Полижинакс и бременност?

  • 41 784
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Момичета,
моля ви за съвет, ако някоя от вас е ползвала Полижинакс през бременността. В 22 г.с. съм и имам някакво жълтеникаво течение, което на моменти се засилва, на моменти липсва, макар че съм манячка относно хигиената. Нямам никакво дразнене или сърбеж. Моята лекарка ми предписа Полижинакс глобули - 12 дни по 1. Каза ми, че макар на листовката да пише, че не се препоръчват при бременност, не били опасни. Аз съм ги ползвала преди да забременея и наистина имаха супер ефект. Но сега ме е страх. Не че нямам доверие на лекарката си, но и тя може да сгреши. Ако няма опасност за плода, защо пише да не се използват при бременност? Много ви моля, момичета, ако някоя от вас може да ме посъветва какво да правя, защото много се притеснявам и не знам какво да реша.
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Аз ползвах две седмици преди термина, за да се изчисти влагалището -ей така дори профилактично-без основание-мисля че няма проблем

# 2
  • София
  • Мнения: 276
И на мен ми го предписаха. Нямало проблем  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 689
Аз ползвах около 4-ия месец, така че споко. Като влязох в 9-ия - също до термина, за да може да се изчисти влагалището.

# 4
  • Мнения: 1 896
И аз го ползвам щото ми намериха нещо дето не му е мястото там. Съдържа нистатин, който със сигурност не е проблем и две други неща, които така и ме домързя да проверя - щом ми го е предписал този лекар, на който общо взето вярвам. Все пак е само за локално приложение, не е голяма работа.

# 5
  • Мнения: 413
На мен също в началото на 9-я месец ми ги изписаха,не съм имала проблем.Ако се притесняваш консултирай се и с друг лекар.Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз съм в 9 месец и също ще го използвам, за да се изчистя до раждането. Няма проблем, не се притеснявай. Hug

# 7
  • Мнения: 26
Благодаря на всички за отговора, поуспокоихте ме!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 773
ползвала съм го 3 пъти по време на бременността, няма проблеми

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз след преглед си купих Гино Дактарин.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
да, ползвах и тях и още едни, общо 3 пъти , 2 от които полижинакса, във второто тримесечие и 1 седмица преди термина също. няма страшно, на много голям процент от бременните ги изсписват именно заради течение, което по принцип трябва макс да се направи да се премахне преди раждането Simple Smile

# 11
  • Мнения: 18
И аз ползвах Полижинакс. Предписаха ми го към 4 месец за 12 дена. Не се притеснявай, няма никаква опасност за бебето. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.

# 12
  • Мнения: 2 039
По време на бременността си съм ползвала Полижинакс около 7-8 пъти,иначе не се траеше  ooooh! Tired Никакъв проблем,той е напълно съвместим със състоянието ти  Peace Пише така на листовката,защото просто препаратът не е тестван върху бременни по обясними причини.

# 13
  • Мнения: 26
Явно притеснението ми е напразно, благодаря на всички, които ми отговориха!

# 14
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз слагах 1 седмица преди да родя Полижинакс. Иначе 3 или 4 пъти съм слагала и ГиноДактарин преди това. 

Общи условия

Активация на акаунт