Отговори
  • Мнения: 56
Много моля,опитните мами и специалистките в областа да ме посъветват,как да увелича количеството на кърмата ми!!Страшно много искам да кърмя детето си,но маи не му е достатъчо това което изсмуква,държа го минимум 20 минути на гърдата,по някое време тои заспива-будя го за да суче,и така...Но въпреки това,буди се, по на  често и плаче...явно е че е гладен!Старая се да се храня редовно и здравословно,наливам се непрекъснато с течности(всякакви,чай,вода,мляко,сокове,компоти и т.н.),дори и нощем си правя чай за кърмачки за да стимулирам..но няма голям ефект!В началото като че ли имах повече кърма,НО НЕЩО НАМАЛЯ.Напоследък започнах  да се цедя с помпа за да видя колко е количеството,а то  намалява все повече.Преди малко с 300 зора изкарах 50 грама и от двете си гърди Cry,какво да правя,майки,не искам да го дохранвам с адаптирано още от сега!!!!ПОМОГНЕТЕ МИ!!

# 1
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Тука пише всичко за което питаш

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 2
  • Мнения: 190
Здравей,

Честито бебче!  bouquet

То още е много мъничко, лесно се изморява и затова заспива.  Heart EyesВ началото, когато е слизала кърмата, си имала усещането, че е повече, заради издуването на гърдите. Според мен не е нужно нощем да си правиш чай, по-скоро използвай всеки миг да си почиваш и се успокой. С цедене въобще не можеш да добиеш точна преценка колко кърма имаш - аз никога не съм могла да изцедя повече от 20-30 гр. от двете гърди, пък бебчето ми добре наддава.

Дали бебчето се храни достатъчно можеш да прецениш по това колко пъти ака и пишка. Друг признак е колко наддава, затова и всеки месец се ходи на консултация. Друг е въпросът колко трябва да наддава, щото някои лекари искат да си отглеждаш слонче....

Бебето плаче не само защото е гладно - това, както знаеш, е единственият му начин да се изрази. Имай предвид, че преди да се научи да се усмихва това ще е единствената реакция, която ще получаваш за денонощните си усилия Mr. Green

Колко често се храните? Тук повечето мами ще ти кажат, че е нормално в началото да кърмиш на 1,5 - 2 часа. Нормално е да суче 5-10-15 мин. активно, за да се нахрани, но после може да те търси пак, защото си най-любимият биберон  Laughing

Всичко това ти го пиша, за да те убедя, че количеството ти кърма е съвсем достатъчно за твоето бебче. Има и хомеопатични лекарства, с които да увеличиш кърмата, но трябва да ти ги изпише лекар. Може да включиш овесени ядки - много помагат...

# 3
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Много съм съгласна със всичко,което ти е написала Ммария!! Не се отказвай,щом искаш да кърмиш. Колкото иска,толкова често му давай,нека суче и от двете гърди. При нас нещата се урегулираха чак след третия месец-като часове за хранене. С ръчно цедене изкарваш много по-малко кърма.
Чайчето от копър и анасон,което се дава против колики май на мен ми свърши по-голяма работа( бебето почти ги прескочи тези "екстри"), на етикетите пише,че е лактогонен. Опитвай се да спиш повече,като спи бебето,лягай и ти Peace

# 4
  • Мнения: 4 242
Честито бебче!   bouquet
Най- напред се успокой и повярвай в себе си!
Пиши как се кърмите, с режим или на поискване, през какви интервали? Колко памперса са напишкани и колко акани в денонощието?
Както са писали мамите по- горе още сте мънички, бебчето се уморява бързо, тъй като за него сукането е тежка работа. Изчакай да мине първия месец, да укрепне и ще видиш сама разликата. Въоръжи се с търпение и спокойствие, всичко ще е наред.
Може да си помогнеш с овесени ядки (както ги обичаш така си ги приготвяй), бирена мая на таблетки (хем лактогонно средство, хем успокоява), сурови бадеми, варено жито, течностите нека са около 2-3л на ден (лактогонен чай или вода, както ти харесва), повечко сън и почивка, повечко гушкане и контакт кожа до кожа действа доста стимулиращо.Изобщо опитай да си доставяш удоволствия и да се успокоиш. Кърменето е повече в главата от колкото в гърдите, понеже се ръководи от хормони. Щом искаш- ще кърмиш!  Wink Най- доброто и сигурно средство обаче си остава честото кърмене, колкото повече кърмиш, толкова повече мляко ще имаш, търсенето определя предлагането, така че кърми по- често и по- продължително!

# 5
  • Мнения: 201
Май няма какво да добавя към горенаписаното освен да се опитваш да бъдеш спокойна и да не си внушаваш, че кърмата ти не достига. Напротив, тя е създадена специално за твоето бебе и количеството и съставът й се променят според потребностите му. Никой не казва, че е лесно, но си струва усилията, а и колкото по-голямо става бебето, толкова кърменето е по-лесно, т.к. количеството на млякото се регулира само. Успех!

# 6
  • Мнения: 2 829
Вероятно си разтревожена от това, че бебето ти огладнява по-бързо и не можеш да спазваш прословутия 3 часов режим.
Е, да ти кажа честно и аз се тревожех малко, но вече знам-от майките, които познавам и кърмят успешно голяма рядкост са тези, които са успели да кърмят под режим. Повечето привърженички на режима започнаха да дохранват на 1 или 2 месеца.
За цеденето-аз и до сега повече от 10 грама от двете гърди не мога да изцедя-а бебо ми върви едричък, само на кърма.
Гърдите ми отдавна са меки и ги чувствам празни, не се препълват въобще, но мъника не се оплаква.
Въобще-успокои се и следвай детето си-щом иска да суче-давай му. Гледай го дали е доволно след хранене, дали е жизнено, дали пишка 4-6 пъти на ден, дали ака 2-4 пъти-това са показателите, че кърма си имаш.
Ако все пак си несигурна и се притесняваш-потърси помощ-срещни се с една или повече кърмещи майки с големи кърмачета или посети консултативния кабинет по кърмене (ако си от София), но не се предоверявай на педиатрите-те въобще не са учили нищо за кърменето и много често дават грешни съвети (като например да изчакваш да си се "събере" кърма, да спазваш режим, да правиш пробно кърмене, да изцедиш за да видиш колко мляко имаш и т.н., все неща, които могат да провалят всяка кърмачка)
Желая ти спокойствие, увереност в себе си и приятни мигове с бебчето ти! Hug

# 7
  • Мнения: 56
благодаря Ви за отговорите,момичета!!!С радост ще прочета и други мнения!!Малко се успокоих след като ви изчетох,ще продължавам по вашите препоръки,дано да се се справя!!Кърмя го на поискване,случва се да спи и по 4 часа,а понякога и след 1 час се буди и е гладен ..търси да засмуче..нещо,ночем също си го кърмя.Мисля че ака и пишка доволно и достатъчно, и много пръцка Mr. Green
Валентин се роди 4кг.и 53см.вчера на 15-тия ден бяхме на консултация,наддал е 200грама,и 2 см.лекарката каза че било напълно нормално.
а иначе се изцеждах с помпа "авент исис",но само за проверка ,иначе той си суче добре!
И дали да редувам гърдите на всяко хранене или не,защото май едната ми се пълни повече от другата?

# 8
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз редувам, да едното хранене едната на другото другата и бебо се храни на поискване

# 9
  • Мнения: 2 829
Азкърмех и от двете гърди на всяко кърмене първия месец, а след това започнах в повечето случаи да ги редувам-просто малкия започна да отказва втората гърда.
Мисля, че е все едно ако кърмиш на поискване-ако редуваш гърдите и бебето изсуква по-малко,просто по-рано ще огладнее.

# 10
Нека и аз да се влкюча към майките,които от притеснение дали е достатъчно кърмата са били на косъм да посегнат към адаптираното мляко.Е, това за сега не се е случило а бебо е почти на 8 месеца и наддава много добре.Трябва да знаеш че, има периоди през които кърмата рязко намалява случва се през месец два за по няколко дни и стига да издържиш психически  тези дни  и да не посегнеш към други млека нещата се оправят,поне при мен беше така и все още е.Желанието ми да кърмя бе толкова голямо,че направих всичко което можах това да се случи.От третия месец кърмя бебето само от едната гърда,просто другата не му пускаше достатъчно и се отказа от нея  изцеждам  я за да поддържам лактацията и ето че нещата се получават.Сега едната ми гърда е много по-голяма от другата,но това не ме притеснява особено тъй-като съм убедена от положително влияние което оказва майчиното мляко върху детето. Да чукам на дърво не се е разболял.Аз лично кърмих през 3 часа в началото а не при поискване, просто защото така започнах случваше ми се за първи път а и интервала беше достатъчен.Много майки кърмят при поискване и може би е по добре незная, но и в двата случая се получава.Съвета ми е, не се отказвай и не докосвай други млека освен ако наистина не е задължително ти имаш достатъчно.Ако се налага кърми и по-често няма лошо,колкото по-често кърмиш толкова повече кърма ще имаш.УСПЕХ!!!!!!!!! newsm10

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 310
A, и както е написано по горе необходима ти е повече почивка гледай да си поспиваш с бебето когато  ти е възможно и сменяй гърдите при всяко кърмене за да избегнеш моите проблеми Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 119
Не се притеснявай! От стрес че нямаш достатъчно кърма, тя може наистина да намалее. Почивай си, храни се нормално, давай на бебчо да суче по-често и всичко ще си дойде на мястото. Аз имах много кризи, но устоях и до ден днешен не съм й давала на мойта адаптирано мляко. На мен ми помогна повече българския лактогенен чай, отколкото този на Хип. Не съм се цедила никога. Помпите, дори и най-съвършените, не могат да изцедят толкова колкото едно бебе може.

# 13
  • Мнения: 12
Въобще-успокои се и следвай детето си-щом иска да суче-давай му. Гледай го дали е доволно след хранене  Hug

Моето бебе досега не е давало признак да е доволно след хранене, а наддава добре и едрее. Всеки път протестира, когато прекратявам яденето. А в началото храненията му преминавах едно в друго буквално.

Общи условия

Активация на акаунт