Торта с обикновени бисквити -"на баба"

  • 37 882
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Дайте рецепти за тази торта и най-вече за крема към нея.
Извинявам се, ако темата е обсъждана.

# 1
  • Мнения: 149
Aз я правя така:  пакет бисквити (няма значение какви са) и правя нишестен крем след това топя бисквитите в прясно мляко и редя в тавичка после заливам с крема и така докато не свършат бисквитите и крема.Най отгоре нарендвам малко шоколад или слагам шоколадови пръчици и после eat

# 2
  • Мнения: 149
Крема е : 1л мляко и пакетче нишесте и захар по твоя преценка.В една купичка разтваряш нишестето с малко мляко,в тенджерка слагаш млякото да ври и си слагаш захар на вкус, като заври млякото прибавяш нишестето като разбъркваш непрекъснато да не стане на бучки за не повече от 1минъта. Това е. Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз я правя по същия начин, но правя и следния вариант: докато чакам да заври прясното мляко, натрошавам на малки парченца пакет обикновени бисквити, наръсвам със силен алкохол 50 гр стафиди и когато кремът стане готов, заливам с него в подходяща форма бисквитите, прибавям стафидите и разбърквам добре. После заглаждам повърхността с лъжица и оставям да се охлади /но не в хладилника, че кремът се напуква/. В моето семейтво този вариант също много се харесва, присъствието на плодовете придава особено свеж вкус на десерта.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Едно уточнение само, че крема се сипва врху бисквитите докато е още топъл. Аз понякога към крема добавям няколко жълтъка и малко масло, преди да вдигна от котлона.

# 5
  • Мнения: 1 533
Аз бисквитената торта вече я правя в купички или чашки. 4 чаени бисквити /с дупка/ заливам в чашка с крем от готовите нишестета, шоколад или ванилия, най-често. Става страхотно и много бързо!

# 6
  • Мнения: 246
Аз си правя крема сама, не обичам да използвам нишесте и става много лесно и бързо, ето как:

1 л. прясно мляко го слагам в една тенджера на котлона /отделям си малко мляко около 1 чаша/ и към него още докато е студено 1-1.5 чаша захар. Когато заври и се стопи захарта прибавям следното - към отделената чаша мляко прибавям 4 яйца и 5 супени лъжици брашно и всичко това го разбивам добре. Така готовата смес я прибавям към врящото мляко и се бърка непрекъснато. Когато започне да "клокочи" се маха от котлона и се прибява  1 ванилия и 1 пакетче масло. Така още докато е още топъл крема правя следното - в една тавичка ред обикновени бисквити ред крем и така нататък като разбира се най отгоре последен остава крема. Ако искаш може в част от крема да сложиш какао и така да го направиш шарено.
Да ти е вкусно.

# 7
  • Франция
  • Мнения: 152
Аз крема го правя така: карамелизирам 5 с.л. захар, прибавям 1 л прясно мляко. Нишестето/обикновено ванилия/ го смесвам със 1 ч.ч.захар и малко студена вода, така никога не става на  бучки. Когато заври, махам от огъня и прибавям 1 разбито яйце и 50гр. чисто масло.
Става чуден и с карамелов вкус!

# 8
  • Мнения: 3 927
Моят крем много се доближава до този на мама Фани.

Млечно-маслен крем:

1 л. мляко
2 ч.ч. захар
3 яйца
7 с.л. брашно
2 ванилии от българските (или 1 на Др.Йоткер)
1 пакетче масло

По-голямата част от млякото се слага с 1 ч.ч. захар да заври. Отделно се разбива смес от малко прясно мляко + яйцата +брашното. Яйчената смес се сипва на струйка във врящото мляко и се бърка докато се сгъсти, отнема не повече от 5-6 минути. След сваляне от огъня се слагат ванилиите и маслото. Препоръчвам ти да се "ръснеш" за хубаво масло, не българско.

Най-удачни според мен са бисквитите на Нестле "ЖИтен дар" - достатъчно тънки са и попиват от крема, а не е необходимо да ги топиш в мляко.
Аз отгоре поръсвам с едро смлени орехи и ситно настърган шоколад.

# 9
  • Мнения: 6 206
Благодаря Ви, момичета! Разпечатвам и давам.
Мъжът ще я прави тортата, като я опитам ще кажа.

# 10
  • Мнения: 373
А момичета, имаше една бисквитена, която има по млечно-сметанов вкус Thinking ....Яла съм я по заведенията в БГ, но как става????

# 11
  • Мнения: 399
Аз я правя тази торта с бисквити детска закуска-по възможност какао.
Крема го правя с този пудинг/ванилия или карамел/, който в момента рекламират по БиТиВи-мисля ,че беше на д-р Йоткер.
Разтварям пудинга с малко студено мляко, докато другото заври 3-4 л. захар и докато крема е още топъл заливам бисквитите.

# 12
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
дравейте!

Прибавям едно малко подобрение след бисквитите и крема поръсвам обилно със счукани(смелени) орехи, после пак бисквити, крем и орехи и така докато се запълни формата. Много е вкусна:)

# 13
  • Мнения: 3 251
И аз я правя тази торта с бисквити "Закуска",но има и по-мързелив начин.Всяка бисквитка я топя или в силно и подсладено кафе или в топло подсладено мляко.И си взимам от сухите сметанки 2 с различен аромат от тези на "Роялс"/предимно горски плодове и ванилия /.И като наредя единия ред бисквитки,сипвам от едната сметана,после пак ред бисквити,от другата сметана.Редувам докато завърша със сметана, и после "бум" в хладилника за 2 часа .След това я вадя и юнаците с лъжите я почват Grinning Става като парфе на вкус!

Общи условия

Активация на акаунт