Котката, бременността и бебето

  • 11 801
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 915
За токсоплазмозата - опасността не е отминала. Не изхвърляй ти котешките отпадъци или го прави с ръкавици. Не целувай котака и не му давайте сурова или полусурова храна.
Токсоплазмоза може да се прихване и от недобре измити плодове и зеленчуци, както и от съмнителни колбаси.

Моят опит - котарак и котка живееха у нас, големи диванета - те поотделно са луди, като са двама, лудостта им се умножава. Не искахме да рискуваме гонейки се например да връхлетят върху бебето или да го одраскат неволно. Командировахме ги при свекървата докато малката навърши годинка или поне докато проходи. Това е нашето решение.  Simple Smile  

Успех с взимането на вашето.  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 568
Скоро пак имаше такава тема, в която аз доста подробно обясних как живеем с ТРИ котки и двумесечно бебе.
Прочети тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18118&highlight=%EA%EE%F2%EA%E0

# 32
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Bisi
Я го махай тоя помияр, все пак здравето на бебето е по-важно от едно коте. Още сега е опасно за бебето, докато си бременна да имаш толкова близък контакт с коте.
Знам, че звуча грубо, но е по-добре сега да се простиш с котето, отколкото после да се притесняваш за детето ...
#Shocked  #Shocked  #Shocked

# 33
"Тоя помияр" е доста грубичко. Нашето бебе живееше до третия месец/преместихме се в нашето жилище/ с 2 кучета и един голям котарак.
Моят съвет е да го оставите но ще се наложи да поограничиш малко контактите като се роди бебо

# 34
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Bisi
Я го махай тоя помияр, все пак здравето на бебето е по-важно от едно коте. Още сега е опасно за бебето, докато си бременна да имаш толкова близък контакт с коте.
Знам, че звуча грубо, но е по-добре сега да се простиш с котето, отколкото после да се притесняваш за детето ...

  Това не звучи грубо, а отвратително, не го разбирам това отношение #Shocked
  По темата, когато бях бременна за първи път, а и до 1 година след раждането на Димана, живях в къщи, при родителите ми освен с цялото семейство и с 2 кучета и 3 котки (те си ни бяха домашни любимци със сестрите ми от  детските години), никога не е имало проблем, не е имало заразяване или каквото и да е било друго.
 За да се предпазиш от една нежелана ситуация е достатъчно да подходиш грамотно, всички други истерии по въпроса са абсолютна глупост.
 Съжалявам, но съм леко афектирана от това изказване.

# 35
  • София
  • Мнения: 938
Не се притеснявай. След като котето е домашно и редовно му правите имунизации, няма опасност. За всеки случай карай някой друг да му почиства тоалетната и не го гушкай много много. Аз също бях повлияна от постингите тук, правих си 3 пъти тест за токсоплазмоза, и накрая дори си замъкнах добитцето да му вземат кръв и занесох в ХЕИ за проверка дали котето има токсоплазмоза. Нищо му няма, и на мен, и на беба.

# 36
  • Мнения: 2 433
Това с помияра си е  супер гадничко! Явно дамата никога не е имала домашно животно и не знае за отношенията между домашният любимец и човека който го отглежда! Аз имам куче пинчър от 3 години! То е невероятно любеобвилен към мен и мога да твърдя че и аз немога да живея без него! В момента изобщо не стои дилемата дали да махна кучето! Малко се притеснявам относно  възможната ревност към новият член на семейството! Затова обсъждаме вариян за кастрация! Ветеринарят ни обясни че така няма да имам риск от възможно проявена агресивност!

# 37
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Имаме 2 котки, които со досущ като твоя котак - по-скоро хора, отколкото котки. Никога не съм се и замисляла да ги махна заради бебето. Когато си дойдохме с бебка вкъщи, ги запознах с нея, но първите 45 дни не ги допусках до детето. Сега вече спокойно ги оставям в една и съща стая с бебка - те въобще не я закачат и даже голямата котка идва да ми съобщи, когато бебето реве (не че аз не чувам). Естествено, ако почнат да се гонят (което рядко се случва), им затварям достъпа до стаята с детето да не би неволно да й направят нещо.

Но въпросът с хигиената е малко по-сложен - минавам почти всеки ден с прахосмукачка и парцал с дезинфектант, което си отнема време. Не знам само като почне да лази бебето как ще е, но дотогава ще го измисля.  Grinning

Успех в избора!   Tada

А ето Симонка с голямата котка:

# 38
  • Мнения: 834
Ние имаме 7год. котарак и 4мес. бебе. Аз също бях на кръстопът като тебе преди да родя. Реших да пробвам СЪС котарака след раждането, а ако се появят проблеми, тогава да му мисля. Освен токсоплазмозата другият ОСНОВЕН проблем с котките е алергията, която може да се прояви от козината им. С оглед на това, когато се роди малката, спряхме всякакъв достъп на котарака до спалнята. Това положение обаче не можахме да го удържим повече от 2 седмици. Самият котарак буквално живееше пред вратата. Когато го пуснахме до креватчето подуши всичко наоколо и се успокои. Изглежда разбра, че това същество е същото от корема ми , а не НЕЩО присвоило територоята му, защото той през всичките си години е спял при мен-дори и по време на бремеността ми. С алергията също се разминахме - иначе трябваше да приспим котката. Смятам, че децата трябва да живеят с някакво животинче в къщи - така няма да са зли към другите живи твари. Моя живот е протекъл в непрекъснат достъп със животни и не смятам това за грешка на родителите ми!

# 39
  • Мнения: 834
Проблема с хигиената засега ние го решихми с прахосмукачка с воден филтър. Заради котката направих и такава покупка. Ако можеш да си я позволиш- ще си решиш проблема.  И нашият котарак се чувства отговорен за отглеждането на бебето:плаче ли бебето - мяука и той. Понякога даже е досаден като свекърва.

# 40
Аз също имах вече коте, когато забременях. Котето ми беше 4-5 мес. когато разбрах че съм бременна. След шаш и паника от страна на ЖК и познати, решихме да го изследваме. В ДВСК /от задната страна се влиза/ има ветеринарен кабинет, където изследват за токсоплазмоза. Необходимо е да се отнесат изпражнения на котето от три поредни дни, като се държат на студено /ако ще го правиш, събирай в отделни бурканчета и пиши датата/. Да ме извинят останалите за подробностите, но... мисля че едно такова изследване ще успокои нещата. Когато се оказа, че котето е здраво, й направиха ваксина с/у токсоплазмоза, която е за 1 или 3 години - не помня добре. Д-р Василева /ветеринарката в ДВСК/ ме успокои, че заболяването от токсоп... е по-скоро изключение, отколкото правило и се случва много, много рядко. Днес сина ми Влади е на 8м и от деня на изписването си живее заедно с котето. В началото котето се опитваше да скочи в количката и трябваше много да го пазя, но днес си играят като приятелчета Grinning  Естествено, всеки 3м е задължително хапчето за обезпаразитяване, всяка година - ваксина и само готова котешка храна - никакви сурови, полусварени или дом. приготвени манджи - за да няма проблеми. Ако искаш тел. на ДВСК, пиши ми да ти го пусна. Поздрави, усмивки и СПОКОЙНО - това животно токсопл. почти не вирее по нашите земи Grinning  Grinning  Grinning

# 41
  • Мнения: 2 596
Изяжте ме с парцалите, ако искате, но това ми е мнението за котките и кучетата в къщи. По-важното за мен е бебето. И аз си имах котка при нашите, но сега не `ща и да помислям за такова нещо в къщи с бебето.

# 42
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Bisi
Изяжте ме с парцалите, ако искате, но това ми е мнението за котките и кучетата в къщи. По-важното за мен е бебето. И аз си имах котка при нашите, но сега не `ща и да помислям за такова нещо в къщи с бебето.


Абе идеше ми да те изям със се парцалите, но се ограничих само до  #Shocked . Не си заслужава.

Живеем в такива времена, в които дилемата: бебе или животно не би трябвало да стои изобщо. Има достатъчно лекарства и информация по въпроса. Преди да се изкажеш толкова крайно, вземи се аргументирай. Защото на мен, ако някой ми беше казал да си изхвърля помияра в очите сигурно би изял една плесница. Животното е заплаха за детето ти само ако ти позволиш да стане такава, т.е. ако не се гружиш достатъчно добре и за двете.

# 43
  • Мнения: 488
feel_u, виж във форума за Кърмене сега има една такава статия за алергиите - там се споменава и за домашните животни.
Моят личен опит - откакто се помня, винаги сме имали котки вкъщи. Докато бях бременна не съм ограничавала контактите си с тях, пробата ми за токсоплазмоза беше положителна, така че имам имунитет. Реално погледнато не мисля, че можеш да се заразиш, но все пак ако искаш направи изследване на животинката както са те посъветвали момичетата.
След като се роди бебо не съм позволявала на котките да се доближават до него, но така или иначе, стоят в същата стая. Вече не се качват по диваните например и не ги гушкам както преди... мъчно ми е, но бебчо има предимство. Споделям напълно мнението, изразено в статията за алергиите, че  ако детето не е наследствено предразположено към алергии, не би трябвало да се ограничава достъпа му до домашни животни, те даже помагат за изграждането на по-силна имунна система.
Пожелавам ти леко раждане и много здраво и щастливо бебче и  не се лишавайте от котарака!

П.П. а не можеш да си представиш сега колко е забавно да гледаш реакциите на бебето когато види котките...

# 44
  • Мнения: 217
Благодаря ви за споделеното... Казват, че човек когато иска съвет, вече е направил своя избор, а допълнителната информация, която търси, само подкрепя и затвърждава решението му... Четейки постингите, май разбирам, че е вярно Simple Smile  Моят котарак много прилича на този, който ще стои 2 седмици пред вратата на стаята, в която е бебето и ще мяука "на умряло". Ще го заведа на ветеринар тези дни да му дръпнат един общ преглед и ще се разбера каква е процедурата за изследвания за токсоплазмоза при него в този град /Каварна/. А като се роди бебето, май ще го заведа за 2 седмици в любимата му Шабла, за да се надивее, а аз да си почина и да свикна с бебето, а после ще го запозная с новия член. Така поне ми се върти в главата... А от "младото говедце" зависи дали ще остане в нас или не - как ще приеме бебето, ще се опитва ли да се катери и да спи при него или ще се задоволи с досегашната си територия... А че бебето е по-важно от котето, спор няма...виждам, че се завихриха големи страсти на тема "помияр"...  #Sniper  Стискам палци всички настоящи и бъдещи мами да си имат здрави бебета и послушни котета и кучета  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт