Бихте ли дали на детето си играчка оръжие

  • 3 453
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 204
Като зададох въпроса нямах предвид дали това прави децата агресивни. Просто според мен това е нещо, с което се убиват хора, а и като видя по телевизията деца от Близкия изток как размахват къртечници...ужасна гледка, не искам и мойто да изглежда така, пък било то и с играчка....Иначе агресията се поражда не от играчките-оръжия, ами от куп други неща...

А прочете ли, дъъългия цитат от д-р Додсън? Децата в Близкия изток не гледат война по телевизията, те живеят във война! Разликата е огромна!

# 46
  • Мнения: 3 205
... доводът на мъжете беше - "така ще се научат да бъдат силни в живота"...

Моят съпруг е силно против играчките-оръжия. А аз не разбирам как едно пластмасово пистолетче ще научи сина ми да е силен в живота. Камиончетата са му достатъчни.

# 47
  • Мнения: 645
Давам и нямам проблеми с това. А ако не му дам взима пръчка, черпак или не6то подобно и си представя че са пушки или саби. По лесно ми е с играчки отколкото да си гоня черпаците или да ми събира пръчките с които кучетата си играят от улицата.
А и заради упражненията за астмата си играем на стрелички Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 18 679
Бих, разбира се. Аз като не му дам, той си взима първата попаднала пред очите му пръчка и започва да се дуелира с нея, да прави па-па и т.н. Момче, туй то. Аз лично никога не съм му купувала играчка-оръжие, но има подарък два саби и 1 пищов. Чудо голямо Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 13 204
Аааа, пропуснах да спомена, че Александра изврънка баща си да й купи меч.. Е, купи й и то без много кандърми. Играе с него, събува се по гащи и затъква меча в гащите.. после се разхожда важна важна и казва, че е рицар. Пистолет има воден, има и много войници. Води битки с войниците и динозаврите  Twisted Evil Не намирам нищо ненормално в това. Детските й филми не са цензурирани.

# 50
  • Мнения: 1 426
Докато нямах деца, си мислех, че никога не бих дала пистолет играчка на момченце, но теорията е едно, а практиката - друго. Децата ми, момиче и момче, като малки играеха заедно - и с пистолети, и с кукли, и с какво ли не. Две-три години любима компютърна игра беше Мортал комбат, после стана Симс, а що кеч са изгледали - не е истина... Като малки бяха много бесни, а в пубертета доста се кротнаха, на всичкото отгоре синът ми напоследък е станал абсолютен привърженик на ненасилието в каквато и да е форма... кака му е по-кръвожадничка от него.

# 51
  • Мнения: 2 550
да, разбира се
самата аз съм имала не един пистолет, че и пушки...и водна помпа имах, беше жестоко (ама много тормозех съседа с водната пушка и ми я скриха )...
голяма игра падаше
не ми е повлияло пагубно  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 866
Момченцето ми е много малко още и не съм се замисляла толкова по проблема. Но пък като купувам подарък на някое друго дете, не смея да взема пистолет или подобни играчки, защото съм се притеснявала дали майката няма да има нещо против. Тази тема ми е много интересна. Очаквах да има повече майки против. Мисля, че ако детето ми прояви интерес, бих купила такава играчка по простата причина, че ми е трудно да отказвам играчки на децата си, пък камо ли такива, с които масово другите играят. Мисля, че не това ще направи детето ми агресивно. Дъщеря ми, която е заобиколена само от кукли, преди известно време удари по главата брат си с дървена лъжица. Този неин акт не е породен нито от филми, които е гледала, нито от някоя играчка. Тя "готвеше" и се "грижеше" за брат си и изведнъж прас! ей така пробва му главата. Така че всичко може да се превърне в оръжие, ако едно дете реши да си излее негативните емоции върху някой.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 064
Не бих купила, но не бих и забранила.

# 54
  • Мнения: 6 992
И да кажа не, няма да ми се размине, с тоя оръжеен склад вкъщи на мъжа ми и с общата ни страст към хладните оръжия (моята към кинжали, неговата към мечове)...
Като се замисля, самата аз съм играла с пистолети и съм "стреляла". Но онзи ден, когато племенникът ми насочи автомат към мен, нещо ми се преобърна Rolling Eyes
Така че ще трябва да се намери някаква среда. Може би с тренировки някакви, при които хем ще "играе" с оръжието, хем ще знае, че то може да нанесе вреда. Не знам. Далеч ми е от главата, за съжаление.

# 55
  • Мнения: 534
Любителка съм на огнестрелното оръжие и ако някога имам син
и ми поиска такава играчка ще му я купя.
Но с уговорката,че когато порасне достатъчно ще му бъде обяснено какво
се прави с оръжието и какво не.
Каква опасност представлява в неподходящи ръце и тн.

# 56
  • Мнения: 25 571
Някой може ли да ми обясни кога и откъде се пръкна тази мода - да се отричат играчките-оръжия? Литература, някое светило, защитаващо тази теза?  newsm78
Кой и кога е направил връзката между играчките и агресивността на децата?
Аз лично сериозно се притеснявам, когато видя дете, изпитващо удоволствие да рита животни, да ги мъчи, да тормози другите деца... Или да разчленява кукли... И се притеснявам много сериозно за него, и никакви псевдотеории за лидерство и бла-бла-бла не ми минават!  Naughty
Освен, ако целта не е да се възпитават бъдещи нацистчета.  Thinking

# 57
  • Мнения: 150
Някой може ли да ми обясни кога и откъде се пръкна тази мода - да се отричат играчките-оръжия?
Как откъде? От високоинтелигентните женски списания. Превърнали сме се в дебилни американци, нищо, че продължаваме да ги осмиваме. И ние като тях от време на време изпадаме в някаква истерия против нещо. Или в истерия ЗА нещо.

# 58
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нямам проблеми с оръжията, аз съм израстнала с пистолет въздушен и отстрелвах де що лети на 6 г.децата на периоди са пробвали с игра4ки, сега малката откри едно пистолет4е  вика таф-таф! не знам дали се отразява 4ак пагубно!

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 21:33 от marsy

Общи условия

Активация на акаунт