АПРИЛ е тука вече, кога ли ще се появи малкото човече?

  • 14 101
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 221

Имам един въпрос:по колко време кърмите бебоците? На мен ми е тръдно да определям кога е сита и кога се заиграва.А понякога заспива и продължава да суче?Средно по 20 25 мин. се кърмим, а акушерка от Торакс ми каза максимум 15 20 мин.И сега се чудя да намалям ли времето или не?!
Кърми си я колкото иска,но не повече от 20-25 мин.,защото за това време детето си изсуква необходимото количество,а после вече взима цицата за биба.Аз оставих малката в родилния да суче около 40 мин. и ми станаха веднага рани.
Аз имам нужда от помощ при качването на снимки в бебешкото албумче-явно съм доста невежа в това отношение,ако някой има повечко време,да помага. Praynig
Бенита,аз сменям памперса преди кърмене,защото тя после заспива и не ми се ще да я будя.

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 17:20 от larsen

# 271
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
Честито на новите мами !
Към вече родилите  момичета имам два въпроса:
1/ прословутата тапа/запушалка/ наведнъж ли ви падна или се точеше 2-3 дена. Питам , защото при мен от петък вечерта до днес по 2-3 пъти на ден си откривам едно гъсто сополиисто и примесено с тъмнорозова кръв колкото бобено зърно. Та се чудя тапа ли е това или не.
2/ Докато бяхте в предродилна зала , а и в родилна / имам предвид тези с нормално раждане/ къде ви седяха GSM-ите?

# 272
  • Мнения: 221
Марта,на мен тапата ми пада една седмица,а телефонът ми висеше на врата докато раждах,бях го изключила.

# 273
  • София
  • Мнения: 9 110
Марта, май се каниш да напускаш отбора на кукувиците  newsm78 или така ми се струва. При мен ни води, ни тапа- само стандартното течение  Embarassed и контракции на всякакви интервали.

# 274
  • Мнения: 29
Здравейте  Hug
Честито на всички вече родили мами!
И на мен ми е днес термина ама нещо ми изчезнаха и болести и контракции Crazy.Все едно скоро няма да се ражда.Малкия го родих 5дни преди термина и сега така очаквах но явно бебчето си знае най-добре.Пък и тук едно хубаво време ... колко дебели и хубави дрешки му накупих на мъника...не е истина.Въобще незнам как ще го обличам. newsm78

# 275
  • Мнения: 161
zazu1, поне усещаш контракции Mr. Green, пък аз и това нямам....нищо, вече тотално се изнервих! smile3515
Преди малко се развиках на майка ми, защото за трети път се обажда днес да ме "прослуша" и почнах да се вбесявам, ама не е виновна само тя жената, ми то всеки звъни по два пъти! Взех, че си изключих телефоните до утре, защото иначе ще се побъркам съвсем! smile3511 Иде ми да рева вече! Зная, че бебчо ще се появи,когато то си реши, но..... smile3516

# 276
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами то аз такива контракции имам от сумати и време. Ама резултат никакъв. Вече не се хабя и да ги засичам даже.
Вече само лежа, рева като ми избият балансите и чакам.  rotfImao Нищо не ми се прави.
А и бебето явно съвсем порастна и така ме рита високо горе непрекъснато, че имам чувството, че ще ми избуши корема. Щом успях и на него да се изнервя и да се скарам днес......  Shocked

# 277
  • Мнения: 60
ЧЕСТИТО НА КАТИ И ТЕДИ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ! А ТЕ САМИТЕ БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАТ!   bouquet

Мен ужасно ме боли глава! Напоследък ми се случва все по-често, дори се събуждам от главоболие посреднощ, много е гадно! Точно съм заспала след кисилините и хайде хоп - главоболие  #2gunfire.
Аз вече се успокоих, че бебето ще се роди ... някой ден, но не е ясно кога Simple Smile Даже май вече и не бързам. След като се бяхме подготвили за идването му миналата неделя, сега отново къщата е с главата надолу, с нови пренареждания и организации. Единственето нещо, което ме изнервя е всекидневнито ходене до майчин дом за запис, в делнични дни пътувам по 40-45 мин. в задръстванията  #Crazy

Марта на мен нещо такова - сополиво - ми тече преди десетина дена, за около 2-3 дена, но все още не съм родила. След това ме тушираха 3 пъти, така че би трябвало тапата да е паднала вече. След тушитането ми тече едно гадно ръждиво около 3 дена. Сега съм само с гадното течение, толкова е силно че на моменти се чуде - водите ли ми изтекоха ...  Shocked

# 278
  • Мнения: 85
Здравейте от нас, тъкмо се прибирам от поредната гоооляма разходка. Всеки ден съм по улиците, вчера 3 часа в Морската градина, днеска пак-ами поне при нас не само не водят до по-рано раждане тия разходки, ами даже и главичката не ни е фиксирана още. Всички ми казват, че с тия разходки съм щяла да родя по-лесно, ама никой не дава гаранция, не вярвам докато не видя  ooooh! Иначе краката и ръцете са ми отекли и на мен, особено ръцете толкова ужасно ме болят, че сутрин като стана не мога да държа четката да си измия зъбите-все едно имам артрит или нещо от сорта  #Crazy Вече взех да си мисля, че и след раждането няма да ми се оправят, толкава е зле, особено дясната-непрекъснато са ми изтръпнали и болят. Иначе други болки почти нямам-хората ги боли кръст, корем, мене ръцете  hahaha все едно няма да раждам, ами не знам какво. Албумин нямам, всичко ми е прекрасно, нямам много кила в плюс да тежат и пак.
Утре трябваше да съм на преглед при израждащия лекар, но аз като много умна и смела взех мъдрото решения да отида чак в сряда, щото и без това скоро няма да раждам, поне като ходя да има за какво, а не пак да ми кажат, че признаци нямам и да си ходя. Ще видим до утре как ще съм с признаците, че да не вземем да се срещнем с док преди прегледа  Joy Мъжа ми е втора смяна, а пък в тия дни имам поръчка де не раждам, тъй че днес и вторника са ми "забранени дни". Аз пък си викам да дочакаме Телците поне и вообще всички сме с претенции, ама той бебо като реши няма нас да пита. Леле мамите на които днес им е термина колко са спокойни-аз имам чувството, че с наближаването ще изперкам. Привидно съм супер спокойна, но явно вътрешно ми се отразява, защото изобщо не мога да спя, абе кукувица абсолютна.

# 279
  • Попово
  • Мнения: 687
тоалет и памперс преди мамбото, после оригвантес и в кревата... мамбото е около 20-25 мин максимум Hug

# 280
  • Мнения: 6
stassy и аз от понеделник съм всеки ден на мерене на тоновете ... ти към колко часа ходиш, може да се засечем и да се запознаем  Wink как изглеждаш? А казаха ли ти колко време ще те чакат преди да ти предизвикат раждането и въобще говорили ли са ти за предизвикване? 

# 281
  • Мнения: 137
Марта, при първото раждане тапата ми падна изведнъж с много звучно "пльокане" и родих след 5 ч. Сега при второто раждане, тапата ми падаше постепенно - в продължение на около 24 часа. Един ден преди да родя започна едно слузесто бяло течение, което 12 часа преди събитието стане розово. Лекарката ми обясни, че ако било бяло означавало, че няма разкритие, ако било кървисто, че имало.

# 282

Общи условия

Активация на акаунт