как да го накарам да спи през нощта?

  • 2 469
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте  Hug

Бебчо е на 27 дни и от скоро започна да не спи през нощта, реве, сърди се и накрая заспива рано сутрин, предполагам от умора.

Храня го с кърма от шише. Вечер винаги си ляга нахранен, уригнат, преобут, подходящо облечен за сън на темперетура от около 19 - 20 градуса, но въпреки всичко неиска да спи. Колики засега няма.

През деня нямам този проблем, нахранвам го и заспива непробудно за около 3 часа, до следващото хранене. Но след вечерното хранене около 22.00 часа до 5 - 6 часа сутринта определено неиска да спи и реве и ако заспи, то заспива за малко /за 30 мин/ и пак се буди и мрънка. (като не пропуска и нощното ядене - към 2 часа)

Каква може да е причината за това? Мога ли по някакъв на чин да го накрам да спи нощем, а денем да бодува.

Мерси предварително Hug

# 1
  • Мнения: 941
Откъде знаеш,че няма колики?Съчувствам ти,но не мисля,че на толкова малко бебе можеш да направиш някакъв режим,то само ще си направи,но по-късно.как ще го накараш да не спи през деня примерно?Та моя син е 11м. и ако му се доспи нищо не е в състояние да го спре.Сигурна ли си,че не е гладен?

# 2
  • Мнения: 223
Откъде знаеш,че няма колики?Съчувствам ти,но не мисля,че на толкова малко бебе можеш да направиш някакъв режим,то само ще си направи,но по-късно.как ще го накараш да не спи през деня примерно?Та моя син е 11м. и ако му се доспи нищо не е в състояние да го спре.Сигурна ли си,че не е гладен?

Няма как да съм 100 % сигурна, че няма колики..но той няма нито един от симптомите за тях. Също така плачът му не е като рев от болка. А за това дали не е гладен - сигурна съм, че не е. Храня го с шише и виждам колко изяжда, а и той сам спира когато се нахрани. В началото и аз мислех, че е недохранен, но се оказа, че не е...просто си реве и мрънка безпричинно Grinning /според мен/

# 3
  • Мнения: 941
аз го носех на ръце,говорех,пеех,гушках го,ама той имаше колики.Ох,незнам,пробвай и това,дано помогне

# 4
  • София
  • Мнения: 44 041
а нощем даваш ли му мляко? Може би иска.
За режим му е рано.
А има такива бебета, които си обръщат режима и не спят нощем, за бебетата реално няма разлика между ден и нощ, пробвай да оставяш до по-късно да не спи, може да не му се спи в 10 часа а в 11...пробвай да му смениш мястото за сън, позицията, може пък да му е топло или хладно, имат си различен вкус бебетата, може да му е сух въздуха, ест може и колики да са...може да иска да не яде в 2 часа например а да похапва по-начедто или пък просто по-рано...или знам ли варианти има....др - може да му е прекалено светло или пък обратно да иска светлина

# 5
  • Мнения: 223
а нощем даваш ли му мляко? Може би иска.
За режим му е рано.
А има такива бебета, които си обръщат режима и не спят нощем, за бебетата реално няма разлика между ден и нощ, пробвай да оставяш до по-късно да не спи, може да не му се спи в 10 часа а в 11...пробвай да му смениш мястото за сън, позицията, може пък да му е топло или хладно, имат си различен вкус бебетата, може да му е сух въздуха, ест може и колики да са...може да иска да не яде в 2 часа например а да похапва по-начедто или пък просто по-рано...или знам ли варианти има....др - може да му е прекалено светло или пък обратно да иска светлина

и нощем му давам мляко, и гледаме да не го претопляме - не го обличаме много и спи на 20 градуса...също и го въртях, сменях му позицията за спане в леглото, но все си е така от 1 седмица...може би това е временно състояние
Ще се заредя с търпение, може би просто синчето ни е "нощна птица" Wink

А как да го дъжа буден по до късно? Той е още много малък и няма как да му отвличам вниманието, още не се заиграва?

# 6
  • Мнения: 505
Ще му мине съвсем скоро.  Laughing

# 7
  • Мнения: 304
Слагай го на комера си-дйства безотказно Peace И ние бяхме така на вашата възраст, но по коремче върху мен заспиваше-така съм заспивала и аз Embarassed
Скоро ще влезете в ритъм Simple Smile
Успех!

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Възможно е бебето да си е обърнало деня и нощта. Опитай се през деня да го оставяш да спи на светло място, на телевизор или радио. Не ходи на пръсти, нека свикне да спи на шум. И обратното- през нощта да е тихо и спокойно. Така бебето ще се научи да различава едното от другото и ще се оправят нещата.  Peace Ако е от това разбира се Mr. Green

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете беше така, но определено си плачеше от колики.

# 10
  • Мнения: 1 668
Тъй като явно ноща ви е станала ден и обратното постарай се преэ деня да не го оставяш да эаспива- събуждай го по някакяв начин, дръж го буден эа да може като дойде време эа нощният сън да е достатъчно иэморен и да эаспи и ние бяхме като вас, но с таэи процедура  постепенно успяхме да оправим нещата Peace

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 20:49 от djesmin_86

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И синът ми беше обърнал деня с нощта.Спеше през деня,а нощем си играехме.Бъди търпелива,след време сам ще си регулира режима.

# 12
Начини много. Ще ти дам пример с две мои приятелки.

Едната пее тихичко на дъщеричката си защото някой и бил казал навремето, че гласът и е ангелски.
Приятелката ми хич не може да пее, камо ли пък с ангелски глас. Опитах се тактично да и го обясня, но тя не схвана.
Мъжо и ми каза, че и той се е пробвал, но безуспешно. Детето не само, че не заспива - то изпада в истерия! В края на краищата ефектът може би е налице тъй като бебенцето губи сили след безумен рев и заспива изтощено. Кой знае, може би Мила е по-умна и от мен и от мъжа си Боби и знае какво да прави по-добре от нас.

Друга приятелка отнякъде е изтеглила Стария завет като аудиокнига и го пуска на детето. Заспива и нищо не мога да и кажа.
И аз съм религиозна, но самият диктор има доста странен глас и ме е страх да няма някаква мозъчна промивка така, както в киното има 24ти ли 25ти кадър ако не се лъжа. Не бих искала детето един ден да осъмне като свидетел на Йехова защото един ден си свидетел, а друг ден даваш показания. Нещата са преходни в този живот.

# 13
  • Мнения: 2 616
Така като чета сме на един хал тебе, а и бебчовците са на еднаква възраст.Ние пробваме всяка вечер различни неща, но да споделя успешните опити до тук-малкия спи по корем, по-спокойничко му е, пускам му релаксираща музика преди сън, биберона също помага, понякога и капки за колики или чай от копър за коликите, ама чай съвсем малко, около 10 мл.Къпем го с едно чудо на Бюбхен с масла от лавандула и мандарина, и те успокояват.Ако намеря и някакво такова олио или някакви соли за ваната ще съм супер щастлива, но досега не съм открила още, а за аромотерапия се оказахме твърде малки  Cry
За да му обърнеш нощта и деня през деня му говори много, шуми около него, включвай телевизора, радиото, важното е да чува шум, ходете на разходки, пускай светлина в стаята му, а през нощта се хранете на полумрак, ако имате телевизор в стаята му, намали звука и не комуникирай с беб активно, за около 4-5 дни ще направи разликата между деня и нощта

# 14
  • Мнения: 2 677
А от предпоследното до последното хранене за деня спи ли? Моят юнак ги правеше тези номера, но му хванах цаката.  Mr. Green Точно в този интервал го забавлявах непрекъснато (макар и да беше малък), той спря да спи, и вечер си заспиваше като къпан.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт