La Cocina Espanola- Испанска кухня

  • 87 647
  • 295
  •   1
Отговори
# 105
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284

# 106
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Опитвам за последно

# 107
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
клъде ли не се регистрирах вече и все не ми излизат снимките smile3518

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Момичета за съжаление и аз пробвах много да сложа снимки взети от друга страница, но не знам как става.....Хайде ако някой знае да разясни, моля!
   
    А горелката за тортата ми харесва. В Испания успях да си купя от METRO-то им "plancha" за карамелизиране на crema catalana, обаче не съм много доволна /там имаше различни размери/. В последствие 1 приятелка ми каза, че съм сгрешила защото трябвало да си купя някаква на ток ли/на газ ли.....не помня вече, но били по-добри. Не че съм търсила специално, но така и не намерих. В България има ли аналог на това чудо? И колко струва горе-долу 1 такава горелка в Испания?

# 109
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз за първи път видях в4ера такава Simple Smile - в сайт4ето .. и представа си нямам каква е тази горелка ..сигурно струва към 10 -15 евро . (предполагам ) .
п.с. за снимките - като пи6ет тема има таг -  за да изка5а6 това със скобите трябва да натисне6 1-то квадрат4е на 2-рия ред (то4но под квадрат4ето B).
за да копира6 снимка от саит - позиционира6 курсора си на снимката (в сайта ) и натиска6 десен бутон . излиза ти едно меню и от там си избира6 "save target the image" (мисля 4е така бе6е на англииски ) ,след което,като доиде6 тук в саита и си пи6е6 мнението в таговете с лявото коп4е само дава6  paste
дано да си ме разбрала

# 110
  • Мнения: 4 138
чудя се ако се полее нещото за фламбиране със силен алкохол, да речем високопроцентен ром и се запали, дали ефекта няма да е същият Mr. Green

# 111
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
В "www.clubcocina.net"го продават за 37,12

# 112
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Казва се "soplete Hotery",има и друго,което се казва "soplete cocina pequeño"и струва 25.00 евро.
Колкото до снимките,опитах се да ги кача както описвате и албумът ми е публичен,но за съжаление не се получава,ако някой може да ми помогне.... newsm78

# 113
  • Мнения: 22 867
Аз в България не съм виждала подобно нещо, ако някой е виждал - да казва къде.
това е от нета, струва 23 евро.

# 114
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
 Момичета ,поздрави за хубавата тема и за чудесните рецепти в нея    bouquet
 Извинете ме за невежеството ,но как се казват тези магазини МЕТРО  в Испания newsm78

# 115
  • Мнения: 4 370
За снимките да добавя, че освен всичко друго , което е описала Хулиганче, трябва да са jpg формат

# 116
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Магазините Метро в Испания се казват" Маkro"-виж тук:www.macro.es

# 117
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що тъй не виждам снимка?

много ги харесвам тези миди за мезе

# 118
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Магазините Метро в Испания се казват" Маkro"-виж тук:www.macro.es
Saby,благодаря за отговора  bouquet

# 119
  • Мнения: 1 818

Днес обяда е от мен  Heart EyesПилешки крилца и оризови кюфтета.Крилцата ги коментирахме в темата много,но ето рецепта за ...
Оризови кюфтета
 
Продукти:
2 ч.ч. ориз
2 глави лук
3 яйца
1 к.ч. олио
1/2 ч.ч. брашно или галета за овалване
черен пипер,магданоз
сол

Начин на приготвяне:
Сварете почистения и измит ориз. Задушете нарязания на дребно лук и го прибавете към ориза. Добавете разбитите яйца и черния пипер. Посолете сместа и я омесете.
Оформете кюфтета, всяко от които оваляйте в брашно или галета и изпържете.
В сместта може да се сложи грах,царевица,сирене...каквото искате...Важното е сместта да не е много гъста...за да дишат кюфтенцата...

Общи условия

Активация на акаунт