АПРИЛ е тука вече, кога ли ще се появи малкото човече?

  • 14 100
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Здравейте мами. Как сте?
До нероддителите  я гонете наемтелите на коремите. Какво още ги държите?  

# 31
Честито на всички нови мамчета, да са им живи и здрави бебенцата!  bouquet

# 32
  • Мнения: 137
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ EMI_KA, PETQ, PEPA_K, NADJA IYI и LITTLE^CUTTIE!!!
Много, много красиви моменти и безкрайно щастие с малките им съкровища.

# 33
  • Мнения: 1 419
Олеле, колко много бебета  Crazy.

Масово честито на всички нови мами от последните 24 часа  Hug

За седенето във форума, аз толкова нямам време, че където има тема, там ще седя  Laughing.

Коликите, първо им давах Еспумизан, капки - имаше ефект, но при много силни колики трябваше да ги разнасяме с часове напред-назад. От вчера пробвам Саб Симплекс - никакъв ефект - когато им е период на колики горките се дерат ужасно и дори и разнасяне не им помага  Sad. Купихме и трети вид - Бебе...нещо_си - утре ще пробвам тях. Но междувременно се сетих нещо, което бях чела във форума и реших да го пробвам - и О Чудо! действа безотказано - СЕШОАР!!!. От горе на всичко се оказа, че не се успокояват толкова от топлината, колкото от звука, който издава - резултата е, че днес половин ден сешоара седи включен в ъгъла на пода, а бебетата ми спят като къпани  Mr. Green.

Отивам да ги храня, че просрочих вече  Blush

# 34
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз пак съм дежурна кукувица  ooooh! Уф да раждаме вече, че се изтощих тотално от безсъние- поне да знам като не спя за какво е.
На лекцията се събрахме цели 5 априлки (Марта, Страчи, Дейзито, аз и Ванесасат), което си е направо рекорд, предвид какъв дъжд от априлски бебета се изля напоследък.  Flutter Беше за нормалното физиологично раждане, но ние наблегнахме на лафа и чух само някои части  Crazy
В началото нямаше никой от априлките като отидох и ми беше едно много странно и пусто- все едно не ми е много мястото вече там  Cry Но после дойде подкреплението  Party и си полафихме едно хубаво.

# 35
  • Мнения: 161
Честито на мама nadja IYI!

Бебе Явор да расте здрав и силен, и много послушен!

# 36
  • Попово
  • Мнения: 687

Коликите, първо им давах Еспумизан, капки - имаше ефект, но при много силни колики трябваше да ги разнасяме с часове напред-назад. От вчера пробвам Саб Симплекс - никакъв ефект - когато им е период на колики горките се дерат ужасно и дори и разнасяне не им помага  Sad. Купихме и трети вид - Бебе...нещо_си - утре ще пробвам тях. Но междувременно се сетих нещо, което бях чела във форума и реших да го пробвам - и О Чудо! действа безотказано - СЕШОАР!!!. От горе на всичко се оказа, че не се успокояват толкова от топлината, колкото от звука, който издава - резултата е, че днес половин ден сешоара седи включен в ъгъла на пода, а бебетата ми спят като къпани  Mr. Green.

Това за сешоара и на мен ми помагаше с големия син, знам и още нещо  разглажда се пеленка от памучните да се стопли и се слага на корема на бебенцето , а самото то в скута на майката по коремче и така 2-3 пъти докато се успокои ... какво ли не,но почнат ли коликите си е страшничко  Confused

# 37
  • Мнения: 161
Добро утро, милички обебили се и необебили се!  food010 И аз съм от вторите Mr. Green
Отново с надежда очаквах, че днес ще е денят, но уви smile3516.....бебка си е предплатила наема до 15ти и май има намерение да стои до края! Mr. Green
За коликите: и аз съм чувала това със сешоара, което много ме изуми, но изглежда наистина има ефект! smile3556 Току-виж скоро започнали да ги продават в аптеките Joy Надявам се и аз скоро да дам мнение от опит, че сега е само на "чул-не до чул"-принцип Crazy
reniboro, чела съм, че ако бебенцата плачат по едно и също време на денонощието (предполагам, че за през деня са имали в предвид Rolling Eyes) е хубаво като наближи този момент да направите нещо различно, например да излезете на разходка или да правите гимнастика, защото сега може да са колики, но после можело да си остане като навик Thinking. При вас е следобед, така че.... Но пак казвам, не съм компетентна и не мога да си заложа ръката за този метод! Blush
И аз имам едно предложение за заглавие на темичка в "Родени през 2007": АПРИЛската дружина вече бебенца си има.
Ще се радвам ако и днес бъда  stork-boyщъркел stork-girl за някоя щастлива мама newsm44, много ми харесва да щъркувам и другия месец ще ми липсва тази ми "професия" Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 847
Хей, здравейте и от мен! Честито на всички нови мами! Крайно време беше да завали този априлски дъжд!

Ние с Бобочето сме добре, кърмя го, засега без проблеми, яде общо взето на три часа, включително и през нощта. Иначе като хапне, обикновено веднага заспива. Коликите му започнаха, концентрирани са в периода 10-12 вечерта. От два дни му давам Инфакол (Infacol) и определено има ефект. Инфакола е много популярен в Англия, макар основната му съставка да е като на Еспумизана, много хора твърдят, че действието му е далеч по-ефикасно.

Започнахме с разходките по празниците, много е приятно да си навън в това хубаво време. Само че вчера спуках гума на количката и сега таткото ни я занесе на поправка.

Вчера каката ни почерпи в градината за малкото си братче и беше много щастлива. Сега ме врънка да отида да я взема с бебето, за да го видели всички деца.

Хайде като се обебят всички, ще организираме една обща разходка в някой парк!

Стискам палци на всички, на които предстои раждане!

# 39
  • Мнения: 1 925
Добро утроооо ! Hug
За коликите - повечето мами около мен са с тези Инфанкол и са много доволни, затова и аз си ги поръчах преди 1 седмица да ми ги донесат от Англия.  Peace Има и някакви от Германия, ама им забравих името  ooooh! също много ефикасни. Peace
За "наемателката"  Wink - аз от 2 седмици съм и казала, да се изнася, че помещението, вече не се дава под наем,  Naughty ама тя се опъва и се е баракадирала  Crazy Не знам защо, но ме е хванало шубето от преносване и даже се замислям, ако наближа термина ( който не е много ясен дали е точно това, заради гадния ми цикъл - веднъж на високосна  ooooh! ) та мисля, да си поискам направо секцио. Thinking
Честито на мама nadja IYI! Нека бебе Явор е много послушен, здрав и радва мама и татко !   bouquet
За спането - не мога да спя повече от 9:30 сутринта, въпреки, че цяла нощ се разхождам до тоалетната и стане ли обед съм скапана  Tired Но пък какъв следобеден сън му удрям  Mr. Green Не е за вярване, спя по 3 часа ама като пън и до тоалетна не ставам, та за сега това ми е графика със спането.  Wink
Днес Илит я изписват и се надявам скоро да видим снимки на малката Калина, направо нямам търпение  Hug
Мамите с бебета, ама слагайте повечко снимки да гледаме
Peace

# 40
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен Simple Smile то за мен си е още утро понеже ставам към 9-9.30 Embarassed, недоспиването е нещо непознато, даже ако не ме събудят мога и да обяд да спя, после как ще се справям с това спане и с бебока изобщо не знам newsm78.
Нямам търпение да видя кои  newsm78ще са новите мами днес, то е ясно че няма да съм аз, много високо е застанал нашия калпазанин според док., та не се очакват изненади Rolling Eyes.

# 41
  • Мнения: 44
Честит голям мъж на мама nadja IYI!    bouquet

За коликите на бебетата - тези стари бабини рецепти не дават ли ефект, чай от копър или нещо подобно?

# 42
  • Мнения: 91
Добро утро мамчета, желая ви прекрасен ден въпреки че навън е малко мрачно. И нас ни мъчат колики и след 18ч. става нещо страшно. Белослава ни прави разногледи, а мъжът ми от днес вече е на работа. Доста се посмях като го видях на какво прилича сутринта. Видях съветите на някои от вас за коликите и смятам още днес да ги приложа. Това със сешоара е върхът, но щом има ефект ... Laughing Иначе пиеме капки САБ симплекс всеки път преди хранене, но май ефект няма.
Днес-утре ще кача снимки на Бела.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 110
Уф и на мен хич не ми се преносва..... Бибо има още една седмица на разположение да се появи, но не дава кой знае какви признаци да се е трогнал. Щото после се почва всеки ден или през ден на тонове, притеснения и т.н.
Май си му харесва там вътре  newsm78
А и вече взеха да ми звънят и да ме преслушват роднини и познати да не съм родила- а аз им обясних, че няма да останат в неведение като се случи  Crazy

# 44
  • Мнения: 11 003
Здравейте, настоящи и бъдещи мами!  bouquet
Благодаря на всички за хубавите пожелания Hug
Секциото мина бързо и леко, а по време на целия си престой в болницата не усетих болки и дискомфорт. Пожелавам на всекиго такава операция и възстановяване. Сега се чувствам отлично Sunglasses
От вчера с Рая сме си вкъщи. Малко се притеснявам как ще се грижа за нея, ще се справям ли добре, ще боледува ли много... Embarassed По-нататък ще кача и снимки.
Вие как разпознавате коликите? Как да разбера, че бебче плаче от колики, а не от нещо друго? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт