Упорита задна хрема

  • 27 376
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
От десет дни сме с кашлица и някаква хрема ,която се стича назад в гърлото.Два пъти водих детето на лекар и нищо ,гърдите чисти.Първия път ни изписаха Стодал и Олинт,които не му помогнаха.Втория път смениха сиропа с Проспан и Ериус,а капките с Виброцил.Но вече трети ден няма ефект,вечер хърка като магаре направо страшно ,не може да диша през носа.Какво ще ме посъветвате да направя?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Единственото, което мога да те посъветвам е да сложиш детето да спи на по-висока възглавница, за да не му се стича толкова назад секрета.
Иначе и моят син е така от 1 седмица, но при него имаше налепче по едната сливица и му изписаха антибиотик - изпи шишенцето и сега пак се разкашля.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Заведи детенце при УНГ - специалист.
Твърде вероятно е да е от трета сливица този проблем.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
при сина ми задна хрема сме лекували с антибиотични капки- ксилометазолин+гентамицин+метилпреднизолон. Коларгол също може да помогне. Нека и лекар да каже, но няколкото подобни случая които имахме без антибиотик не се размина.

# 4
  • Мнения: 511
да много е упорита хремата.и често води до възпаление на ушите.и кашлица и без аб  не се разминавахме.

# 5
  • Мнения: 24 467
При нас упоритата кашлица или продължителната хрема винаги атакуваме с бързи бактериални изследвания на гърлен и носен секрет. Често причината за продължителни неразположения в тази област са бактерии. Ако се открият такива веднага се изписва подходящият АБ за да се тушира проблемът навреме. Е, ако секретът е чист поне със сигурност знаем, че няма смисъл от АБ и това е по- често срещаният случай. Така при големият ми син спестихме цели три години без изобщо да даваме такова лекарство. Когато обаче се открие такъв причинител трябва да се реагира своевременно, за да не станат големи бели. За мен, напр., една пневмония си е нещо доста сериозно и гледам всячески да я избегна.
При големия ми син на три години продължителната хрема освен с бактерии беше свързана и с увеличена трета сливица, която се наложи да отстраним.

# 6
  • Мнения: 512
Единственото, което мога да те посъветвам е да сложиш детето да спи на по-висока възглавница, за да не му се стича толкова назад секрета.

 newsm10

И ние сме с този проблем от около 2 седмици - едва сега започна да действа Виброцилът. Иначе давам профилактично и Цитросепт - много съм доволна, откакто го пие (2 месеца) не е боледувал по-сериозно (като не броим хремата, де). А кашлицата е от сополите, които се стичат, по-високата възглавница помогна и сега спи спокойно.

# 7
  • софия
  • Мнения: 163
Ансам, как успяваш да му дадеш цитросепта. Моята дъщеря как ли не я лъжа, само малко да й загорчи - и оставя чашата. Иначе и аз чух много хубави неща за цитросепта. Твоето дете на колко годинки е и по колко капки му даваш? Че сега пак кашля, хрема, и това е всеки месец... Tired

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Дъщеря ми има упорита задна хрема.Лекувала съм я с какво ли не,но само изчезва и след време се подновява отново.Водих я при двама -трима специалисти и само временни решения.предполагам,че като на влезне в пубертета ще изчезне.Най ефикасни методи,макар и временни:Инхалации сутрин обед и вечер(имам руски инхалатор не електрически.Инхалации със сода малко лайка ,слагала съм и разтворен крем с евкалипт.пръскаш малко физ разтвор в носа и после инхалацията.
капки:След като опитах всичко,накрая и сложих разреден прополис с физиологичен разтвор(на 5мл физиологичен разтвор сложих 15 капки прополисова тинктура),Но тя е голяма и търпи.За малки с 7 капки.И и слагах по един капкомер.Носа се изчиства.
Специалистите казаха ,че се дължи на алергичен ринит,който ще премине в пубертета.С него се влачи от бебе.
За хомеопатичните -да стават,само да не сте алергични към нещо.Аз пробвах с есберитокс,за повишаване на имунитета и Марина се изрина след третия прием.Така,че внимавайте.
Същото важи и за прополиса разбира се,трябва да се следи детето,за реакция към него.

# 9
  • Мнения: 170
имахме същия проблем миналия месец.GP ни изписа сироп Амбро и капки Макситрол/те са за очи и са антибиотични но при нас подействаха за 3 дни/много често ги изписват при упорита хрема при деца.Слагат се на отпушен нос за да проникнат дълбоко.а също слагах и адреналинови капки за разширяване на кръвоностните съдове.Само с това се оправихме

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Пробвай с капки тобрадекс. Те са за очи но стават и за нос и са антибиотични. Аз излекувах на малкия конюктивит за два дни с тях, и педиатъра ме посъветва да ги запазя за упорити хреми.
Иначе при първите сополи или кашлица веднага давам осцилококцинум. Тази зима не сме стигали до антибиотик (да чукам на дърво).

# 11
  • Мнения: 24 467
Вече споделих и тук и в друга тема за хремата, която ни мъчеше един месец и която се оказа, че е причинена от бактерии. След лечението с АБ вземан венозно и след това орално в къщи преминахме на Бактробан- крем за локално третиране именно на такива бацили в носа. Мажем вече 5 дни и проблемът се реши. Много съм доволна, трябва обаче да приключа целия цикъл на лечение, тъй като и по лекарски съвет и по предписаншие на производителите на лекарството това е минимумът и е добре да се лекува поне 7-10 дни.
Това е вариянт обаче при установен причинител. Аз лично винаги преди да лекувам с каквото и да било първо опитвам именно да намеря причината с необходимите изследвания и след това търся лечение и предложения в тази насока.

# 12
  • Мнения: 512
Вили Т - споделям за Цитросепта - извинявам се на останалите, че е встрани от темата! Peace

Давам му го в плодов сок (праскова, ананас, банан) - пълна чаша, но най-добре е в прясно мляко -  не добавям захар, изобщо не се усеща. В сока личи повече, но с млякото прави някаква реакция - не знам как става - и не горчи въобще!
Синът ми е на 4 годинки, тежи 17 кг, давам му дозата от листовката - по 1 капка на килограм телесно тегло - на гладно сутрин и вечер, разделено на два приема (не мога по-често, защото през деня е на градина).
Успех!

# 13
Здравей, joji 04  горещо ти препоръчвам д-р Иванова (УНГ), от поликлиниката на пристанището.
Работи и със здравната каса. Преглежда всеки ден от 8-14ч. Синът ми имаше същия проблем и го излекува само с капки и едно сиропче. Ако има нужда може и да аспирира секрета от нослето с един уред-не е болезнено, само малко неприятно.  А най-хубавото е, че е противник на антибиотиците.
Желая ви скорошно излекуване.

# 14
  • Мнения: 420
Благодаря за съветите,високата възглавница наистина действа за хъркането.Кашлицата обаче не спира и ни взеха гърлен секрет.За сега си кашляме без да взимаме лекарства,до понеделник ,докато излязат резултатите.

Общи условия

Активация на акаунт