Удари си главата и му излезе цицина!

  • 28 572
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Днес сина ми си удари главата в ръба на крака на масата! Мястото веднага посиня и почервеня! Сложих му студена лъжица на удареното място и намазах с олио! Сега около 5 часа по-късно мястото е съвсем бледо лилаво! Лекарката ни каза да следя за тъмни кръгове под очите, повръщане, поспаливост и раздразнение и ако няма всичко е наред! Според вас това достатъчно ли е? В момента прохождаме и доста често започна да залита, да пада и да се удря! Мислех си да го водя на скенер но не знам има ли смисъл! И при другите деца ли е така или...?

# 1
  • Мнения: 8 458
Споко,нормално е.
Няма нужда от скенер.Ако на всяко падане се правеше скенер,не знам какво щеше да е .
Просто следиш за тези неща,които ти е казала лекарката.
До два-три дни ще мине синината.
Целувки на бебчо!

# 2
  • Мнения: 434
Днес честно да си кажа се побърках от притеснение и сега питам повече за мое успокоение! Благодаря ти Емия!

# 3
  • Мнения: 2 751
Ама какъв ти скенер!  Shocked
Калоян толкова пъти се е удрял...
Падал е яко освен това, по глава, от леглото...
Един път се е удрял в парното (когато е бил при свекърва ми) централно по челото, кръв му текло, даже костта се е изменила, още има белег  #Cussing out
Ама не се шашкай толкова.
Децата са така...
Ако започне да проявява необичайно поведение, замаяност, повръщане, сънливост...тогава има повод за притеснение, иначе не виждам нищо кой знае какво притеснително.
Спокойно!  Simple Smile
Тепърва ще се удря. Особено ако е по-див ...

# 4
Моят син беше на 3 год. когато падна от гардероба (да се чуди човек как се е качил там) с главата надолу върху теракота.
Казаха ми да го следя по същия начин и ме успокоиха, че на тази възраст било рядко срещано явлението: моз. сътресение.
Е, на нас ни се размина с него, но 2 години си патихме от цицината, т.к. в последствие започна да гнои.
Проблема вече беше да се намери професионалист - гнойно-септична хирургия и така в експерименти минаха 2 год. !?!

# 5
  • Мнения: 3 146
denit, напълно те разбирам, аз точно по същия начин се шашкам, като се удари и до ден днешен. Наистина, цицината най-ефективно се маже с олио. Ако до 24 часа след удара детето не промени рязко поведението си, не се буди нащем с плач, не се изменя цветът на лицето му, не е сънливо, разсеяно, не повръща, ако следи с очи пръстите ти, ако няма видими изменения (хлътване, изпъкване) на черепа, значи няма повод за притеснение. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 142
denit, напълно те рабирам, мила! Мойте са толкова щури, че непрекъснато лекуваме синини и цицини! А вчера аз самата причиних цицина на МИа, така я ударих в ръба на вратата, че плаках заедно с нея. Аз мажа цицината с Вигантол, но предполагам с олио е почти същото. И аз като теб при първото падане на Еми исках да я водя на сленер, полсе попретръпнах, но все пак се старая да ги паза да не си удрят главите. Целувки на бебчо от мойте момичета!  Heart Eyes

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
а я си представи да си беше разбил главата, цепната и да тече кръв, не цицина и цицинище колкото яйце без преувеличение и да минава през всичките цветове на дъгата с преобладаващо тъмно лилаво с червени кръвоизливчета......

така, че това което пишеш не е толкова голям проблем. Peace

а горното, което писах е личен опит, доста неприятен Tired

а какво мога още да разкажа, мама миа ooooh!

падане в баня, удряне на главата отзад - после спане почти 24ч, над 10 повръщания за деня, замаяност, пълна сънливост.....е това вече е много гадно повярвай ми

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Добре си реагирала, олиото тушира хематома и бързо минава.
И моят син е минавал през подобни "приключения", първия път и до Пирогов ходихме на неврохирург, но подутината беше кошмарна...  Там една баба с доста по-голямо дете ми рече: "Ооооо, тепърва ви предстоят такива неща..." Права беше да и се невиди  Tired

Общи условия

Активация на акаунт