Метадон - как, от къде

  • 8 545
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте.малко ми е гадно да пиша като анонимка, но се притеснявам да говоря открито в този форум, за тези неща.
Става въпрос за мой приятел - момче на 16 години.Наркоман е.На хероин - венозно.Момчето е много зле и става все по - зле.Преди години съм работила с наркомани, в клиники извън страната, но от доста време насам нямам нито времето нито възможността да се занимавам с проблемите на тези хора.
Въпросът е в това, че момчето иска да спре да се дрогира, но не може.Записан е в метадонова програма в София,но докато дочака реда си, сигурно няма да е сред живите.
Някой има ли представа от къде може да се купи метадон?На черно?От някъде въобще?
Момчето умира, а е само на 16.Мисля, че метадона може да му помогне, но няма от къде да се купи.
Ще бъда благодарна на всеки включил се с някъква информация

# 1
  • Мнения: 1 416
На черно знам, че се продава. Към дилъри не мога да е насоча...  Simple Smile Да поразпита другарите по спринцовка - ще го насочат. Само едно предупреждение - сред най-честите случаи на смърт при наркоманите е смесването на метадон с хероин. Постоянно го правят и си заминават за минути...
А приятелят ти как така хем е в метадоновата програма, пък не му дават метадон?  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 11:47 от Лора

# 2
  • Мнения: 3 367
много се надявам да потърсите професионална помощ и да не се опитвате да го лекувате "на 1ерно"; Има Национ.център по наркоманиите,има 1астни лекари,има комуни( например http://novonachalo.com/).Ако се тревожите непосредствено за живота му- психиатрията на МА е варянт,оттам ще ви насо1ат..Метадонът е опция,но съвсем не единствената такава..

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 01:08 от anette1104

# 3
  • Мнения: 817
Аз пък наскорох чух по някоя от телевизиите ,че метадоновата терапия до голяма степен се отрича ,защото страничните и ефекти били повече от положителните.Казаха ,че почти никъде по света не се практикува такова лечение ,защото същност това не било съвсем лечение по-скоро заместителна терапия ..................... .
Наистина съжалявам за този твой приятел ,надявам се да се осъзнаее на време и да спре ,волята и желанието за това са преди всичко.............. !

# 4
  • Мнения: 128
Метадонът не лекува. Дава се наистина като заместител на хероина на заклети наркомани с цел социална превенция-да не извършват престъпления, поддържаща терапия да могат по някакъв начин да се крепят живи. Така че по-добре да се обърне към центровете за лечение на наркоманий.

# 5
  • Мнения: 984
аз гледах по телевизията майки на деца наркомани и те казаха, че и към метадона има зависимост, но от него не се умира

# 6
  • Мнения: 4 414
метадоновата програма е за силно зависими наркомани. взема се метадон, вместо хероин и после ги лекуват от метадонова зависимост...най-просто казано...
знам, че ако се плати на лекар/име не мога да дам/ може да влезе в метадоновата програма по-бързо...тъпо е, че заради хора, които си плащат, наистина належащите случаи чакат с месеци и понякога не дочакват...казвам го, защото наши близки имаха подобен проблем.
дано намерят бързо начин и момчето да се оправи  Praynig

# 7
  • Мнения: 3 211
На черно знам, че се продава. Към дилъри не мога да е насоча...  Simple Smile Да поразпита другарите по спринцовка - ще го насочат. Само едно предупреждение - сред най-честите случаи на смърт при наркоманите е смесването на метадон с хероин. Постоянно го правят и си заминават за минути...
А приятелят ти как така хем е в метадоновата програма, пък не му дават метадон?  Rolling Eyes
явно е записан като кандидат, но още не му е дошъл реда
много наркомани използват тази терапия, за да се дрогират безплатно. метадона също се прави от мак, както и хероина и морфина, просто е за медицински цели, както и морфина.
знам, че от метадона се отвиква по-трудно и от хероина.
а момчето иска ли да се лекува?
защо не го запишете в някоя комуна, много по-добър вариант.
дано да успеете, да го откачите, ужас 16годишно Cry

# 8
  • Мнения: 1 416
Да, явно не му е дошъл реда. Аз имам един приятел в метадонова програма, но не знам колко е чакал, за да се включи.
Подкрепям преложението за комуна. По-добре е от метадон. Но, за да има ефект, момчето трябва да иска да спре...  Rolling Eyes Иска ли?

