"Аулин" може ли?

  • 18 359
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 039
Сакън!!!  Naughty

# 17
  • Мнения: 520
Нали знаеш,че твоя гинеколог,който следи бременността ти,ще ти каже най-добре.Безмислено е да се пуска тема просто....



Подкепям!!!!!!

Защо нападате момичето, какъв гинеколог в този час..??

# 18
  • Мнения: 814
 В този случай можеш да пиеш единствено Парацетамол. Най добре още на сутринта отиди на зъболекар да ти оправи зъба. Сега можеш да си сложиш на зъба памуче напоено с ракия, така ще ти поолекне малко Peace

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
За бременни, че не може - ясно, ама защо не е добре, ако не си бременна? Аз го пия при менструация, тъй като нищо друго не помага, а страшно боли. Ще обясните ли какво толкова вредно има, моля?

# 20
  • Мнения: 1 668
Нали знаеш,че твоя гинеколог,който следи бременността ти,ще ти каже най-добре.Безмислено е да се пуска тема просто....



Подкепям!!!!!!

Защо нападате момичето, какъв гинеколог в този час..??
[/quot
Момичето пита, нали эа това е форума ,аэ примерно повече хващам вяра тука отколкото на лекари ,эащото както се каэва- не питай старило- питай патило Naughty
Сега по темата аэ първия месец от бременноста пих аулин, но още неэнаех че съм бременна ,но энам че е вреден эа бременни!
 Peace

# 21
  • Мнения: 520
На мен в аптеката ми казаха, че може да си предизвикам контракции от Аулина.
Незнам дали е само това вредата?  Thinking

# 22
  • Мнения: 7 914
За бременни, че не може - ясно, ама защо не е добре, ако не си бременна? Аз го пия при менструация, тъй като нищо друго не помага, а страшно боли. Ще обясните ли какво толкова вредно има, моля?

защото е прекалено силен тип аналгитик да се пие за щяло и нещяло...

Всеки силен медикамент помага на едно , а руши друго...

При мигрената ми първо пробвам със сън, със спокойствие, ако не мине с седалгиннео (знам че и той е вредни хапчета) и чаааак после си позволявам аулина....Ама мигрената  се появява веднъж на 2-3 месеца.. понякога минава и половин година, понякога е всеки месец и после изчезва за месеци...А ако приемаш аулина при всяка менструация, то това си е периодично приемане  Rolling Eyes

Пък и нищо не е вечно в даден момент спира да ти действа и единствения изход е нещо по силно... следователно токсини  за организма и тн

От друга страна при болен зъб ( или друг орган) ако ще и камион с аналгитици да изпиеш пак ще трябва да отидеш при чичко Доктор и да се излекува причината за болката, а не моментните последствия  Peace

# 23
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
А ако приемаш аулина при всяка менструация, то това си е периодично приемане  Rolling Eyes

Пък и нищо не е вечно в даден момент спира да ти действа и единствения изход е нещо по силно... следователно токсини  за организма и тн

Да, почти всеки месец, но нямам избор - нито аналгин, нито седалгин, нито спазмалгол помага. Може и да ми се наложи нещо по-силно след време, затова и търся алтернативи. Докторите, който съм питала, казаха :" Като родиш ще се оправиш". Да, ама не! И аз как да преживея тези два-три дни всеки месец?

# 24
  • Мнения: 14 133
В никакъв случай не пий Аулин.Противопоказен е при бременност.Иди на зъболекар.

# 25
  • Мнения: 5 362
В никакъв случай не пий Аулин през бременността.
Посъветвай се със стоматолога си най-добре Peace

# 26
  • Мнения: 4 621
В никакъв случай не пий Аулин.Противопоказен е при бременност.Иди на зъболекар.
Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
 Joy Joy Joy
За пореден път се изкефих на компетентни отговори. Аулинът въобще не е аналгитик, така че няма и как да е много силен аналгитик, не предизвиква контракции и другите щуротии, които прочетох. Що се отнася до препоръчания аналгин, това лекарство е забранено вече май навсякъде, освен в България и Русия. И двете обаче не се препоръчват при бременност. Виж, при менструални болки е друго нещо и на мен ми е страшно интересно да чуя с какво толкова бил вреден аулинът newsm78
Момичета, в това състояние наистина е най-добре да се консултирате относно приема на лекарства с лекарите си, а не във форума!

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Нали знаеш,че твоя гинеколог,който следи бременността ти,ще ти каже най-добре.Безмислено е да се пуска тема просто....



Подкепям!!!!!!

Защо нападате момичето, какъв гинеколог в този час..??



Извинявай но моя гинеколог ми беше казал независимо по кое време при проблем да му се обаждам.А това е проблем,пък и не е 12 часа през ноща........

# 29
  • Мнения: 7 914
Sheryl
 разбирам че го вземаш по причини подобни на моите и искрено се надявам да не спре да ти действа  Hug Hug Hug
Крайно неприятно е да се търси нещо по силно, нещо по ново и тн....успех Hug

jul
 като не е аналгитик какво е? newsm78 -  понеже не си го класифицирала все още  Thinking Crazy  предполагам че отговора е пейнкилър...ама и аналгина е такъв....(или поне се използва за такъв...а и аспирина доскоро )
Ще приема че съм се изразила крайно безотговорно акто не съм използвала аналгитик вместо пейнкилър  Blush Mr. Green

И темата не е за менструалните болки, а за приемането на аулин по време на бременност и то за зъбобол...
 всеки който пие хапчета първо трябва да чете листовката, ако я няма има си Гугъл за тази работа:
http://www.csc-bg.com/aulin.php

 А по специално за аулина може да се намери и това:
Цитат
Специално този препарат за който говориш е от една относително нова група лекарства (които са много близки до групата на аспирина, парацетамола и другите т.нар. нестероидни противовъзпалителни средства и аналгетици), които имат по-малко странични ефекти, защото са по-селективни в действието си, но поради това, че са относително нови, тератогенно действие (т.е. увреждане на плода през първия триместър) не може да се изключи.

И няма на света хапче, което да е категорично по своето действие... също както и като отидеш на един доктор може да ти каже пий, а другия да ти каже"в никакъв случай"... Joy





Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 11:51 от звездичка

Общи условия

Активация на акаунт