От кога сок от ябълка и морков?

  • 7 223
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
 По препоръка на педито, давам от началото на втория месец сок от ябълка и морков, като първо давах ябълка - започнах от 1 чаена лъжичка, увеличавах до 6 лъжички и след 10 ден почнах и сока от морков по същия начин. ябълката я давам сутрин, а моркова следобяд. Тук във форума са на друго мнение, както виждаш и не знам - може и да са по-прави! Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 668
Ние също сме на 2 месеца и вече пием сокче от ябълка ,така ни каэа педиатърката нямаме проблеми эа сега ,почва се първо по една чаена лъжичка ,после втора и така докато стигнеш до 30ml, но не ги даваш наведнъж а 2 пъти на ден по 15ml, отначало се эапочва с ябълка а по късно и морков към 3 месец. Като чета по горе мамите дано не съм эгрешила със сокчето, но нали педито така каэа newsm78

# 17
  • Мнения: 1 097
Сок не се дава на 2 месеца! Доста отдавна, не само във форумът са на друго мнение.
muceto, аз питах за причините, поради които искаш да даваш, незнам от кога мислиш да го правиш  Wink
Децата са си ваши, давайте им каквото искате. Но този форум е ОГРОМЕН и той е за помощ на новите, като вас. Не е за празни приказки. Неслучайно са посочени НАЙ-НОВИТЕ изследвания защо да не се дава сок. Ако ги прочетете, тогава вече ще можете САМИ да прецените да давате или не на ВАШЕТО дете. А не НЯКОЙ (педиатъра) да ви казва как да си гледате детето  Rolling Eyes На всички им е ясно, че за педиатъра вашето дете е просто поредният пациент, а за вас е ЕДИНСТВЕНОТО. СЛедователно - вие сте тези, които трябва да знаете най-добре какво и как да му давате. Аз поне така го разбирам и затова чета и проучвам различни мнения. След това си преценявам кое е най-доброто за моето дете  Peace
Не ме разбирайте поглешно, някои от нещата, които съм чела тук не ги прилагам на Лео. Просто защото не ги смятам за правилни. Но то си има Библиотека, който се интересува - да прочете  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 43 903
не преди седми, осми месец, по-рано ще дразни мн стомахчето. И изобщо мн ви е рано за каквото и да е, захранване - най-рано като навърши 4 м, най-добре 6 Simple Smile и то не се започва със сок, а с нещо макс щадящо стомаха.

Аз лично предложих сок към края на 7 месец, не му хареса и така от вр на вр предлагам, но не се посреща с ентусиазъм, едва от 1 месец всъщност проявява интерес и то не към соковете за бебета, а към тези които аз пия, също и към компоти и др такива....и пак не може да се каже, че пие кой знае колко. А пък щом сте на кърма и си ви е добре така съвсем няма защо да бързаш - по-добро от къмата няма Simple Smile

# 19
  • Мнения: 80
Така е,всеки сам си решава за неговото дете. Аз имах кърма в началото,но сина ми отказваше да суче(от биберон я пиеше,но от гърдата не)-изцеждах,но кърмата намаля и много рано минахме на смесено хранене(нан и кърма).На 20 и няколко дни беше,когато му дадох лъжичка сок от ябълка-много му хареса.И така увеличавах дозата. Започнах и морков да давам много скоро след ябълката. И нея я прие много добре. Беше на около 2 месеца,когато за първи път му дадох плодово пюре. На 3-зеленчуково. На 4-месно. Нищо не отказваше. Но трябва и да отбележа,че сина ми нямаше колики-не плачеше,не повръщаше. И до сега си е така-нищо не връща и всичко яде. Сега е на 10 месеца и си хапва и от нашите храни. Давам му да опитва много неща-не да се храни с тях а да опита. Няма нещо което да съм му дала и да ми го повърне или да се намръщи. Не дава признаци,че го боли коремчето. Той е спокойно дете. Доста си хапва,а не е пълен. Дори сега му пробива първото зъбче и си яде,както и преди това.

Така че моят съвет е да правиш това,което мислиш за правилно.Не слушай такива думи като трябва след 4 месеца или задължително е преди еди колко си месеца. И аз питах така в началото,но разбрах,че най-добре си решава майката кое е правилно и кое не.
Поздрави  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 393
Като чета по горе мамите дано не съм эгрешила със сокчето, но нали педито така каэа newsm78

Не ти се бъркам, но аз на твое място не бих слушала педиатъра относно захранването-много са назад с новостите и информацията в тази област и си карат по старата схема на захранване.Ти си прецени, разбира се,но аз повече се доверявах на съветите и инфото от Кърмаческия форум.

