Как консумирате яйцата?Рохки или твърдо сварени?

  • 7 032
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 258
Преди малко,както си седях и си мислех какво точно да взема да хапна/аз това го мисля по цял ден/ и незнайно защо се сетих за добрите стари времена,когато баба ми вареше рохко яйце и аз с една лъжичка си похапвах сладко-сладко.Сигурна съм,че сега това би харесало и на моето дете,но не смея....Не смея и на себе си да приложа това "старо"удоволствие.При вас как е?




P.S.Не ми обръщайте внимание-пощръкляла съм.... Crazy

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Рохки, ама яйцата са от баба и са пресни и не ме е страх.

# 2
  • Мнения: 5 539
Всякакви яйца обичам.

# 3
  • Мнения: 7 723
...
P.S.Не ми обръщайте внимание-пощръкляла съм.... Crazy

Днес ти е простено  Hug

Сега по темата- обожавам рохки яйца, но и аз не смея да дам на децата си  Rolling Eyes

# 4
  • MUC
  • Мнения: 297
Всякак ги обичам.  Simple Smile

Но наистина ако не са от баба, гледам да не рискувам.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не обичам рохки. Като се заклатушка оня ми ти белтък Sick
Обичам ги на 3 минути - жълтъкът да остане мек, но не течен.

# 6
  • Мнения: 4 585
Рохки, ама яйцата са от мама и са пресни и не ме е страх.
Обожавам копи пасте.
На омлет до 11 съм стигал.

# 7
  • MUC
  • Мнения: 297
Еее, ако чак и белтъкът ми е течен, не. Толкоз рохки и аз не ги уважавам.  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 258
Не обичам рохки. Като се заклатушка оня ми ти белтък Sick
Обичам ги на 3 минути - жълтъкът да остане мек, но не течен.

Ааааааааааааа, и аз със заклатушкан белтък не ги обичам Sick

# 9
  • Мнения: 3 205
Само рохки си ги консумирам, независимо дали са от бабините кокошки или от магазина  Simple Smile 
Рохко значи твърд белтък и течен жълтък, такова става след 5 мин варене (яйцето се слага, когато водата е завряла).

# 10
  • Мнения: 4 585
И сурови обичам. Едно яйце в чаша, капачка алкохолец -
ром например, щипка сол и разбиваш с вилица. Супер.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А, я още една тема: Как си варите яйцата - пускате ги в заврялата вече вода или се затоплят заедно с нея? Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 726
Почти твърди. Да е течен жълтъка, но не като сопол Sick

# 13
  • Мнения: 3 205
А, я още една тема: Как си варите яйцата - пускате ги в заврялата вече вода или се затоплят заедно с нея? Mr. Green

Може ли аз да я пусна? Може ли аз?
Много може да се спори по въпроса  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 550
Твърдо сварени.
Рохките никога не са ми харесвали  Sick

# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А, я още една тема: Как си варите яйцата - пускате ги в заврялата вече вода или се затоплят заедно с нея? Mr. Green

Може ли аз да я пусна? Може ли аз?
Много може да се спори по въпроса  Mr. Green

Имаш позволението ми. Дерзай Laughing

# 16
  • Мнения: 4 726
E, как ги ядеш твърди?
Жълтъкът много кофти полепва по небцето ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 550
E, как ги ядеш твърди?
Жълтъкът много кофти полепва по небцето ooooh!

Не ми пречи Simple Smile
Освен това ям варени яйца веднъж годишно (по Великден), та съвсем не ми е проблем Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 6 043
И аз ям само твърдо сварени - под 10 мин въобще не падам при варенето. На мен не ми полепва жълтъкът, много си ми харесва така Simple Smile

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Единствената форма под която мога да консумирам яйце е много твърдо сварено.

# 20
  • Мнения: 14 133
Единствената форма под която мога да консумирам яйце е много твърдо сварено.
И аз, и аз!!!! Laughing

# 21
  • Мнения: 3 146
И мен ме дострашава, освен ако не са, както вече стана нарицателно, "от баба" Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Рохки, ама яйцата са от баба и са пресни и не ме е страх.


Леле... колко съм била заблудена досега  ooooh! аз пък си мислех, че яйцата са от кокошките  Mr. Green

# 23
# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цветенце, а такова аз негов тип ли съм? Ще ме хареса ли?  Flutter

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
голям купон обърках темата.

# 26
# 27
  • Мнения: 3 423
Рохките са за смазване на гласа.
Аз ги обичам твърди.

# 28
  • Мнения: 278
E, как ги ядеш твърди?
Жълтъкът много кофти полепва по небцето ooooh!

Не ми пречи Simple Smile
Освен това ям варени яйца веднъж годишно (по Великден), та съвсем не ми е проблем Simple Smile
И аз ги ям само по Великден, ама вече прекалих и нещо взе да ми се повдига от мисълта да хапна яйце.
Твърдо сварени ги обичам, ям отделно желтъка от белтъка, желтъка го изсмуквам и даже ми доставя удоволствие да ми залепне за небцето  Joy
Що се отнася до варенето зависи на какъв котлон, ако е на електрическия ги слагам в студена вода като започнат да врът засичам 10 мин., ако е на газ - 10 мин от слагането и стават сууууууупер.
Аман от яйца

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Рохки, ама яйцата са от баба и са пресни и не ме е страх.


Леле... колко съм била заблудена досега  ooooh! аз пък си мислех, че яйцата са от кокошките  Mr. Green
Нали, ква заблуда само. -_-

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Рохки, ама яйцата са от баба и са пресни и не ме е страх.


Леле... колко съм била заблудена досега  ooooh! аз пък си мислех, че яйцата са от кокошките  Mr. Green
Нали, ква заблуда само. -_-

Не се сърди, ама как ти звучи "... яйцата са от баба..."

# 31
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами аз лично само при доста замисляне бих измислила че яйцата ги е снесла баба ми, неестествено е, някак. Wink Освен това просто се излигавих, нормалния ми начин на говорене не е такъв. Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 10 825
Рохки ги предпочитам. Нямам си яйца от баба та си варя рохки тези от магазина. Нали все пак има контрол. Даже като се замисля бабините може да са по-опасни, все пак може пък кокошката да е била болна от нещо и да не са я забелязали преди да снесе въпросното яйце Thinking

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Цветенце, а такова аз негов тип ли съм? Ще ме хареса ли?  Flutter
rotfImao rotfImbo rotfImao

# 34
  • София
  • Мнения: 1 732
Откакто лежах от салмонелоза, само МЕГА твърдо сварени - над 12 минути, ако въобще ям Grinning

Като ме беше хептен подгонило психото, даже кроасани купешки не купувах, щото имат яйца.
Та вие с рохките хубаво ги мийте яйцата предварително, че и ако ги киснете в един специален разтвор, не помня какъв, обеззаразяващ, е най-добре.

Иначе яйцата са си риск. От баба, от дядо, това е. Аз от домашни яйца лежах.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз бях лепнала една салмонела,ама от кръчмарски яйца.От тогава яйца не мога да ям.Да застройвам си супите с яйце,но така сварено не мога да кусам Sick

# 36
  • София
  • Мнения: 1 732
То много твърдо свареното е по-безопасно.
Аз пък точно застройките ги гледам с подозрение Grinning..

# 37
  • Мнения: 3 205
Цветенце, а такова аз негов тип ли съм? Ще ме хареса ли?  Flutter

Рохкото яйчице ли? Предолагам, че ще му е все едно кой ще го лапне  Mr. Green

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Само чакате някой да се издъни казах вече развълнувах се и с еобърках. Оитвамд а гледам мамица по нова телевизия

# 39
  • Мнения: 480
Аз ги обичам твърдо сварени. Правя си ги като салатка - със зехтин, лимон, сол, мерудийки, стават супер. И не лепнат по небцето  Grinning
Обичам ги и разбити, но това е друга тема   Laughing

# 40
  • Мнения: 920
Тъй като отдавна съм безбрачна и безмъжна, пробивам дупка на суровото яйце и го смуча. Но пробивам само от едната страна, да не изтича прекалено бързо. Да не губя тренинг.


 Аз от домашни яйца лежах.



За задържане ли?

# 41
  • Мнения: 109
роВки, за да си ровя вътре с парче препечена филийка, а в добавка и малко сиренце, и става.....ех, мечтиии

# 42
  • Мнения: 3 205
роВки, за да си ровя вътре с парче препечена филийка, а в добавка и малко сиренце, и става.....ех, мечтиии

Що ти трябваше да го описваш толкова картинно? Огладнях.

# 43
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Обичам белтъка твърд а жълтъка течен. Ям рядко защото само мъжа ми ги уцелва така а той готви само на 29 февруари.

Де Ваня, зависи от яйцата. Ако са били в хладилник ги слагам в студена вода защото във вряла рискувам да се спукат.

# 44
  • Мнения: 534


роВки, за да си ровя вътре с парче препечена филийка, а в добавка и малко сиренце, и става.....ех, мечтиии


И с малко пиперче,запържено в масълце  Crazy
мале кат се прибера ги почвам  Hug
и аз така ги обичам

# 45
  • Мнения: 6 992
Рохко. Обичам да ми тече жълтъкът Grinning

# 46
  • Мнения: 619
Рохко. Обичам да ми тече жълтъкът Grinning
Аз точно обратнно обичам си го твърдо сварено... Simple Smile

# 47
# 48
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Де Ваня, зависи от яйцата. Ако са били в хладилник ги слагам в студена вода защото във вряла рискувам да се спукат.

Еее, бравос. Намери се един да ми отговори. И точно пък както исках Mr. Green
Разбрахте как ги варя, нали?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 732


Да, на стомашното съдържимо  Joy

Ами в Инфекциозна Болница, от салмонелоза...сега ми е уж смешно, ама тогава хич не беше.
Че и бяхме баба, братовчедката, баба и 2ма съседи - от едно кремче ванилия с разбити белтъци от домашни яйца.

# 50
  • Мнения: 3 537
Всякакви.Е,без сурови де! Laughing

# 51
  • Мнения: 8 999
Ям яйца всякакви. Известни са ми над 50 почтени начина за приготовление.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 043
Аз ги обичам твърдо сварени. Правя си ги като салатка - със зехтин, лимон, сол, мерудийки, стават супер. И не лепнат по небцето  Grinning
Обичам ги и разбити, но това е друга тема   Laughing

Ммм, и аз ги обичам така, даже си размачквам жълтъка със сосчето и...Ох, откога не съм си ги правила по този начин?! eat

# 53
  • Мнения: 1 520

Папкам ги и така, и така.   Grinning
Много ги обичам и рохки, но отдавна не съм ги яла така. Заради мъжа и детето ги варя хубаво.

А яйчена салатка обожавам. Peace

# 54
  • Мнения: 920


Да, на стомашното съдържимо  Joy

Ами в Инфекциозна Болница, от салмонелоза...сега ми е уж смешно, ама тогава хич не беше.
Че и бяхме баба, братовчедката, баба и 2ма съседи - от едно кремче ванилия с разбити белтъци от домашни яйца.

Шегичка тук, шегичка там, но аз никога не рискувам. Мама така ме е учила. И ги мием яйцата.
Застройката я варя поне 5 мин.

# 55
  • Мнения: 7 474
Яйца всЕкви консумирам  Laughing Тези рохките ги обожавам и по панагюрски често си правя  Laughing

# 56
  • Мнения: 920
Яйца всЕкви консумирам  Laughing Тези рохките ги обожавам и по панагюрски често си правя  Laughing

Как ги правиш. Че големи дискусии се водят. Язе им викам по панагюрски - кис. млеко, сиренце, чесънче и яйцата пражени. И отгоре червен пипер с олийцето запържен. Ама не било туй.

# 57
  • Мнения: 7 474
По принцип се пускат във вряща вода и се сервират с млако ,чесън и не знам още какво newsm78, ама аз настъргвам сирене мяткам ги отгоре и ги заливам с масло и червен пипер http://images13.snimka.bg/002091320.jpg

# 58
  • Мнения: 920
По принцип се пускат във вряща вода и се сервират с млако ,чесън и не знам още какво newsm78, ама аз настъргвам сирене мяткам ги отгоре и ги заливам с масло и червен пипер http://images13.snimka.bg/002091320.jpg
Благодаря. Защото знам, че си кулинарка от класа. Снимката ми я забраняват.

# 59
  • Мнения: 27 524
Аз седя и си мисля - темата не е ли за Готварския  Wink

Аз - твърдо сварени. Не се притеснявам. Нито за мен, нито за дребчо.
Мъж ми - с рохко жълтъче.
Дребчо - не яде яйца  Laughing

# 60
  • Мнения: 7 474
Blush  bouquet
Снимка .бг не работи затова. Ето ти една темичка от Готварския, ако ти се правят http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16735.msg314482

# 61
  • Мнения: 920
Blush  bouquet
Снимка .бг не работи затова. Ето ти една темичка от Готварския, ако ти се правят http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16735.msg314482

Благодаря. Аз съм чувала от истински панагюрци, че кис. мляко не слагат. Сиренце и другите ексри.

# 62
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
рохки, може и сурови. Мен от тресящи се белтъци не ме е страх.  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 3 886
Аз твърди и сварени детето ровки Peace

# 64
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Предпочитам го рохки , но ги консумирам твърдо сварени  #Crazy - е ми да нали уж има птичи грип  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт