ОКТОМВРИ месец е далече, коремчетата нарастват вече.

  • 13 252
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 948
Нади, много съжалявам; желая ти много сила и здраве и късмет...Случва се, за съжаление - но всичко ще бъде наред много много скоро!

# 61
  • Мнения: 276
Здравейте и тази вечер!Айде да не говорим за килограми щото ми става лошо!Аз май съм първенец в отбора! Стартирах от 79 при ръст 170см. и за 3 месеца бях качила само 1 кг. И отивам на ЖК.за първи път и той ми казва 79кг.и след 2 седмици отивам да ми пуска изследвания за кръвна група и т.н.всички рутинни и ме мята пак на кантара и с гордост едва ли не заявява че съм 84кг. #CrazyНаправо щях да се тупна!!!И му казвам че не е възможно за толкова дни да кача 5 кг. а той ми вика че кантара така показвал! И сега се чудя на кое мерене да вярвам??? newsm78Но е факт че съм напълняла!Еми очертава се една гуца Овчакупелска  Animal Pig

# 62
  • Мнения: 1 305
Относно килцата аз лятото бях 48-50кг на 160 см, по коледните празници и тем подобни качих до 52 и толкова и си забременях. До края на месец март си бях 53-53.5 и много се радвах (тайно се надявам да не кача повече от 10 кила) и сега за 10 дена някъде качих още 2 и сега съм 55. Ама на лято мисля с мишко да минем предимно на салатки и плодове. Да не говорим, че тази седмица като съм си у нас и освен да ядем и спим друго не правим.
meggyv за цигарите не си е до психическа основа според мен. Аз мога да помириша един човек дали е пушил от 5 метра, а доближи ли се може и да  Sick изобщо не мога да понасям миризмата на цигари. Има жени който до последно си пушат на бременността, аз не съм съгласна с това но и да искам и не мога да си помисля да запаля, или ако реша да седя се над мивката  Sick

# 63
  • Мнения: 1 593
Аз влизам само да се похваля фръц фръц ... Mr. Green

Днес ми разглеждаха беборанчо поне 30 мин на видеозона и бяха много мили и ми обясниха кое къде е. Сладурчето толкова е пораснало от предния път - има си гръбначе, мозъче с две полукълба, сърчице с 4 камери, бъбречета и пръстчета на ръчичките и крачетата. Имаме си и "отличителен мъжки белег"  smile3521 както беше излязло и на кръвния тест в 8ма г.с.

Преглеждащата жена каза, че бебето е около 13см и 170грама   newsm81 и че отговаря на 16г.с. и 5 дни (т.е. с 4 дни напред върви). Правиха ми и БХС за Даун синдром, резултатите - след няколко дни  Praynig

Имам среща с доктора следващата седмица, но следващия ми ултразвук е чак 20та седмица за пълната фетална морфология.

А, и бебчо беше много сладък като шаваше, но не станаха хубави снимки. Ще кача в нашето албумче при първа възможност.

# 64
  • Мнения: 276
silverarrow много се радвам за теб и малкият мъж в тебе!!! Hug  Hug  Hug
Станал е направо дебелаче!Усещаш ли го вече как шава? И аз чакам вече с нетърпение нашият преглед! Между другото ми се струва че по-рядко наминаваш напоследък.нали не си се настанила изцяло при септемврийките?Приятен ден на всички сладурани!Аз отивам да се трудя!  wavey

# 65
  • Мнения: 270
Добро утро  Mr. Green
silverarrow браво на вас че растете така добре, вярвам че и резултатите от изследванията ще са добри   bouquet
По повод на календарите на мен половината ми показват момиче, половината момче, а даже и този с процентите показа 50/50  #Crazy Определено ще има елемент на изненада докато разберем, а за протокола и двамата с таткото искаме мома, само свекърва ми се е заинатила за момче  Mr. Green
За килограмите си мислех че много ще кача защото качвам ужасно бързо но за моя изненада съм само 1-2 отгоре при положение че преди даже не закусвах а сега не пропускам да мина през закусвалнята  Mr. Green Явно че е много индивидуално. Аз и сега не съм от най слабичките 80/180 см така че по добре че не съм качила много.
Днес времето е страхотно и дано денят за всички е така усмихнат  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 18
Добро утро, мамита!  Hug
За разлика от вчера днес времето при нас е страхотно и нямам търпение да изляза на въздух, че по цял ден в офиса ми писва. Днес имам час за преглед и по-точно за определяне на точната седмица и ден на бременностатта. Тези дни мисля да ходя на БХС и от там ми бяха казали, че им е необходима такава бележка от лекар. Освен това си уредих да се сменя лекарката по ЖК и да ви кажа, ако не сте доволни изобщо не му мислете. Начинът е следния -отивате при личния и си искате направелние за смяна на специалист. Като той под никакъв предлог не може да ви откаже, защото това е предвидено по здвравна каса за всички направелния-да си искаш смяна когато не си доволен или по други причини. И след това си отивате при вече предпочитания лекар и се записвате - това е! Та днес на мен ще ми се наложи да обикалям пак болници и поликлиники, но няма как. Аз даже им се радвам на тези прегледи, като си има предвид, че съм от хората, които ненавиждат тези места. Тъкмо ще видя как върви растежа на бебата, че вече ми е домъчняло за него. Така като не си го усещам още и само си гледам снимките вечер! Сега ще си имам още една!
А с килограмите като се замисля и на мен вече ми става мъчно. Видимо не съм много напълняла, но кантара показва вече 59, а аз почнах от около 55 - сложени след празниците. Явно Великденските угощения са ми се отразили моментално. Ужас! Малко да прекалиш и няма прошка веднага оп - 59. Дано лятото като излязат вече истинските плодове и зеленчуци да се укроти положението, че  ooooh!.   
Silverarrow, поздравления за твоя малък-голям мъж! Явно всичко му се отразява добре, щом така послушно си расте. Само да те питам - този преглед на 3Д ли беше? 
Спокоен ден от мен!   bouquet

# 67
  • Мнения: 157
Здравейте и от мен. Позагубих се заради тези ангажименти около празниците и сега докато изчета всичко написано...  #Crazy
Аз съм 168 см и започнах от 53 кг, сега съм 56. Вчера ни гледаха на ехографа, имаме си ръчички, шаваме и даже го хванахме как си бърка в нослето  Joy  Joy  Joy
Кумовете ни заминават за Америка и ни дадоха тяхната количка, та това няма да го мисля.
Докторката ми предложи тези изследвания в Майчин дом, ама нещо не съм сигурна, че искам да ги правя... Вие как постъпихте?

# 68
  • Мнения: 502
Здарвейте,
Пиете ли нещо когато ви боли главата?Тази сутрин се събудих с ужасно главоболие и незнам какво да правя.

# 69
  • Мнения: 617
rori и мен често ме боли глава, ама неискам да пия хапчета та си търпя.
Аз вчера бях на лекар и нищо не ми каза за изледвания /освен кръв и урина който направих вече/, та се чудя дали това БХС трябва доктор да ми го назначи и какво е точно изследването.

# 70
  • Мнения: 66
Здравейте момичета,
днес наистина времето е страхотно, което определено ми влияе положително на настроението, дано и при вас е така.
Аз моят доктор го избирах доста дълго време но сега не съм напълно убедена че от дългото избиране попаднах на подходящия.
Каквото и да го попитам той все ми се хилоти и не ми обяснява ,а пук аз самата няма от къде да  знам кое след кое изследване се прави. Затова вие като си говорите за вашите аз доста се чудя кое какво е. Embarassed
Казах му че искам по често га гледаме бебето ( не както е по здравна каса само 3 пъти)и той си умря от смях "Че какво толкова ще му гледаш, бебе"
Е да ама за мен не е обикновено бебе smile3534
Докторски му глупости .Ще го преборим ние все пак сме двама smile3533

Снощи с мъжа му се смяхме с бебешкия калкулатор, по него излиза нашето животинче да е 83 % момиче, но пък аз самата съм 99 % момче.
Хубав и слънчев ден на всички

# 71
  • Мнения: 1 572
Здравейте,
Нека и аз да се запиша за октомври.
Термина ми е 28 Октомври!

Относно МД и д-р Клисурски  - и аз съм при него и съм доволна. Внимателен е, пуска нужните изследвания и т.н. Млад е и си мисля, че заради това не е особено известен още, но така е при лекарите. Аз оставам при него за следене на бременността, но за раждане не бих искала да съм в Майчин Дом.

# 72
  • Мнения: 66
 Добре дошла dobra,
Много се радвам че се присъединяваш към нас още повече че с теб сме определени за една и съща дата  welcome

# 73
  • Мнения: 1 572
Здравей Viarkata.
Освен, че сме на една дата - и аз съм русенка  Grinning
е.... сега живея в София и бебо ще се роди тук.

Аз съм на 29г. - първо бебче!

# 74
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте отново!
Meqqyv, по изчисленията на лекарите терминът ми е 12.10, но аз знам кога съм забременяла, така че реално е една седмица по-късно.Аз също съм везничка - на 05.10. 
Надявам се, бебо да бъде момиченце след първото момче - той сега е на 6г. Ще си ги гледам сама, с помощ от родителите ми, след като татко им почина един ден след първия преглед при АГ. Така че, нямам мъж, но ще си имам две дечица и това е най-важното в момента.

Общи условия

Активация на акаунт