# 9
Момчето иска да се лекува(нека фиктивно го нарека Иван),но всичко е много сложно при него.Живее сам в България, няма настойници, нито родители(родителите му живеят извън страната и само му изпращат пари, без да се интересуват, какво става с него).Когато майка му си е била тук(ако не се лъжа края на миналата година),му е помогнала да се запише в метадонова програма, но трябва да чака.
Иван има голямо желание да спре с наркотиците, но аз съм виждала какви кризи е имал... и просто посяга пак.Преди години съм работила в клиники за наркомании,но извън страната и тук ми е малко непознато.Аз също не съм много "ЗА" метадона и знам последствията от употребата, но тъй като съм работила в две клиники, мисля, че ако успее да се намери мога да му помогна с дозите.Искам да попитам за лекарства на българския пазар, които да облекчат кризите му и да могат да се вземат без рецепта или по лекарско предписание(имам познати лекари, които биха написали рецепта).
Сложността с клиника за лечение(комуна,психиатрия и тн.)идва от това, че той е съвсем сам и непълнолетен,няма настойник в България, а родителите му няма да си зарежат живота, за да му помогнат.Просто са го отписали.
Нямам много време да се занимавам с него(семейна,дете),а виждайки го как умира, сърцето ми се къса.Дайте съвет - какво може да се направи в случая.Малко съм като страничен наблюдател, живота на Иван,но много искам да му помогна.Момчето рисува прекрасно, може да работи с ръцете си(просто е талантлив) и е изключително интелигентен.Той самият обяснява зависимостта си към наркотиците, като начин да избяга от ужасният живот, който живее - без родители и близки наоколо, зарязан да се оправя както намери за добре.Попада в неподходяща компания(преди 2 години) и от там тръгва цялото му падение - не учи,не се занимава с нищо.Ежедневните му занимания, по неговите думи са - "Ставам,ям и отивам да си взема,после се мотая и чакам да мине малко време и отивам пак да си взема".
Ще бъда благодарна,на всеки предложил ми идея за помощ.
Благодаря предварително

# 10
  • Мнения: X
Надали ще кажа нещо ново, но първо трябва да се дистанцира от средата - каквото и да прави, ако общува с тези хора, те ще го дърпат назад. Какво ли не правят само и само да върнат някой "спасил се" - явно не могат да понесат, че някой е успял, а те не са.

2 години не са толкова много време.  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
Сложността с клиника за лечение(комуна,психиатрия и тн.)идва от това, че той е съвсем сам и непълнолетен,няма настойник в България, а родителите му няма да си зарежат живота, за да му помогнат.Просто са го отписали.

Извинявай, госте, но точно с това изречение ме накара да вярвам, че има нещо измислено в цялата случка. Вече идва прекалено.

Метадон ще си намери от раз, щом е наркоман. Те си знаят дилърите за всичко.
Но това няма да му помогне, поне на хората около мен не успя. Освен, че си отидоха по-бързо.

Комуните в чужбина са изход.

И пак ти казвам, че има нещо измислено, ама за да не прозвучи, като заяждане отговарям и по темата Peace

# 12
  • Мнения: 984
и аз леко се съмнявам за истинността на случая, но както и да е,  щом му пращат пари, защо не влезе в комуна, чувала съм че в Италия е доста добра. Това с настойничеството също се съмнявам, нали повечето наркомани са отритнати от родителите, едва ли ще ги отхвърлят от комуната, защото мама не е дошла с него. Да иска пари от майка си и да хваща пътя за Италия

# 13
  • Мнения: 3 211
защо ще му е на някой да си измисля толкова тежка тема?
мисля, че за психиатрия няма да му трябва настойнчество
там ще се реши и проблема с болкоуспокояващите, те точно това правят там

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 198
Аз съм на мнението на Диана- като са го отписали така тотално, защо му изпращат пари?! За да си купува наркотици ли?! Майка му си е била тук, помогнала му е да го запише в програмата и пак го е отписала от живота си?!...

Общи условия

Активация на акаунт