# 21
  • Мнения: 865
аз вече давам и ябълка,и морков,и круша.много добре си ги понася детето и дори иска още.прави каквото искаш,но според мен педиатърът трябва да е много по-информиран от майките във форума и от градинките,поне моята е такава.

# 22
  • София
  • Мнения: 43 903
е явно не е мн информирана щом препоръчва такова нещо, или не и пука и се носи по течението по което е свикнала...за съжаление това, че в момента ги понася добре съвсем не значи, че наистина е така, понякога проблеми се появяват мн по-нататък, понякога чак в пубертета и не само алергии, но и ранните сокове предразполагат към гастрити и язви в по-нататъчни години...и др болести...попрочетете малко за соковете, нищо няма да им стане на децата ако малко поотложите даването и без това на тази възръст нищо от полезните неща не усвоява организма им още от тези сокове, затова пък може да им спестите доста неприятности в бъдеще...

# 23
  • Мнения: 1 097
аз вече давам и ябълка,и морков,и круша.много добре си ги понася детето и дори иска още.прави каквото искаш,но според мен педиатърът трябва да е много по-информиран от майките във форума и от градинките,поне моята е такава.
Само да ти кажа, че педиатрите са били най-информирани до преди няколко години. Тогава се е давало сок, за да се набавят витамини, когато бебето не е кърмено, т.е. хранено с краве мляко (Хуманизираните млека са били лукс). Защо се е давало сок на всички бебета? Превантивно, да не изостане някое и лекарят да бъде набеден за негоден ... Освен това, тогава не е имало каши, които са с добавени витамини и минерали, а се е блъскало едно просто брашно...детето от кво да се развива - от брашно и краве мляко? Затва са тъпчели всички деца със сок...
В 21 век, когато АМ има всякакви витамини, минерали и пробиотици (дето кравата няма къде да напасе, съгласи се), изследванията и наблюдаванията на така захранени деца са доказали ползи и вреди от такова захранване.... ако и сега не можеш да направиш сама информиран избор, слушай си педиатъра и го хвали тук (вместо да използваш времето, прекарано в интернет за обогатяване на познания).
 Peace

И все пак, според мен най-доброто през първите 5 месеца на бебето е майчината кърма. А аз смятам да кърмя още доста Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 784
Аз по-рано от 3-4 месец не смятам да захранвам. Даже мислех и по-късно, но понеже много повръща бебо ми препоръчаха в 3 месец да го захраня с по-кашави пюренца и кашички и въпреки това, все още се двоумя дали да го направя толкова рано или след 6 месец.

# 25
  • Мнения: 4 111
Сокчетата - след годинка.

Точно така  Peace Съгласна съм на 100%.

# 26
  • Мнения: 46 437
аз вече давам и ябълка,и морков,и круша.много добре си ги понася детето и дори иска още.прави каквото искаш,но според мен педиатърът трябва да е много по-информиран от майките във форума и от градинките,поне моята е такава.

А как си обясняваш това, че никъде, освен в България, не само, че не се захранва със сок, ами и не се дава на малки деца?

# 27
  • Мнения: 4 111
аз вече давам и ябълка,и морков,и круша.много добре си ги понася детето и дори иска още.прави каквото искаш,но според мен педиатърът трябва да е много по-информиран от майките във форума и от градинките,поне моята е такава.

А как си обясняваш това, че никъде, освен в България, не само, че не се захранва със сок, ами и не се дава на малки деца?

Никол, аз се отказах да споря с близки и познати, всички питат - "Ама защо не даваш сок?" Аз обяснявам, обяснявам, ама разбиране отстреща не получавам. Така казват баби, майки, възрастните педиатри. За жалост малко са педиатрите, подкрепящи късното захранване и също са малко майките, които се отклоняват от съветите на педиатрите, които още от първия месец на мъничено ни карат да даваме сок. Аз не давам, няма и да дам скоро.  Wink

# 28
  • Мнения: 3 695
Здравей, ето ти 2 статии от кърмаческата библиотека, над които да помислиш, преди да дадеш сок:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0 - Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199  - Защо нашите майки са ни давали сок (и защо няма нужда ние да даваме на нашите деца от рано)
Всичко хубаво  Hug

# 29
  • Мнения: 27 524
Не се дава сок.
Като стане на 6 месеца (или най-рано 4-ти, ако има някаква причина) се захранва с пюре или каша.

 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт