Козирка за тераса...

  • 14 871
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 132
  Здравейте Simple Smile
    Понеже ми омръзна да гледам прането на съседката отгоре как виси пред тераса на хола и някак си не ми харесва че си тупат килима всяка седмица , биейки го в дограмата на скоро  остъклената ни друга тераса (вече част от кухнята), та се сетих за тези козирки, които са от фибростъкло или нещо такова не съм много сигурна.Виждала съм различни цветове.Та въпроса ми е: Знаете ли къде правят такива козирки и горе-долу каква им е цената?
                                               Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 916
За козирките от платно знам, че се слагат от фирмите за дограма. Вероятно и плексигласови слагат.

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Материалът от който се правят е поликарбонат. При дбелина около 2см, излиза към 35лв/м2 с монтажа

# 3
  • Мнения: 13 512
Фирмите за алуминиева дограма поставят такива козирки.

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 00:06 от monda

# 4
# 5
  • Мнения: 2 575
и аз се интересувам...

# 6
  • Мнения: 14 486
и ние трябва да слагаме. само че наистина козирка, не тента, за която казвате фирми за щори че слагат. фирмите за пвц дограма не знаех че слагат подобни неща.
а за поликарбоната са ми казвали че става терасата като парник като се нагрее от слънцето. отделно дето дрънчи много като вали дъжд newsm78

# 7
  • Мнения: 843
Материалът от който се правят е поликарбонат. При дбелина около 2см, излиза към 35лв/м2 с монтажа

     Да, точно поликарбонат е.  Но не съм виждала дебелина 2 см./ Вероятно има при производителите/  В големите строителни хипермаркети съм виждала от 4 мм, до 1.0,  а  за козирка става и 4 мм. / моята е толкова/,  но ако ще тупат килими отгоре, по- добре 6 мм. Thinking

# 8
  • Мнения: 843
     Дрънчи, верно е, приспива ме в момента. Laughing

# 9
  • Мнения: 13 512
по-добре е да е по- дебел поли-то, защото от градушките стават  на дупки, ако са по- тънки. Моята презивя 2 силни градушки, при все че съм и на последен етаж. А съм против тентите, защото при нас във Варна гларусите ги  кълват.Моя приятелка 2 пъти сменя  тентата и накрая я махна-не може да се пребори с чайките и гларусите.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
На какво им прилича, че ги кълват  Joy Joy Joy

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Фирмите за алуминиева дограма поставят такива козирки.

Имам такава. Не върши работа - много е тясна, всъщност е стандартна. Трябва голяма козирка - поне 70 см широка, за да скрие прането от горе, а слагат стандартни - около 20-25 см най-много.

# 12
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Знам къде ги правят ама в Стара Загора Mr. Green.Имам такава козирка от 4год.,много съм доволна Peace.

# 13
  • Мнения: 14 486
А съм против тентите, защото при нас във Варна гларусите ги  кълват.Моя приятелка 2 пъти сменя  тентата и накрая я махна-не може да се пребори с чайките и гларусите.

мен пък ме е страх че може при някои силен вятър да се откачи. не ми се смейте Blush ама терасата ни е доста открита

# 14
  • Мнения: 8 999
и ние трябва да слагаме. само че наистина козирка, не тента, за която казвате фирми за щори че слагат. фирмите за пвц дограма не знаех че слагат подобни неща.
а за поликарбоната са ми казвали че става терасата като парник като се нагрее от слънцето. отделно дето дрънчи много като вали дъжд newsm78


И не само това, но като се измърси - как ще го миеш? Зълва ми има такъв и ясно си личат натрупаните мръсотийки отгоре. Тентата може да се сваля и се пере. Пази и от слънце. Може би е по-добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт