НЕ ВЯРВАМ в Бог и съм зодия У

  • 4 141
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 345
 Аз като гледам съм една от невярващите и за това си имам много причини. Няма да пояснявам, но все пак ще ми е интересно да разбера каква е целта на тази анкета. Да докаже, че вярата е свързана със зодиите ли????????

# 31
  • Мнения: 750
yasna, незнам. Мисля си, че авторът вярва на зодии newsm78 Някакви изводи може да си прави, знмам ли?

# 32
  • Мнения: 335

твърде много диктатори родени под този знак Wink какво ще кажеш за това?

Не познавам Овен, който да изисква от другите повече, отколкото изисква от себе си.

А за диктаторите - да, защото са водачи.
Хората винаги избират да тръгнат първоначално след силни личности, които сами с действията си показват, че могат да правят това, към което призовават другите.
Това се харесва на масите и ги увлича, когато е за кратко.
Въпросът е, че Овена не знае почивка, способен е на непрекъснато високо темпо, което не е по силите на всички. Това уморява (но не Овена).

В диктатори лесно могат да се превърнат най-често заради прекалената си доверчивост към "съветници", които владеят добре изкуството на "скрития комплимент" и умеят да ласкаят честолюбието на гордия (макар и съвсем не "горделив") Овен.
Както казва една много известна и магнетична личност от този знак: "Овенът никога не мие прозорци. Особено, ако го кара жена му. Но, ако тя му каже: "Тези високи огромни и толкова трудни прозорци само ти можеш да ги измиеш, просто не е по силите на друг, този Овен може и цял живот да мие точно тези прозорци".

Според други още повече би се навил за прозорците, ако му кажеш "Не, няма смисъл... тия високи и трудни прозорци изобщо не могат да бъдат измити. Вече са се пробвали всички, дори и ти би се затруднил...

ПП Това горе, за прозорците, е само образен пример.
В реалния живот, ако питаш мен,  един истински Овен би отвърнал "Не знам кой и защо се е пробвал да ги мие, аз мога да ги сменя").

# 33
  • Мнения: 335

...не знам.
Мисля си, че авторът вярва на зодии newsm78 ...

Вярвам, че разположението на планетите има връзка с определени  влияния, както вярвам в гравитацията.

Не вярвам в карма и прочие предопределености и смятам за абсурдно и смешно "врачуването" за точни събития и случки по датата на раждане.

Както е тръгнало, скоро някои ще обявят за вещар или гадател  всеки дедо Петко, на който внукът му кара колата на баща си без книжка... Щото дедо Петко му бил казал: "Ша си счупиш глъвътъ някой ден ти, ама... де да видим..."

# 34
  • Мнения: 335
.... Напоследък умните глави, учените, изравят разни археологически находки, които съществено разклащат постулатите на църквата и Библията.

Би ли споделила, моля.
Поне една находка, плеазе.

# 35
  • Мнения: 2 563
Това е огледалният въпрос на предложения в друга анкета по-неочакван поглед върху вечната в този форум тема "Вярвате ли в Бог".

Можем заедно да проверим една теория, според която хората вярват или не в Бог не поради доказателствата за неговото съществуване или поради убедителността на теолозите, а поради особеностите на собствените си характери.


Нищо не доказваш по тоя начин. Не се тества така. Най-много да откриеш връзка между някоя зодия и атеизма, но кое какво причинява ще откриеш евентуално с много по-задълбочено разследване.

# 36
  • Мнения: 750
Холограма, таман се чудя де беше една хубава статия. Ей я, на!
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169746.msg3337695#msg3337695

# 37
  • Мнения: 335
Холограма, таман се чудя де беше една хубава статия. Ей я, на!
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169746.msg3337695#msg3337695

Малийй,  konche,
Ако това са всичките "разкрития" на "умните глави, учените" или поне останалите "разни археологически находки" са същите като тези, няма за какво да говорим.

Тамам се канех да ти кажа да пуснеш Гугъла и да видиш какво мислят истинските учени за "умната глава" на автора на "Титаник", пък то - не щеш ли - в самата ти отправка си го пишело (чели сме я и сме я коментирали и преди тази публикация, ама нейсе, ще ти плесна от собственото ти писмо):


... Археологът Джо Зиас нарече твърденията "непочтени и нечестни". Негови колеги твърдят, че тези имена са били доста често срещани по онова време...

... Християнският месия е бил известен като Исус от Назарет, а не като Исус от Йерусалим. Ако семейството му е било достатъчно богато, че да си позволи гроб, а то не е било такова, гробът би бил в Назарет, а не тук, твърдят археолози...

Виж обаче един холивудски трилър си е коджа доказателство:
"Преди няколко години излезе и холивудски трилър с подобен сюжет -"Тялото" с Антонио Бандерас."

Да не вземе някой да си помисли, че Холивуд и режисьорите му, в момент на застой, ще тръгнат да гърмят скандали, да гневят църквата със светотатствени изцепки сал зарад едната реклама.

(Ако някога някъде откриеш по-фанатична религия от холивудската - и въобще американската - реклама, дай непремено препратка.
А, да, и гледай, ако искаш, филми как американците са стъпили на Луната. Днес май се канят да дават такъв. Не ги знам там за какво се борят, какво ще доказват за онзи чутовен нАучен успех, за оназ толкоз малка стъпка, а такъв епохален скок в историята на човечеството, ама ние, по-старичките знаем и други такива скоци, все научни и все епохални).

Ако искаш във втора серия ще си поговорим и за радиодраматизацията (неувяхваща класика) за нашествието на марсианците, за документалните звукови ефекти на отварянето на НЛО-то им, записвани чрез отвинтване на консерва в клозетната чиния на студиото, при това "на живо"...
Ама за това ми писмо стана доста, стига.

# 38
  • Мнения: 335

... Нищо не доказваш по тоя начин. Не се тества така. Най-много да откриеш връзка между някоя зодия и атеизма, но кое какво причинява ще откриеш евентуално с много по-задълбочено разследване.

Това е ясно. Но знаем и далеч по-"ненаучни" анкети във форума, пускани през свободното време.
(Даже "Биете ли свекърва си?", ако беше анкета, нямаше да е кой знае колко по-задълбочено тестване по темата си, пък какво остава за такива опосредствани взаимовръзки, каквито се маркират в двете огледални анкетки за зодиите).

Иначе - има междинни резултати, ама не знам дали ще са любопитни на някого, понеже са без "анализи" към тях.

ПП Честно, изненадвам се от свръхочакванията за резултатите.
Трябва да видя анкетата "Пиете ли кафе?" как приключи, че поне от нея да не отстъпваме.  Wink

# 39
  • Мнения: 750
Малии, пускам тая статия, щото породи спор. Ма не претендирам за изчерпателност, мооля. Да не се обаче сбъркаш ти нещо, гледам доста народ оборваш. Мен не ме бърка. Пък ако имам време и друго бих дала, ма време оскъдно за сериозни теми. Смятам, излино е да доказваме. Щот даже и невярването си е един вид вяра в това.

# 40
  • Мнения: 335
... Да не се обаче сбъркаш ти нещо, гледам доста народ оборваш. Мен не ме бърка...

Това, което не разбирам, игнорирам.
И не само него.

Та на 30 октомври 1938 г. в САЩ по една от националните радиостанции се излъчва пиеса на Орсън Уелс. Действието на пиесата е изградено като пряк журналистически репортаж за нашествието на марсианци в Ню Йорк и в хода на постановката вземат "участие" астрономи, астрофизици, полицаи, генерали от армията...
Над шест милиона американци, чули въпросния радиотеатър, буквално са обзети от паника: стягат багажи, коли, напускат домовете си, звънят на близки в други части на САЩ да ги приютят...
За "Нашествието" на марсианците на Орсън Уелс казвам, че е "класика в жанра".
Явно доказателство за това какви размери може да стигне стремежът да бъдеш ефектен и забелязан - няма негативна реклама.
Има ефектни и ефективни манипулации.
Някои търсят и двете.

# 41
  • Мнения: 822

Това, което не разбирам, игнорирам.
И не само него.


Мноооого наивно, колега... казваше един мой преподавател в университета.
Съжалявам за офф-а.

# 42
  • Мнения: 335

Това, което не разбирам, игнорирам.
И не само него.


Мноооого наивно, колега... казваше един мой преподавател в университета.
Съжалявам за офф-а.

Не сте ме разбрали, колега.
Цитирате ме извън контекста.

... Да не се обаче сбъркаш ти нещо, гледам доста народ оборваш. Мен не ме бърка...

Това, което не разбирам, игнорирам.
И не само него.


Горното е по повод репликата извън темата, която наистина не схванах.
Игнорирам такива реплики, вместо да се опитвам да ги "анализирам", "разбирам" и да им отговарям - кое щяло да ме "сбърка", кой друг "какво го бърка" и пр.:

Съжалявам, ако ви разочаровах с тази си "наивност".
Страхувам се, че няма да ви се оправдавам повече, понеже това тук е изключение.

# 43
  • Мнения: 750
Колега, ставаше въпрос за научните трудове. И не разбрах Вашата позиция. Без обяснения защо.
А къде е анкетата за кафето? Да се включа, да помогна малко с доказателствата. Ако и там иде реч за зодии, съвсем ще се откажа да пиша по Ваши теми. Благодаря!

# 44
  • Мнения: 335
В момента „анкетираните” са вече 198  (142 вярващи + 56 невярващи).

Ето как изглеждаха „междинните резултати” от анкетите вчера, когато участващите бяха общо 176 човека (т.е. с 22 гласа по-малко от днес).
126 от тях се определиха като „вярващи”.
50 участваха като „невярващи”.


Разпределение на гласовете („да, вярвам”; „не, не вярвам”) според зодиите, отнесени към общия брой на участниците в двете анкети:

Овен             20   11%
Да –               13     7%
Не –                 7     4%

Телец           16      9 %
Да –              13      7%
Не –                3      2%

Близнаци      9       5%
Да –                6       3 %
Не –                3       2 %

Рак              10      6%
Да –                7       4%
Не –                3       2%

Лъв              21      12%
Да –              13       7%
Не –                8       5%

Дева            24     14%
Да –              18     10%
Не –                6       4%

Везни          16       9%
Да –              11      6%
Не –                5       3%

Скорпион    14        8%
Да –               12        7%
Не –                 2        1%

Стрелец         7        4%
Да –                 5        3%
Не –                 2        1%

Козирог        12        7%
Да –                 8        5%
Не –                 4        2%

Водолей       13        7%
Да –                 8        5%
Не –                 5        2%

Риби             14        8%
Да –               12        7%
Не –                 2        1%


Активност по зодии:
Дева             24   14%
Лъв               21   12%
Овен             20   11%
Телец           16      9 %
Везни           16      9%
Скорпион     14      8%
Риби             14      8%
Водолей       13      7%
Козирог        12      7%
Рак               10      6%
Близнаци       9      5%
Стрелец         7      4%

Вярващи (по зодии) по отношение на всички участвали (и в двете анкети)
Дева            Да – 18 (10%)
Лъв              Да – 13 (7%)
Овен            Да – 13 (7%)
Телец          Да – 13 (7%)
Риби            Да – 12 (7%)
Скорпион    Да – 12 (7%)
Везни          Да – 11 (6%)
Водолей      Да –   8 (5%)
Козирог       Да –   8 (5%)
Рак              Да –   7 (4%)
Близнаци    Да –   6 (3 %)
Стрелец     Да –   5 (3%)


Невярващи (по зодии) по отношение на всички участвали (и в двете анкети)
Лъв             Не –  8 (5%)
Овен           Не –  7 (4%)
Дева           Не –  6 (4%)
Везни          Не –  5 (3%)
Водолей      Не – 5 (2%)
Козирог       Не – 4 (2%)
Телец          Не – 3 (2%)
Близнаци    Не – 3 (2 %)
Рак              Не – 3 (2%)
Скорпион    Не –  2 (1%)
Стрелец      Не –  2 (1%)
Риби            Не –  2 (1%)

Вярващи (вътре в зодията)
Риби  -         85, 71%  (12 от 14 участвали)
Скорпион -  85,71 %  (12 от 14 участвали)
Телец  -       81,25 % (13 от 16 участвали)
Стрелец -    71,43%    (5 от 7 участвали)
Рак  -           70 %       (7 от 10 участвали)
Дева –         75 %        (18 от 24 участвали)
Везни –        68,75 %   (11 от 16 участвали)
Близнаци –  66,67 % (6 от 9 участвали)
Козирог -     66,67 %   (8 от 12 участвали)
Овен –         65 %       (13 от 20 участвали)
Лъв –           61,9 %     (13 от 21 участвали)
Водолей  -   61,54 %    (8 от 13 участвали)



Невярващи (вътре в зодията)
Водолей  -   38,46 %    (5 от 13 участвали)
Лъв –           38,1 %     (8 от 21 участвали)
Овен –         35 %       (7 от 20 участвали)
Близнаци –  33,33 % (3 от 9 участвали)
Козирог -     33,33 %   (4 от 12 участвали)
Везни –        31,25 %   (5 от 16 участвали)
Рак  -            30 %       (3 от 10 участвали)
Стрелец -     28,57%    (2 от 7 участвали)
Дева –          25 %        (6 от 24 участвали)
Телец  -        18,75 % (3 от 16 участвали)
Риби  -          14, 29%  (2 от 14 участвали)
Скорпион -   14,29 %  (2 от 14 участвали)

Процентите са закръглени до цяло число.

Преизчислението на процентите при обобщаването на данните от двете анкети (взети заедно) показва, че всяка от тях поотделно дава съвсем различна представа за съотношението между вярващи и невярващи, групирани „по зодии”.

Макар и на шега (и напълно условно), „проучването” вече показва някакви „тенденции” в търсенето на зависимост между характера на човека („зодията”) и склонността му да приема на доверие съществуването на Творец - Създател на целия видим и невидим Свят.
Което логично го прави едно „тенденциозно” проучване.

И тъй като не е от „научните трудове” (според някои очаквания), предполагам че ще е възможно хората, подходили с усмихнато любопитство към него, да го приемат като такова, за каквото беше обявено в самото начало:
„Един по-неочакван поглед върху вечната в този форум тема "Вярвате ли в Бог".

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 01:42 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт