Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мили мами помагайте.Имаме зачервено дупе с малки бели пъпчици по него.Обадих се на педито и тя каза,че това е т.нар . "памперсов дерматит".Много плаче милото,защото заедно с коремчето(имаме колики)го боли и дупето.По съвет на педито взех смрадлика,но ефекта сигурно настъпва по-бавно.
Някой от вас сблъсквал ли се е  с подобно нещо?.Има ли мехлемче,което можем да купим?
Благодаря ви.
Цитирай

UK, Harlow/София

Е как така рзбра по телефона за памперсовия дерматит Twisted Evil  #Sniper  #Sniper  #Sniper Опиай с крем Бочко,той е със смрадлика и цинк,много е ефикасен!!!
Цитирай

София

Пробвай с Бочко. Друг хубав крем за бебешките дупета е Бейби Тан - сирийско кремче, което много помага. Но по принцип тези двете са си за подсичане. Ох, дано му помогнат на бебчето ти!
Цитирай

Boulevard of broken dreams

Пробвай да смениш памперсите. Аз използвам Специалния крем против подсичане на Бюбхен и Бочко понякога, но не сме имали точно такъв проблем. Най-добре е да го види лекар за да не се задълбочи. При смана на памперсите го оставяй по-дълго на въздух за да не се запарват пъпчиците. Бързо оздравяване!
Цитирай

София

И  #angel Ру има пъпчици по дупето. Ползвам някакъв крем за подсичане, обаче... Един път се оправи като я мазах с едно лилаво чудо, някъде пишеше как се казва (ако не знаеш кажи, ще питам свеки). Обаче сега пак се изпъпчи малко, смених памперсите, но ги смених днес, така че не знам още ще има ли ефект. Ако не се оправи, почвам пак да я боядисвам  Very Happy
Цитирай

Sofia

Азсъм ползвала и Бочко, и кремчето на Бюбхен - и от двете съм много доволна. А можеш да правиш на бебчо и топли ванички на дупето със смрадлика след всяко преобуване. Оставяй и дупенцето да подиша след като свалиш памперса.
Цитирай

Varna/Burgas

Bactroban crem, Daktacort crem, Diprozon.
Цитирай

Boulevard of broken dreams

Цитат на: Altie
И  #angel Един път се оправи като я мазах с едно лилаво чудо, някъде пишеше как се казва (ако не знаеш кажи, ще питам свеки). Very Happy

Мисля че се казва Пюктанин.
Цитирай

Bath, UK / Варна

Проветряване на дупето и промивки със смрадлика, после кремче срещу подсичане. Ако не се оправи до 3-4 ди, за лекарство се консултирай с педиатъра, заведи бебо на преглед.
Цитирай
С кремче на Бюбхен но има два вида единият е против подсичане , а другият е вече за подсечено дупе така че ако искаш си го купи много е ефикасен .Също и крема на Авент е добър но е малко скъпичък ако искаш пробвай
Успех Razz  Razz  Razz
Цитирай

София

Мили мами,  благодаря на всички за съдействието!
Цитирай

Всички видове пъпчици и зачервявания се махат след 2-3 напудряния с хума и по-често проветряване на дупенцето,защото памперсите спарват бебешката кожа.Опитай-сигурна съм че ще помогне и на вас.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.