Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Не само във Франция.
И угърчинските кафенета
не се стискат, ами украсяват
чинийките с по някоя бисквитка
или шоколадче. Почти винаги се
сервира захар и сметанка. В БГ
трябва екстра да си поръчваш.
Или поне така беше.
А ти, Фейтлес, обясни ми защо така
франсетата все си топят кроасаните
или филиите, че и бисквитите в кафето?

Да ти кажа, не знам, но съм забелязала, че не само това топят. Например, тук, в България, едва ли не е признак на невъзпитаност да си обереш и "забършеш" чинията от яденето, когато е било с някакъв сос. Там наш'те хващат крайчето от франзелата и-буквално няма нужда от миене после, честна дума.
Забравих сутринта да ви поздравя с огромната си чаша "Чибо" шварц.....и две -три капки мляко, колкото да го замърся. Crazy

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Къса Лаваца, без захар и без мляко. Благодаря Laughing

# 17
  • Мнения: 3 461
В къщи нес, любима марка Taster`s Choice, черно, без захар, навън американо от Старбъкс или illy.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 481
Обичам шварц, в големи количества, без никакви  добавки.
Но напоследък пия Jacobs Krönung разтворимо, защото се прави суперлесно и с минимално цапане на съдове и пособия в кухнята.

# 19
  • Мнения: 11 314
Само Сенсео.
Последното ми откритие беше варианта Севиля - убиец аромат и вкус.
Иначе за шварц от известно време не мога да го пия без мляко  newsm78
Нещо ми има.

# 20
  • Мнения: 6 167
аз в партия на депешаркчицата ( тя къде е бай дъ уей Wink) бях стигнала до високите етажи на
Не си е тръгвала от 25.09 2004.....нямаше я само за по няколко дена на няколко пъти. bowuu
А обичате ли да консумирате бисквити или някакви други сладки с кафето? Спомням си, че във Франция  в кафенетата слагаха към чашката с кафенце и по някое шоколадче или бисквитка.

мм, обичам кроасанче с шоколадче сутрин в бара до нас, придружава ми сутрешното кафе...
иначе, не връщам бисквитка, шоколадче..... късметче Laughing

# 21
  • Мнения: 1 533
Не знам на кое викате сенсео, но ми звучи много пош. Аз и тук да се оплача/похваля, спестих от закуски и купих домашна еспресо кафемашина, която на деветия ден пририта и се спомина след форумна магия. Сега е в сервиз и чака за нова помпа. Това е моето кафе, еспресо, мелят ми смеска от чувалите. Красота и ароматен разкош. Скоро ...

# 22
  • Мнения: 3 423
Ето го сенсео.
Кафето е на дози.
Ако ти дойдат много гости,
става бавно, та може машината
за шварц да пуснеш, но ако е за
едно-две кафета - ето.

# 23
# 24
  • Мнения: 5 370
Ето го сенсео.
Кафето е на дози.
Ако ти дойдат много гости,
става бавно, та може машината
за шварц да пуснеш, но ако е за
едно-две кафета - ето.
Ммммм....влюбих се!!!! А еспресо ли го докарва само? newsm78 Че на мене еспресото ми е възсилничко. Embarassed

# 25
  • Мнения: 246
Вкъщи - късо Illy еспресо- кутията с черния надпис че е по силно, в офиса - Lavazza, пак еспресо, от ония машини на Лаваца дет кафето е на ампули. Повече от две на ден не си позволявам, не ми се отразяват добре newsm12

# 26
  • Мнения: 11 314
Ето го сенсео.
Кафето е на дози.
Ако ти дойдат много гости,
става бавно, та може машината
за шварц да пуснеш, но ако е за
едно-две кафета - ето.
Ммммм....влюбих се!!!! А еспресо ли го докарва само? newsm78 Че на мене еспресото ми е възсилничко. Embarassed
Зависи какъв сорт падс си купиш (порцийките така им викат тук). Има си разни за всеки вкус.
Може да стане яко, по-яко от еспресото, ако му спреш рано водата. Ако искаш дълго кафе, пускаш за една доза, копчето за 2 чаши.
Лате макиатото става разкошно с нея.

# 27
  • Мнения: 1 533
Зависи какъв сорт падс си купиш (порцийките така им викат тук).

Само с тези порцийки ли работи? Може ли да се ползва обикновено смляно кафе?

# 28
  • Мнения: 5 370
След това обяснение, Вечернице, да знаш, че ти ида одма на гости у Немско. Деверът учи сега там и сме се наканили и ние да отидем, та....твойто Сенсео направо ще станеш пишман, че ми го показа! Laughing

# 29
  • Мнения: 3 423
След това обяснение, Вечернице, да знаш, че ти ида одма на гости у Немско. Деверът учи сега там и сме се наканили и ние да отидем, та....твойто Сенсео направо ще станеш пишман, че ми го показа! Laughing

Не прави еспресо.
Прави поносимо кафе.
Работи само с дози.

Общи условия

Активация на акаунт