Предстои ми аборт

  • 10 033
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 410
ц, ц, ц то бива дебилизъм, но това просто е НЕТЪРПИМО, dutci и всички като нея.  #2gunfire
Е, Шани, чак пък да ме стреляш...

така ти застрелваш schr!
ПомислИ  Thinking
Шани, уверявам те, много дълго мислих дали да пусна линка.
Не мислиш ли, че трябва да се знае какво в действителност представлява аборта?

# 76
  • Мнения: 7 821
Темата не е "За и Против аборта" нито "Убийство ли е аборта?"! Моля не я измествайте, не влизайте във вечните спорове, не ни принуждавайте да я разчистваме и/или заключваме!
Ако продължавате ще я заключа!
Момичето не пита "Чудя се дали да не направя аборт, вие какво мислите?".

# 77
  • Мнения: 167
schr, моля те, не го прави. Казваш, че си уморена и съм сигурен, че е така. Мислиш, че няма да се справиш, че двойното бреме  ще те съсипе и че няма да издържиш. Повярвай ми, нещата ти се струват така, единствено защото в момента в теб расте живот... дете, твоето дете, което вече е почнало да те обича.
Тялото ти е пълно с хормони и това е причината за твоето настроение. Има още много време до термина, нали? След месец или два нещата вече няма да ти се струват същите, повярвай ми. Спомни си за всички хубави моменти от първата ти бременност. Помисли за всички хубави мигове, които имате сега с твоето дете. А няма ли да бъде още по-хубаво, когато децата станат две?
Е да, пак ще има кърмене по цял ден, пак ще има съмнения, дали си грижиш правилно или не, още едно наакано дупе за бърсане... сигурен съм в това.
Но преди да се усетиш и двете ти деца ще порастнат и кой знае, може да се замислите и за трето  Simple Smile

А ако не си затруднена материално, може да помислиш за бавачка.
Плюс това, докато стане време да родиш, първото ти дете може да тръгне вече на ясла.
Много варианти могат да се намерят. Сега всичко е хормони, но ако изчакаш още малко, няма да съжаляваш и ще си благодарна, че не си се лишила от всички малки радости, които това дете ще ти донесе. От гордостта и леката тъга в очите ти, когато го изпратиш на училище. За безмерната обич, която ще му даваш и която то ще ти даде.
Не го лишавай от живот - дай му шанс да види всички хубави неща, със собствените си очи. То няма избор... избор имаш само ти.

# 78
  • Мнения: 656
Ellypr,
Жената не заслужава да и заключиш темата.
Вероятно е трудоемко "почистването" от мненията не по темата, но жената не заслужава това.

# 79
  • Мнения: 480
Ellypr,
Жената не заслужава да и заключиш темата.
Вероятно е трудоемко "почистването" от мненията не по темата, но жената не заслужава това.



Подкрепям напълно!

# 80
  • Мнения: 167
Темата не е "За и Против аборта" нито "Убийство ли е аборта?"! Моля не я измествайте, не влизайте във вечните спорове, не ни принуждавайте да я разчистваме и/или заключваме!
Ако продължавате ще я заключа!
Момичето не пита "Чудя се дали да не направя аборт, вие какво мислите?".
Скъпа Ellypr, съжалявам, ако съм допринесъл за това темата да си остане леко оф-топик, но смятам, че е важно да се изкоментират възможно най-добре мненията на майките, независимо дали подкрепят или не аборта, защото това е начинът човек да усети нужната подкрепа.
От друга страна темата е "Предстои ми аборт", което не е като "Предстои ми пенсиониране" да речем - т.е. едното все още зависи от свободната воля на човека (чието решение ние подкрепяме или не), а второто е нещо, върху което не може да се влияе и може само да се пускат коментари от сорта на "Пенсионирах се и след час се прибрах с градския транспорт. Няма страшно."

Лека вечер на всички.

# 81
  • Мнения: 7 821
Ellypr,
Жената не заслужава да и заключиш темата.
Вероятно е трудоемко "почистването" от мненията не по темата, но жената не заслужава това.


Ако я почистя от нея нищо няма да остане  Wink. Само от уважение към жената още не съм я забърсала цялата, защото може да реши, че и модераторите я нападат. А и защото самата тя отговаряше в нея. Все се надявах след предупреждението ми и нейната молба да не я нападат нещата ще се уталожат, но не би.

