Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Анкета

Кърменето "преди" или "след" храненето?

(Гласуването приключено: пн, 21 фев 2005, 20:18)

Варна до морето

Захранвам АЛИ от 2 седмици. Давам храната и после кърмя.
Тук прочетох, че някои от Вас правят обратно. Бихте ли обяснили защо.
Това свързано ли е с отбиването?
Цитирай

София

Преди... Аз кърмя (респективно му дават изцедена кърма), винаги преди яденето. Така Гого сам си определя намаляването на кърмата и увеличаването на твърдата храна. А и по този начин кърмата остава "основното" ядене Smile
Цитирай

До хладилника, който обичам

Пела, в статиите в Библиотеката е обяснено Wink
За да си сигурна, че Али поема нужното й мляко (75-85% от дневния рацион), първо е кърмата, после храната. След ч годинка е обратното.
Цитирай

София

А аз винаги първо давам твърдата храна, после кърмя. Сега вече може би няма значение, но в началото, ако първо й предложех кърма, се нахранваше с нея и после не искаше да яде друго.
Цитирай

първо кърмя и след това давам твърдата храна
Цитирай

абе и аз първо кармя.... ама пюретата не ги ядем в големи количества след това или ги ядем чак след 1 час
не знам добре липравя-то и аз го захранвам от 20-тина дни и не съм най-опитна Embarassed
ще ми е полезно споделеното от другите мами
Цитирай

Банкя

Първо давам твърдата храна, но всичките му хранения за деня съдържат мляко (без месното пюре), така че съм сигурна, че си поема дневния рацион. Smile
Цитирай

sofia

Аз пък винаги давах първо пюрето , за да съм сигурна , че ще си изяде нужния брой лъжички с храна и след това я оставях да суче докато се нахрани.
Цитирай

Гласувах след,но и това не е верния отговор,защото ако му дам каквото и да е дори в малко количество после не иска друго.Затова давам пюре и след един,два часа го кърмя.Схемата не е много добра,но детето така иска. Very Happy
Цитирай

До хладилника, който обичам

Цитат на: boo
За да си сигурна, че Али поема нужното й мляко (75-85% от дневния рацион), първо е кърмата, после храната.

В този случай храната обикновено може да е безмлечна. Аз и досега разреждам готовите каши с вода, когато ги ползвам. В пюрета и манджи мляко не слагам, освен ако не е по рецепта или ако объркам пропорциите и не станат твърде гъсти.
Цитирай

Кърмя, след час и половина давам пюре/каша, след мас и половина кърмя. Всичко е условно, обаче, има дни в които  само суче.
Цитирай

Цитат на: jenia vulova
Аз пък винаги давах първо пюрето , за да съм сигурна , че ще си изяде нужния брой лъжички с храна и след това я оставях да суче докато се нахрани.

И аз така, той сучеше като за пълно кърмене.
Цитирай

давам след яденето. Бебка суче много добре по 15-20 минути и от двете гърди, след като изяде 125г пюре или каша...
Никога не й е пречело храненето.
И си държи на кърменето - изисква го от мен! Досега не съм заместила хранене, защото нито аз, нито тя го искаме!
 #Bday
Цитирай

До скоро ги редувах "преди" и "след", зависи от настроенията на Лора.
Сега давам "преди" яденето да суче  Flutter
Цитирай

София

Цитат на: Collibri
давам след яденето. Бебка суче много добре по 15-20 минути и от двете гърди, след като изяде 125г пюре или каша...
Никога не й е пречело храненето.
И си държи на кърменето - изисква го от мен! Досега не съм заместила хранене, защото нито аз, нито тя го искаме!
 #Bday

Същото и при мен.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора