по-късо краче

  • 1 506
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте.искам да попитам дали някой знае наложителна ли е операцията на по-късото краче?На моят бебо който е на 1г1м едното краче е по късо но съвсем малко и едва забележимо.когато го водихме на ортопед го гледаха на ехограф и снимка му правиха/уф.според мен излишно беше/-няма луксация или др.причини.но след 1-2 месеца ще трябва да го заведем на контрола и ще се реши за тази опереция-дали трябва или не.много ме е страх.

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сигурни ли са, че крачето е по-късо? Защото сестра ми като беше малка и бяха поставили подобна диагноза, след много перипетии се оказа, че не е така, едното и краче беше по-слабо и оптически се получаваше такава измама.
Детенцето ходи ли вече? Ако наистина е по-късо крачето, предполагам, че лекарите искат да поизчакат да проходи, за да преценят дали наистина се налага операция. Имам двама познати с подобен проблем. По принцип не си личи при походка и т.н., но при преумора има леко накуцване. Всъщност, ако човек не знае не се и забелязва. Едната ми позната обаче си направи операция преди няколко години, беше около 20-22 годишна и беше доста тежко на тази възраст. В този смисъл, ако се наложи операция, по-добре да е докато детенцето е малко. Но това най-добре лекарите ще преценят, дали е само козметичен проблем, или има и друго (под друго разбирам да не се натоварва ябълката и някакви неща от този род).
Миличка, не знам какво да ти кажа, много е индивидуално и специалистите най-добре ще преценят. Искрено се надявам всичко да се оправи  Praynig .

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моята братовчедка се е родил с по-късо краче.Първа операция и е правена на около година,втора на 4г и то съвсем безобидна.Но от тогава са минали 35г Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes ,медицината е напреднала много!!!!!Братовчедка ми е напълно добре!
Дано всичко се оправи пр вас бързо! Успех!!!!

# 3
Майчета .благодаря ви за вниманието.детенцето ми е на 1г и 1месец.вече ходи немного стабилно .но се справя добре.аз мисля.както писах по-горе.че разликата е недоловима.освен ако не сеопънат добре крачетата и се вгледаш в тях внимателно.Лекарят който ни преглежда.точно това каза.че детето трябва да проходи стабилно и тогава да отидем на контр.преглед и да се реши дали ще го оперират.Аз съответно въобще не мота да преценя на този етап дали накуцва или не .защото нали се сещате.че всяко дете в началото ходи като пате.ох дано не се наложи тази операция колкото и безобидна да е тя.а защо сестра ти е оперирана 2 пъти.първият път не е бил успешен ли?

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
О,minimam,щом разликата е незабележима е много по-добър вариант,който трябва да те насърчава за пълното възсановявяне на детето! Братовчедка ми е била с доста сериозно скъсяване.
Още веднъж от все сърце ви желая успех!!!!!!

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Пак аз да се включа. Значи не е въпроса в накуцването, ако скъсяването е съвсем малко няма и да се забелязва накуцване, само ако се преумори детенцето. Изчакват добре да проходи, за да видят къде пада натоварването, тоест дали няма да натоварва някоя става прекалено много или ябълката на крака горе. Това си зависи от начина на ходене, ако няма такова нещо няма и да ви правят оперция. Но ако има, тогава е препоръчително, защото с течение на времето може да се получи износване. Не знам дали ме разбираш, много непрофесионално го обяснявам  Embarassed . Значи проблемът не е в това дали крачето е малко по-късо (това е козметичен дефект), а да не би в резултат на това да се получи някакво друго усложнение с течение на времето. За това наистина ще трябва да поизчакате, стискам палци.

# 6
Мила minimam, не бързайте с корекциите, а също и с притесненията. Детето ти е много малко за категорични мнения. Щом се отхвърля луксация и на ехограф ставите са добре да не го пипат! Изчакайте още. Работата ми е такава и по описанието ти ми се струва, че прекалено много се взираш в бебока си. Скъпа, чакай човечето да се стабилизира с ходенето. 3-4 години те се отличават вече с по-добра координация на всички дейности.На ходенето също. Оформянето на ставитв е продължителен процес, а тук ако изобщо има проблем, може би става въпрос за растеж на костите.Тои ще поприключи към 20 год. Каквото и да решиш успех.Стискам палци!

# 7
Благодаря  ви пак мили майчета.трогната съм от отзивчивостта ви.но нали знаете как е-всяка майка се притеснява за всичко свързано с най-милото й.все пак ще послушам съветите ви и ще го давам по споко.

Общи условия

Активация на акаунт