Темата не е "За и Против аборта" нито "Убийство ли е аборта?"! Моля не я измествайте, не влизайте във вечните спорове, не ни принуждавайте да я разчистваме и/или заключваме!
Ако продължавате ще я заключа!
Момичето не пита "Чудя се дали да не направя аборт, вие какво мислите?".
Скъпа Ellypr, съжалявам, ако съм допринесъл за това темата да си остане леко оф-топик, но смятам, че е важно да се изкоментират възможно най-добре мненията на майките, независимо дали подкрепят или не аборта, защото това е начинът човек да усети нужната подкрепа.
От друга страна темата е "Предстои ми аборт", което не е като "Предстои ми пенсиониране" да речем - т.е. едното все още зависи от свободната воля на човека (чието решение ние подкрепяме или не), а второто е нещо, върху което не може да се влияе и може само да се пускат коментари от сорта на "Пенсионирах се и след час се прибрах с градския транспорт. Няма страшно."

Лека вечер на всички.
Аз не виждам за каква подкрепа може да става въпрос след като жената е казала няколко пъти, че решение не е било леко, но вече е взето! Може би вие ще и гледате децата?!? И причината да пуска темата е, че иска да разбере повече за манипулацията, а не да успокоява съвестта си.
И изобщо за какво става въпрос тук?
Всеки си има разбирания, но най-малкото е невъзпитано да натрапваш своите на околните. Добре, има няколко мнения против аборта, оставих ги. Реших, че и вие имате чувства и мисия в живота си, нека да ги уважим. Но чак да се пускат нагледни материали ... хайде няма нужда!
За последно пиша тук, няма да дебна като пъдар и аз имам семейство и те имат нужда от внимание!
Лека вечер на всички.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 21:23 от Ellypr

# 82
  • Мнения: 167
Аз не виждам за каква подкрепа може да става въпрос след като жената е казала няколко пъти, че решение не е било леко, но вече е взето! Може би вие ще и гледате децата?!?
Драга ми, Ellypr, както бях обяснил в един вече изтрит постинг, решението може и да е взето, но актът още не е сторен, следователно има време за всичко.
Децата едва ли ще ги гледаме ние, макар че вече имаше такива предложения. Начини винаги могат да се намерят, но това дете втори път няма как да се появи, нали?

И изобщо за какво става въпрос тук?
Става въпрос за това, ако има и най-малкият шанс този аборт да се избегне, то да се опитаме да наклоним везните в тази посока. В крайна сметка не можем да направим избора вместо нея.
Всеки си има разбирания, но най-малкото е невъзпитано да натрапваш своите на околните.
Е добре де, за какво са форумите освен за това, хората да си споделят мнението. Ето и едно от определенията за думата форум:
Цитат
Forum (legal) - a designated space for public expression
Съжалявам, че не е на български.

Добре, има няколко мнения против аборта, оставих ги. Реших, че и вие имате чувства и мисия в живота си, нека да ги уважим.
Покорно благодарим за което  Peace

Но чак да се пускат нагледни материали ... хайде няма нужда!
Предполагам, че линкът към видеофилма за аборта беше изтрит поради следното правило на форума:
9. Забранява се пускането на теми с явни зверства и жестокости (изображения, текст).
Ако това е така, то защо изобщо се допускат теми, в които става дума за аборт?

# 83
  • Мнения: 7 821
За последен път уточнявам - темата не е за/против аборта!
Всичко което не отговаря на конкретния въпрос на задалата темата ще бъде отстранявано!
Темата няма да се превръща в поредната трибуна на противниците на абортите!
Ако искате да споделите нещо, ако искате да изкажете своето мнение за абортите и тяхната законност, Моля, пуснете отделна тема, но не в този под-форум. Може да я пуснете в "Клюкарника" или "Дом и семейство". Държа да отбележа, че и в нея няма да се толерират нападки, обиди и публикуването на линкове към зверства и жестокости!

# 84
По принцип съм регистрирана, но за разлика от повечето написали, че просто после са се прибрали с градския транспорт и всичко е било ок, аз почти 8 години след това не мога спокойно да разговарям за това. Споменът за извършеното детеубийство ме преследва до ден днешен и не знам дали някога ще мога да си простя, че направих такова нещо. Още повече, че през тези почти 8 години се убедих, че успешна контрацепция ИМА и че "грешките" при забременяването не са така чести. Без да нападам никого искрено недоумявам как може една жена, която е преживяла аборт да подкрепя друга в желанието й да го извърши, вместо да я разубеждава да не го прави.
На авторката пожелавам, ако все пак не й стигне смелост да се откаже от аборта, да бъде като тези момичета, които са се  прибрали с градския транспорт и нямат угризения, защото иначе ще й бъде много трудно да живее в собствената си кожа със собствената си съвест.

# 85
  • Мнения: 423
Благодаря на всички, които ми писаха независимо дали ме подкрепят или не. Аборт вече не ми предстои той е ФАКТ. Днес го направих, така че вече може да прекратим тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт