисля,че става дума за характер-говорим за поведение ,не е необходимо родителят дори да се опитва да моделира-децата са като попивателни-те формират поведението си на база на родителското.поне преди 10-12 годишна възраст-тогава средата оказва по-силно влияние.В голям процент от случаите децата,които тормозят са били свидетели или сами са били тормозени.Добре е да се работи с психолог в случая-ако има такъв в заведението-и с родителите най-вече.
Цитирай

В полите на Родопите

Клишето е, че няма лоши деца, а има лоше родители, но май не е така. За съжаление децата не са тесто, което родителят може да моделира изцяло по собствено желание - той може само да даде насоките, но не и коренно да промени това, което е заложено у детето като характер. Парадокс е, но най-добрите и будни деца, които познавам, са на родители, които спокойно могат да се класифицират като "лоши" или най-малкото "незаинтересовани".
Определено има "лоши" деца и при някои от тях няма причина и обяснение за това - просто характер. Добрият родител би могъл да ги направи по-добри.
Споделям това мнение-100%!
Цитирай

най-шареното място

Възпитанието е малко като грима - тушира недотам доброто и откроява и подсилва хубавото.
Детето не е бяла книга, само не е закостеняло това което носи /и следователно подлежи на моделиране/.
Цитирай

В Сънландия

Винаги сам си мислела, че дете не може да бъде лошо, ама се замислям напоследък.
Случката е следната: в училището са 5 българчета, 3 от тях от година-две, едно от септемви, в клас само по език, а наскоро в този клас дойде ново българче.Детенцето е много мило, срамежливо и нейно, чувствително. Естествено, това детенце е стресирано, нова страна, не знае езика, няма приятелчета, тежко му е, сутрин очетата му пълни със сълзи, родителите, и те страдат. Запознах се с тях случайно, на входа, и децата си запознахме, моите веднага заприказваха детето, то се отпусна, междучасята си играят, идилия!
Обаче, септемврийското дете, от един клас с новото, се оказва, че непрекъснато му говори как има лоши учители, които бият децата дето не знаят езика, не им дават да ходят до тоалетна, да не си играе с моите деца и от този род. На новото, горкото, само това му трябва! Майката на новото каза няколко пъти на "лошото" да не говори така, защото я плаши, обясни и човешки, а хлапето е на 7 год., достатъчно голямо да разбере кво му се обяснява, ама не, продължава си! С майката също са говорили, на нея не и дреме, детски работи били! Shocked
Не става дума за ревност, хлапетата се запознаха по едно и също време, та моите не са "откраднали" приятелчето на "лошото" хлапе, което, между другото, не престава и да създава все нови "интриги" м-дю децата.
Много дълго го изкарах, но да илюстрирам въпроса си, как може едно дете да бъде или стане такова? Не ми го побира ума! Shocked

Мисля, че лоши деца няма!Децата се раждат чисти.Майка ми казва - "Детето е един празен лист хартия.Каквото нарисуваш отгоре, това ще гледаш!Трябва да се внимава, защото грозна картинка трудно се трие от листа!".Мисля, че това обосновава мнението ми по въпроса с "лошите" деца!
Цитирай

София - Овча купел 1

Не мисля, че има лоши деца, а зле възпитани. Разбира се срещат се деца с трудни характери, но мисля, че с повече усилия от страна на родителите, не може да няма добри резултати.
Цитирай

София

Децата са хора.
Хората са различни.
Дали се изразих изчерпателно?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 251 отговора