Как се изхвърлят живачни термометри?

  • 15 080
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте!
Надявам се тук да намера отговор на този въпрос, защото имаме 5-6 живачни термометри, от които 2 работят и се чудя как да се отърва от тях.

# 1
  • Мнения: 100
В кофата за боклук. Simple Smile Знаеш ли, че в един такъв термометър има цял 1.2 грама живак?
Сега сама потърси колко грама има в една живачна лампа и къде ги изхвърлят като изгорят. Нали знаеш: Прекаления светец..............

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Фармацефтка ме посъветва "хубаво да го увия в хартия" и да го изхвърля, но исках да почерпа опит.

# 3
  • Мнения: 2 792
 Посипи живакът със сяра, продават я и в аптеките, получава се безобидно съединение и можеш спокойно да го изхвърлиш.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Посипи живакът със сяра, продават я и в аптеките, получава се безобидно съединение.

И после в кофата?

# 5
  • Мнения: 6 167
Посипи живакът със сяра, продават я и в аптеките, получава се безобидно съединение.

И после в кофата?

не те съветвам
по принцип е истина, сярата неутрализира живака.
получава се живачен серит ( май), който не е вреден.

но това означава да отвориш термометъра , как ще го посипеш тоя живак иначе...ако го счупиш имай предвид, че живакът е много лек и нищо чудно да се 'разбяга".

аз не бих счупила живачен термометър нарочно.

не знам какво да те посъветвам.

# 6
  • Мнения: 2 792
 Аз отговорих, чела-не дочела  Laughing, мислех че за счупен термометър става въпрос  Rolling Eyes.  И не счупени да ги изхвърлиш, в което няма нищо опасно, те ще се счупят все по някое време, за това си мисля, че няма да е зле да ги счупиш в буркан, за да няма неясна фира, да посипеш живака със сяра и така да ги изхвърлиш, така ще спиш спокойно и с чиста съвест, аз така бих направила  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 539
Занеси им ги на Гражданска защита, да се оправят Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Занеси им ги на Гражданска защита, да се оправят Simple Smile


Да ти кажа така съвестта ще ми е най-чиста.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 479
От сяра и живак се получава живачен сулфид, но не при нормални условия. Това е масова заблуда, независимо какво пише в някои книги, напълно е безсмислено да се ползва сяра в случая  Naughty
Гражданска защита е добра идея.

# 10
  • Мнения: 391
В Германия ги носят в аптеките, където събират също така лекарства с изтекъл срок. В магазините за електроника пък събират стари батерии.

Всичките тези неща са ужасно вредни за природата. Отделното им събиране не е на принципа "прекаленият светец...", както беше писала една от вас по-горе, а жизнено важно!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Kolko sme dale4e ot Germania.

# 12
  • Мнения: 150
Живачен термометър се изхвърля по следния начин:

1. Копае се тридесетметрова дупка.
2. Поставя се пласт от метър бетон на стените й.
3. Термометърът се поставя в оловен саркофаг, с дебелина на стените 1 см.
4. Дупката се запълва с чакъл, асфалт, кварцов пясък и обикновени речни или морски миди.
5. Огражда се с триметрова стена
6. Периметърът около стената, в радиус километър, се отцепва с бодлива тел.

Нещо неясно?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Живачен термометър се изхвърля по следния начин:

1. Копае се тридесетметрова дупка.
2. Поставя се пласт от метър бетон на стените й.
3. Термометърът се поставя в оловен саркофаг, с дебелина на стените 1 см.
4. Дупката се запълва с чакъл, асфалт, кварцов пясък и обикновени речни или морски миди.
5. Огражда се с триметрова стена
6. Периметърът около стената, в радиус километър, се отцепва с бодлива тел.

Нещо неясно?


Майтапиш се, нали?!

# 14
  • Мнения: 2 070
Веднъж какъв ужасен филм гледах за някаква компания, в производството на която се използва живак, не знам за какво беше, карали го с разни камиони, не спазвали правилата за безопасност, мястото - някъде из Чили май беше, на една хубава природка. Единият камион или контейнери някакви, не помня подробности, се беше обърнал. И тия от компанията май им казали на местните хорица да го съберат - та голямо събиране с ръце падало и с метли и кой с каквото успее, защото той нали се разбягва. И от тогава като почнали яко болести, проблеми със забременяване на жените, деца с аномалии, спонтанни аборти, ужасии. И местните хора съдят компанията, искат да я изгонят - не става братче, тия цакат пари наляво-надясно, съсипват природата и т.н. Не помня какъв беше крайният изход. Глобализация.

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 21:43 от deshtovidi

Общи условия

Активация на акаунт