Гърне срещу памперс

  • 2 383
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 772
Взех памперс гащи и ще пробвам да не бъде само по гащички и да се мокри постояно, а ще се опитад да я свикна да пишка в гърнето. Ако има аварии, поне ще е суха.

# 31
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Подкрепяме се, ама то зависи и от децата...

# 32
  • Мнения: 3 886
И ние от няколко месеца се учим на гърне.ПОнякога пишка лсед което е много щастлива от нащето БРАВО.За навън и купих гащи които са от плат но не пропускат. Малка не малка това лято съм решила да я отуча Peace.Днес даже ще взема дъска за тоалетна ,защото поне на батко и му беше по лесно там.Него на 1 г и 8 месеца отучих за 2 дена и даже нощния махнахме и не е имал нито 1 напикаване.За това нея реших по рано Peace.Интересна тема ще я следиме.

# 33
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 772
DIVA_ORHIDEQ какви са тези платнени гащи, които не пропускат? Много ми е интересно. Виктория също се радва като успее да пишка в гърнето, но това не и пречи малко след това да се изпика извън него Wink

# 34
  • Мнения: 3 423
Струва ми се, че 13 месечно човече
не е готово да захвърли памперса.
Така че ще изчакаме. Не смятам сама
да го насилвам да клечи върху гърне.

# 35
  • Мнения: 967
Махнахме памперса на 1год и 10мес. И аз като теб изчаках да се постопли времето (това беще миналата година), купих му много хубави мъжки слипове с картинки на герои на Дисни. Като се прибрах му разказах много ентусиазирана колко убави нови гащи съм купила специално за него и той много се зарадва и поиска веднага да ги обуе. Обясних му, че тези гащи не са обикновени (под обикновени визирах памперса) и ако пишка в тях ще се намокрят и ще намокрят и панталонките му. За потвърждение му дадох да ги пипне като му обърнах внимание колко са тънки, а памперса колко е дебел и той разбиращо поклати глава. После му повторих колко е важно да не пишка в тях, защотот не само ще се намокрят, но мечо ще плачка, ако го намокрим (гащичките, които си беше избрал бяха смечо Пух) и той каза, че мечо няма да плаче, защото той ще пази гащите сухи. Така от веднъж махнахме памперса. Слагах му само като спи. Не се е нааквал никога. С пишкането в началото имаше някои инциденти, детето се притесняваше, че е намокрило гащите, но аз го успокоявах, че не е страшно и мама ще изпере бързо гащите, за да не плаче животното, което е на картинката (мечо или прасчо и т.н.).
За мен правилния подход е да се изчака детето да разбира и да му се обясни по достъпен за него начин. При моя син стана много лесно. Все още се борим с нощния памперс. бяхме го махнали преди месец, но отскоро той пак започна да пишка нощем. Там е по-трудно, защото детето спи и не осъзнава какво прави, виж в будно състояние махането не е проблем, стига да не става насилствено.

# 36
  • Мнения: 456
Струва ми се, че 13 месечно човече
не е готово да захвърли памперса.
Така че ще изчакаме. Не смятам сама
да го насилвам да клечи върху гърне.

Махнах памперса у дома, когато беше на 11 месеца. Сега почти нямаме пропуск. Не съм насилвала да го слагам на гърне. Просто го държах НАД гърнето и така си свикна. Все още не желае да седне на него, но вече казва като има ако. Когато сме навън сме е с памперс, но стопли ли се ще нося гащички и панталони. Поздрави!  bouquet

# 37
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
От 1 месец започнах да я слагам на гърне, а от 3 седмици й махнах памперса в къщи.
С памперс е вече само докато спи на обед и вечер. През останалото време е по гащи! Ама нали не може да говори още и знака, че има нещо е едно силно Оооооо и тича към гърнето.  Laughing Иначе вече може да върши работата навсякъде и навън, и в гърнето, и в тоалетната. С акането се справя супер, не е имала пропуск от поне 2 седмици и повече. Като се изака става, надупва се и се подпира с ръцете на пода, а дупето вирнато да я бърша.  Laughing С пишкането понякога се изпуска, ама все по-рядко. Мнооого съм доволна. От 3год и 4месеца се разправям с памперси, миене на дупета иииии вече много ми беше писнало. Сега е друго!  Sunglasses

Става дума за малката ми дъщеря, която е на 1г.8м. На толкова беше и голямата като й махнах памперса. Та значи нашето учене отне 3 седмици. Знам, че ще има пропуски, но времето се затопля и няма да е фатално. Предпочитам да се напишка 2 пъти на ден отколкото да върна омразния ми памперс, а опита ми е показал, че с времето свикват и скоро се надявам да няма изпускане.

# 38
  • Мнения: 3 886
DIVA_ORHIDEQ какви са тези платнени гащи, които не пропускат? Много ми е интересно. Виктория също се радва като успее да пишка в гърнето, но това не и пречи малко след това да се изпика извън него Wink
ето това
о да разбирасе и ние все още го правим  но дано лятото успеем да го махнем

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 20:35 от DIVA_ORHIDEQ

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз ще следя темата, защото съм много объркана в момента. С баткото нямах проблем или поне такива спомени са ми останали. Но малката сега не ще и да чуе за гърне. Върши си работата права и където свари. С памперс гащи е и мисля да почакам поне още месец да се затопли и тогава да опитвам по малко да свалям гащите, но идея нямам дали ще свикне, защото си мисля, че не ме разбира какво искам от нея.
Но твърдо съм решила да я уча до края на това лято, че дойде ли зимата отиде та се не видя до другото лято.

# 40
  • Мнения: 702
 newsm44 С много гушкане и обяснение Мария преодоля стреса от пишкането.

# 41
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 772
DIVA_ORHIDEQ тези гащи предполагам, че мога да ги намеря в бебешките магазини.  newsm78 Каква им е цената?

# 42
  • Мнения: 728
Ние от 2 месеца сме на гърне...все още се учим...но в повечето случаи си казваме "пиш" и пишкаме в него!Наскоро почнахме и "ако" да казваме,правихме го няколко пъти в гърнето...
Но нямам проблеми,стои си малкия на гърнето,не плаче и не се страхува от него! Peace

# 43
  • Мнения: 3 886
DIVA_ORHIDEQ тези гащи предполагам, че мога да ги намеря в бебешките магазини.  newsm78 Каква им е цената?
Не не са в бебешки магазин.Съседка   моя ги шие и продава 9 лв е броЙката Peace

Общи условия

Активация на акаунт