дали някой е като нас?

  • 353
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте мили мами. моята дъщеря е на 2 месеца и 10 дни и още от раждането сме  на 3 часов режим на кърма и на моменти дохранване с АМ /опитах какво ли не но кърмата ми не се увеличи значително - около 80-100 мл от гърда/, храненето ни вървеше нормално - малката е много лакома и за 20 мин. изсмуква всичко, даже се сърди като не пуска по-много гърдата - /аз използвам силиконов протектор, защото ме боли/ и сега като стана на 2 месеца изведнъж режима и се промени -ядеме със зор  и зверски рев/ аз дори вече цедя кърмата за да става по-бързо яденето - за нея няма значение дали смуче от мен или яде от шишето защото все пие от силикон/, не спи по-много , буди се през деня на 30 мин, мрънка, а вечер след баня спи добре/ сега се учим да премахваме храненето в 24 и 3 часа/... та след всичко описано от мен искам да попитам има ли и други майки с такъв режим и така да правят децата им - неспокойни и някак бутащи и на моменти дори неискащи да ядат кърмата или АМ. Какво правите в такива случаи и това според вас временно ли е, аз леко се опасявам че започва да става навик... Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 257
И ние от самото раждане бяхме на 3 часов режим на кърма, и някъде към 2,5 месеца детето ми започна да се държи много безпокойно. За спане нямаше никакъв режим, и спеше, когато му дойде и по много малко, често се будеше и след 10 минути сън. Плачеше повече, като го взимах да кърмя, на моменти започваше да вика, да ме отблъсква, взимаше цица, пускаше я с рев, пак взимаше. Един ден изобщо отказваше да яде половин ден ден, при опит да му дам цица започваше истерия, не щял да яде и изцедено от шише. Съгласи се да хапне, само когато съвсем се измори, и беше почти заспал от умора. Tired Face

Аз го обяснявам така - детето ми показваше със всички достъпни за него средства, че животът му не го кефи, че не правя нещо правилно, и той хич не е доволен от мене, щом отказва кърма   no
Децата във много отношения са по-умни от нас, и трябва да ги слушаме повече.

Аз тогава зарязах режима и почнах да го кърмя, когато и колкото той поиска, и през деня и през нощи - и нещата доста се поуспокоиха 

Виж, ако детето ти е здраво, но е неспокойно и отказва ядене, когато уж трябва да е гладно - значи нещо му причинява сериозен стрес. Трябва да помислиш, какво точно. Опитай да го поглезиш, като зарежеш всичко друго за няколко дена, да залегнеш с него в легло, и по цял ден да се гушкате, да се кърмите, да се наслаждавате един на друг  breastfeeding И през това време да избягвате стресови ситуации за детето, като разходки, срещи с чужди хора, чистене на носа и подобни...
След подобна "карантина" бебето ми стана доста по-спокойно и започна да ми има повече доверие.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 17:05 от My_Moonka

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз след My_Moonka няма какво да добавя, освен да ти предложа тези две статии- може би там ще намериш някои отговори:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
Успех Grinning

# 3
  • Мнения: 473
благодаря ви.. наистина не мисля че правя нещо което на нея не и е кеф, общо взето се водя по нея и то даже много... играем си непрекаснато като е будна и и говоря много... дано това да е само временен период. целувки за всички ви.

Общи условия

Активация на акаунт