Проблем при приемане в болница повреме на бременност

  • 1 861
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте момичета,

искам да споделя с вас своя проблем и ако може някой да ми помогне със съвет!

Бременна съм в 6 месец. Преди един месец на 10.03. постъпих в болница Шейново с болки. Лежах 4 дни и ме изписаха на 13.03 като ми дадоха болничен за 1 месец до днес 11.04. Още на 21.03 аз отново бях с болки и отидох вечерта до болницата. Преглеждаха ме около 20 мин. съчувстваха ми, но не можели да ме приемат отново в болницата за наблюдение защото от Здравната каса има закон в който се казва, че в един и същи месец не може едно и също лице да постъпва в болница два пъти с един и същи проблем. Дадоха ми други лекарства и ме отпратиха в къщи. Вчера бях с много силни болки и отново отидох до Шейново, но уви пак не ме приеха за наблюдение. Не можело до 14.04 тогава ми изтича месеца от предишният ми престой в болницата и чак тогава могат да ме приемат отново. Дадоха ми по-силни лекарстав и ме отпратиха в къщи.

Утре трябва да съм на работа, а мен ме боли, работата ми е напрегната и трудна и не мога да си помисля да се върна. Личната ми лекарка е с вързани ръце и не може да ми даде болничен за 5 дни след такъв голям болничен от болница. И аз си стоя в къщи с болки и без болничен и чакам да оживея до 14.04 както и бебто ми за да мога да постъпя в болница за да ми направят изследвания и да ме наблюдават.

Изпила съм огромно количество Магнерич и Нош-Па дано поне бебето ми оцелее.

Може ли някой да ми обясни що за лудост е това и от къде е измислен този закон. Ами ако се случи най-лошото с бебето ми? Кого да съдя и кого да обвинявам?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 381
Ох, какъв ужас  Sad
А защо не отиде в друга болница?
Не знам имат ли / или нямат основание за това, но е нечовешко.
Все пак нямаш ли поне платен отпуск или наблюдаващ те гинеколог, който да ти издаде болничен  newsm78

# 2
  • Мнения: 14 133
Ох, милата!!! ooooh! Това е поредната глупост на здравната ни система!!!!! ooooh! Мога само да се моля и да стискам палци с теб и бебчо всичко да е наред!!!! Praynig
Ох, какъв ужас  Sad
А защо не отиде в друга болница?
Не знам имат ли / или нямат основание за това, но е нечовешко.

Това за другата болница е добра идея!!!! Тръсваш им се като спешен случай и хич да не ти пука за Шейново!!! В такива случаи на човек просто от вътре да му дойде да преметне болниците, пък те да се оправят Peace

# 3
  • Мнения: 729
От 4-ти месец до края на бременноста си аз бях в болнични.Лежах 3 пъти в болницата за по 4 дни и ми дават по 1 месец болнични.Когато болничният ми изтече, на другият ден трябваше да постъпя за още 4 дни за нов болничен.Например както твоят е до днес то от утре трябва да се постъпи в болницата за нов болничен.Така беше миналата година.Но не вярвам да се е променило.Не знам защо така са ти казали и то при условие че ти имаш силни болки.Наистина идеята за друга болница е добра.Но след като се оправиш поразпитай как стоят нещата.Нещо те будалкат-обърни се към здравната каса.Това не може да бъде така както са ти го казали.Успех.

# 4
  • Мнения: 1 371
А защо не отидеш в Майчин дом?
Мисля, че там са най-добрите специалисти. Плюс това наблюдаващия гинеколог може да ти издаде нов болничен, като свика комисия....
С такива проблеми пробвай навсякъде!
 Peace

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 381
В сайта на НЗОК открих телефон за консултации :

"НЗОК е създала и поддържа Национален телефон за консултации на гражданите: 0800 14 800

Достъпът до тази услуга от аналогови телефони (в цялата страна) е на цената на 1 импулс, а от цифрови - разговорът е безплатен"

Предлагам да се обадиш и да попиташ как можеш да си разрешиш проблема  Peace
После пиши как вървят нещата! Успех  Peace

# 6
  • Мнения: 195
Благодаря ви за съчуствието.

Наистина идеята за друга болница и на мен ми дойде, но ме е яд защото си плащам наблюдението в Шейново имам си картон там и сега да се чудя утре къде да ходя и да се моля да ме приемат.

Този закон е от месец март и е нов. За това се реших и да споделя проблема си тук с вас за да знаете какво ви очаква.

Личната ми лекарка мисли за вариант да ми даде болничен за моята дъще ря за 5 дни така ще мога да изчакам до 14.04, но проблема ми е че си ме боли и ми се иска да ме наблюдават някъде за да се види има ли нещо или мога да си лежа в къщи на Нош-па и магнерич.

Направо нямам думи за нашата мила родина.
От една страна ме е страх да не стане нещо с мен и бебето от друга страна ми се е запалила главата как ще си оправя документите в работата и трето пари няма защото болничните се изплащат след после.

Е как човек да е щастлив че ще има дете и ще става майка.

# 7
  • Мнения: 14 133
Благодаря ви за съчуствието.

Наистина идеята за друга болница и на мен ми дойде, но ме е яд защото си плащам наблюдението в Шейново имам си картон там и сега да се чудя утре къде да ходя и да се моля да ме приемат.


И при положение, че им плащаш абонамент, пак да е такова отношението, не мога да го проумея Naughty Thinking ooooh! newsm78

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Личния да ти издаде болничен за нещо друго и си лежи у вас и така...

# 9
  • Мнения: 1 409
за съжаление май наистина новата система е такава.Не мога да проумея как е възможно такова отношение.Май ще ни се наложи и да се разболяваме по график.Един път в месеца е достатъчно.Егати и расъжденията  #2gunfire
Моят съвет е да си вземеш едно направление от личния лекар за гинеколог.Отиди след това при някой,който работи със ЗК и се запиши за ЖК,от там ще ти издават болнични и така ще си спестиш доста ядове.
А относно Магнерича и Но-Шпа не се притеснявай,няма да навредят на бебето.Аз съм с контракции и болки от самото начало и съм изпила тонове.Пий си хапчетата и повече лежане.
Стискам палци да успееш да уредиш нещата с болничния  Hug

# 10
  • Мнения: 957
Защо не се обърнеш към някоя телевизия. Това, което разказваш ми звучи абсолютно абсурдно.  Касата ще поеме ли отговорността ако се случи нещо на бебето ти!!! Ами ако това, че са те изписали първия път от болницата е било лекарска грешка??? Ти каква вина носиш за всичко това!!! Как е възможно да се приемат такива глупави и абсурдни разпоредби, а уж живота и здравето на хората бил най-важното нещо.  Не е Европа, ами в на Дядо Господ в рая да ни приемат, България ще си остане една абсурдна държава!!!

# 11
  • Мнения: 724
Аз лежах в болница за същото само че в Тина Киркова след като ми изтече болничния наблюдаваща ти док. ми пусна нов болничен за един месец и така до края за да лежа повече но наистина се събира комисия.

# 12
  • Мнения: 4 546
ха, първо болничните се изплащат на м.та си. а за който не се е сетил и има неблагоразумието да се разболее - не можело повече от един път в месеца да си позволи тоз разкош  #Crazy ама медиите къде блеят, плащат ли им  newsm78
malkataeliza, ако не можеш да излезеш в болнични, вземи си отпуск, ако трябва и неплатен.

# 13
  • Мнения: 14 133
Защо не се обърнеш към някоя телевизия. Това, което разказваш ми звучи абсолютно абсурдно.  Касата ще поеме ли отговорността ако се случи нещо на бебето ти!!! Ами ако това, че са те изписали първия път от болницата е било лекарска грешка??? Ти каква вина носиш за всичко това!!! Как е възможно да се приемат такива глупави и абсурдни разпоредби, а уж живота и здравето на хората бил най-важното нещо.  Не е Европа, ами в на Дядо Господ в рая да ни приемат, България ще си остане една абсурдна държава!!!
Peace И според мен не е трябвало да я изсписват толкова бързо.

# 14
  • Мнения: 4 513
Егати абсурда! Направо не мога да повярвам! Откъде са ги измислили тия правила бе? Я звъни наред и си търси правата, макр че си представям с болките какво е да се ядосваш за такива неща и да се опитваш да намериш някого, който да се погрижи за здравето ти! Иде ми да ги хвана всичките министри, барабар със здравния и да им тегля една здрава майна... Close
Успех, малкатаелиза!  bouquet Желая ти безпроблемна бременност оттук нататък и хубаво, здраво бебе!

Общи условия

Активация на акаунт